Očkování a má matka...

Anonymní
24.6.21 17:54

Očkování a matčina hláška

Moje matka je 70+. Během života se mnou zkoušela manipulovat.
Nyní se rozhodla jít na Covid očkování. Zaregistrovala jsem ji a zítra má termín. Dnes začala mluvit o pohřbu, penězích a že neví, zda to zítra přežije. Uklidňovala jsem ji.
Pak najednou prohlásila, že když umře, tak ať si to nevyčítám.. Zeptala jsem se, proč bych si to měla vyčítat. Odpověděla, že jsem ji přesvědčila já a ne bratr. Nic jsem neřekla. Teď přemýšlím, co tím chtěla říct…
S bratrem se nestýkám.
Jak mamčina hláška na vás působí.
Na očkování jsem ji nepřesvědčovala. Na jaře se zeptala, zda chce očkování. Nechtěla a bombardovala mě mailama s hoaxy, které se této problematiky týkaly.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2552
24.6.21 17:58

Její chování není nějak k podivu, když tebou manipulovala cely život :nevim: proste v tom pokračuje jako obvykle. Bud ji nějak rázně usadis, pokud ti zrovna toto hodně vadí, nebo necháš bejt. Můžeš udělat také to, ze pokud to na tebe bude podobně věci opět zkoušet, oznámíš, že nepřestane-li, odejdeš, a pak to dodržíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
24.6.21 17:59

Neřeš to. Až dostane očkování a neumře z něho tak už se k tomuhle rozhovoru nevrátíte. Uvidíš, že o tom bude mlčet a nebude se k tomu chtít vracet.
Ano, její chování je velmi ošklivé, proto se k tomu už nebude chtít vracet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54137
24.6.21 17:59

Za svůj život si nese odpovědnost pouze ona sama. Jestli nechce a není přesvědčena o očkování, ať tam nechodí. To bych jí odpověděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32891
24.6.21 18:00
@Anonymní píše:
Moje matka je 70+. Během života se mnou zkoušela manipulovat.
Nyní se rozhodla jít na Covid očkování. Zaregistrovala jsem ji a zítra má termín. Dnes začala mluvit o pohřbu, penězích a že neví, zda to zítra přežije. Uklidňovala jsem ji.
Pak najednou prohlásila, že když umře, tak ať si to nevyčítám.. Zeptala jsem se, proč bych si to měla vyčítat. Odpověděla, že jsem ji přesvědčila já a ne bratr. Nic jsem neřekla. Teď přemýšlím, co tím chtěla říct…
S bratrem se nestýkám.
Jak mamčina hláška na vás působí.
Na očkování jsem ji nepřesvědčovala. Na jaře se zeptala, zda chce očkování. Nechtěla a bombardovala mě mailama s hoaxy, které se této problematiky týkaly.

Že se bojí, je naočkovaná hoaxama, ale zároveň se bojí té nemoci.

Takže svou úzkost přenáší na tebe. Zvláště pokud byla zvyklá to dělat i dříve, je to pro ni pohodlný způsob, jak ulevit své úzkosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3304
24.6.21 18:33

Tvoje máma není nejmladší, takže nejsi malá holka. Jsi dospělá ženská, která byla schopna její manipulace a debilnosti doteď ustát, pokračuj v tom a pusť to z hlavy, buď tam chce nebo nechce, je to její volba.

(Btw po očkování mě jen chvilku trošku bolela ruka, žádné drama se nedělo.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
24.6.21 18:45

@Karolína13210 a když umře, tak už se k němu také nevrátí. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 19:01
@Altavista píše:
Tvoje máma není nejmladší, takže nejsi malá holka. Jsi dospělá ženská, která byla schopna její manipulace a debilnosti doteď ustát, pokračuj v tom a pusť to z hlavy, buď tam chce nebo nechce, je to její volba.(Btw po očkování mě jen chvilku trošku bolela ruka, žádné drama se nedělo.)

Určitě to ustojím, jen opravdu nevím, co si mám o tom myslet. Jsem ráda za jiný úhel pohledu.
Já jsem taky očkovaná. Zatím jen první dávkou. Ruka též trochu bolela.
Já ji nenutím, ale domnívám se, že na základě toho, že jsem šla já s manželem, tak do toho jde taky. Jinak fakt nevím. Kdyby se mě nezeptala, tak ani neví, že jsem šla na očkování.

@JanaDaR píše:
@Karolína13210 a když umře, tak už se k němu také nevrátí. :mrgreen:

:mrgreen: , mám ráda černý humor a toto pobavilo.

@Bábrdl píše: Že se bojí, je naočkovaná hoaxama, ale zároveň se bojí té nemoci.Takže svou úzkost přenáší na tebe. Zvláště pokud byla zvyklá to dělat i dříve, je to pro ni pohodlný způsob, jak ulevit své úzkosti.

Nemoci se rozhodně bojí a naočkovaná hoaxama je až na půdu. :roll: :jazyk:
Asi máš pravdu, navíc se nejspíš snaží na mě hodit zodpovědnost za případné komplikace.

Já ji opravdu nenutila. Zeptala se, nechtěla, posílala hoaxy a minulý týden se zeptala, zda jsem očkovaná. Neříkala jsem jí to kvůli těm hoaxům - nechtěla jsem poslouchat blbý řeči. I když říkám, že by ve svém věku měla být schopna rozlišit seriózní zdroj. Řekla jsem že jo. A tento týden, že by chtěla naočkovat. Tak jsem ji objednala.

• Citovat
  • Nahlásit
3304
24.6.21 19:13
@Anonymní píše:
Nemoci se rozhodně bojí a naočkovaná hoaxama je až na půdu. :roll: :jazyk:
Asi máš pravdu, navíc se nejspíš snaží na mě hodit zodpovědnost za případné komplikace.Já ji opravdu nenutila. Zeptala se, nechtěla, posílala hoaxy a minulý týden se zeptala, zda jsem očkovaná. Neříkala jsem jí to kvůli těm hoaxům - nechtěla jsem poslouchat blbý řeči. I když říkám, že by ve svém věku měla být schopna rozlišit seriózní zdroj. Řekla jsem že jo. A tento týden, že by chtěla naočkovat. Tak jsem ji objednala.

Takže sama víš nejlépe jak to bylo ;) Asi se bojí a tak to blbě ventiluje. Ona chce to politování a nunani, že jí nic nebude. Snaží se zbavit zodpovědnosti z rozhodnutí. Prostě princeznička. Jenže u nactky se tomu zasměješ, u staré ženské už jen kroutíš očima. Pokud ti to vnitřně neubližuje, tak nad tím mavni rukou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32857
24.6.21 19:16

Jsem zvyklá jednat se staršími osobami 80+, u těch jsem shovívavější. Třeba babička dost televizi sleduje a vše si moc bere. Ale očkování se nebála a je už plně očkovaná.

Mámě bych řekla, že to chtěla, že se nemusí bát. Ostatní bych pustila jedním uchem dovnitř a druhým ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10082
24.6.21 20:23

Vůbec to neřeš, nepřemýšlej, co tím chtěla říct a proč. Evidentně moc dobrá matka nebyla/není, je to manipulátorka, tak v tom pokračuje dál. Pokud to budeš pitvat a rozebírat, tak to je přesně to, o co jí jde.
Je dospělá, na očkování jít může nebo nemusí. To, že jsi jí zaregistrovala tě nijak nečiní odpovědnou za její rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14447
24.6.21 21:26

Vůbec bych to neřešila, jestli je taková celý život. Starého psa novým kousků nenaučíš…

Ale pravděpodobně se i bojí samotného očkování, zároveň i nemoci, takže proto to řekla a ty si byla první na ráně :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 06:25

Díky za reakce. Pomohly mi se na to podívat z jiného úhlu. Nebudu přemýšlet nad tím, co tím chtěla říct a budu to brát jako projev strachu z očkování a nemoci.
Ty, které píšete, že jako matka stála za prd, máte pravdu. Bohužel. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
238
25.6.21 12:08
@Anonymní píše:
Díky za reakce. Pomohly mi se na to podívat z jiného úhlu. Nebudu přemýšlet nad tím, co tím chtěla říct a budu to brát jako projev strachu z očkování a nemoci.
Ty, které píšete, že jako matka stála za prd, máte pravdu. Bohužel. :,(

Já mám matku narcistku, to jsou také silní manipulátoři. A ta moje je mimořádně zdatná manipulátorka, vlastně normálně mluvit neumí (výjimečně s cizíma lidma, i to jen občas). Proč Ti píši? Co opisuješ, je typické manipulativní chování: smysl nula, jenom kecy o ničem, protiřečící si atd. vždyť to znáš. Takže na to, co říká Tvoje matka, SER! A to nejenom v tomhle případě, ale bohužel VŽDY! Neber její slova vážně, ona sama je tak nemyslí.

Hodně štěstí!

Když chceš, tak
https://www.youtube.com/…uAsar7kr3pbw

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.21 19:47

Opravdu měla obavy. Včera po očkování už dělala hrdinku. Prý co s tím očkováním dělají lidi za humbuk. :mrgreen: :roll: :jazyk:
Dnes jsem ji volala a prý bez reakcí. Myslím, že kdyby měla nějakou reakci, tak už to mám omlácené o hlavu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat