Očkování covid děti 5+

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.1.22 10:05

Očkování covid děti 5+

Zdravím, chci se zeptat je tu někdo kdo očkoval nebo necha deti očkovat proti covidu 19? Dcera 7 let..sama mam 3 dávky vse bez komplikací. Dcera je alergik ale po poradě a dětskou i alergologii uvažuji o očkování..A jak to je pokud neziju s otcem dcery, moc nekomunikujeme dceru si bere tak 4 krat do roka, musim ho informovat? Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
80442
10.1.22 10:11

No, mela bys, respektive meli byste se na tom dohodnout, nestačí proste oznámení, ale pokud se nezajima, tak bych se na to vybodla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
10.1.22 10:13

S alergiemi bych byla trochu opatrna, osobni zkušenost, taktez jsem alergik (sezónní, pyl), letos dve davky ockovani a alergie v lete mazec, zatim nejhorsi, co jsem mela. Na co mi stacil normalne jeden prasek, nestacili ani dva. Nemusi to byt tim, ale je zvlastni ze takove zhorseni zrovna po ockovani :think: s tretim budu vyckavat, co to pujde. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37701
10.1.22 10:21

Ja to planuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10493
10.1.22 10:23

Pokud o dceru nemá extra zájem nic bych mu neříkala…Jinak děti očkovat nedám

Příspěvek upraven 10.01.22 v 10:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
10.1.22 10:27

Jdeme na očkování zítra. Dcera 8 a syn 6 let. Dětská lékařka (naše) nevyžaduje souhlas obou rodičů,.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9169
10.1.22 10:50

Moji synové 6 a 8 let jsou po první dávce, ve čtvrtek jdou na druhou. První dávka zcela bez reakce, doufám, že to tak bude i u druhé. S otcem neporadím, my jsme se s mužem shodli, sami jsme plně očkovaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36159
@Anonymní píše:
Zdravím, chci se zeptat je tu někdo kdo očkoval nebo necha deti očkovat proti covidu 19? Dcera 7 let..sama mam 3 dávky vse bez komplikací. Dcera je alergik ale po poradě a dětskou i alergologii uvažuji o očkování..A jak to je pokud neziju s otcem dcery, moc nekomunikujeme dceru si bere tak 4 krat do roka, musim ho informovat? Děkuji za odpovědi

V očkovacích centrech žádný souhlas obou rodičů nevyžadují. :nevim:
Přivedeš, naočkují, :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Ahoj, on je k očkování nutný souhlas obou rodičů? Dítě mám v péči a otec se x let nezajímá ani nevím kde je, tak si nedokážu představit ho někde shánět :think: Ale mám soudně dítě v péči, tak to by mělo stačit ne

• Citovat
  • Nahlásit
36159
10.1.22 10:52
@Anonymní píše:
Ahoj, on je k očkování nutný souhlas obou rodičů? Dítě mám v péči a otec se x let nezajímá ani nevím kde je, tak si nedokážu představit ho někde shánět :think: Ale mám soudně dítě v péči, tak to by mělo stačit ne

Teoreticky to nestačí. Prakticky, pokud se nezajímá a je nekontaktní, nikdo to řešit nebude.

V očkovacích centrech žádný souhlas druhého rodiče nechtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9169
10.1.22 10:53
@Vida2702 píše:
Jdeme na očkování zítra. Dcera 8 a syn 6 let. Dětská lékařka (naše) nevyžaduje souhlas obou rodičů,.

V našem očkovacím centru taky souhlas druhého rodiče nevyžadovali, nicméně jsem někde četla, že naočkovat dítě proti vůli druhého rodiče je porušení rodičovských povinností, v těchto otázkách má být shoda. Otázkou je, jestli „proti vůli“ znamená i to, že se ho nezeptáš a jeho vůli tudíž neznáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36159
10.1.22 10:57
@Hoa Mai píše:
V našem očkovacím centru taky souhlas druhého rodiče nevyžadovali, nicméně jsem někde četla, že naočkovat dítě proti vůli druhého rodiče je porušení rodičovských povinností, v těchto otázkách má být shoda. Otázkou je, jestli „proti vůli“ znamená i to, že se ho nezeptáš a jeho vůli tudíž neznáš.

Právně to tak je, ale kde není žalobce, není soudce.

Pro mě by bylo důležité, aby moje dítě bylo chráněné. Případné nepříjemnosti bych řešila až pak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
10.1.22 10:59

Mám rozočkovaný obě děti (6let), na druhou dávku jdou 19.1., jedna je nejspíš alergik, ještě to nemáme potvrzený a očko proběhlo bez problémů. Já šla na 3 dávku minulý týden a na den mě to odrovnalo. Co se týče souhlasu, je to jak psala @Hoa Mai, ale jak je to v praxi, když se nestýkáte, netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3133
10.1.22 11:43

Naše děti 5 a 7 let mají rpgni dávku, na druhou jdou za asi 10 dní. Ta první úplně bet reakce, zato já jsem po třetí dávce totálně lehla na týden.. souhlas druhého rodiče nebyl potřeba, nicméně asi není složitý poslat mail, SMS, messenger… ze hodlám očkovat, tak jestli souhlasí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5563
10.1.22 13:04

Přijde mi očkování dětí zbytečná, nešla bych do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat