Očkování dětí proti chřipce

8
2.8.21 09:32

Očkování dětí proti chřipce

Krásný den všem! Chci se zeptat na názor. Mám děti, které jsou často nemocné, hlavně v zimě. Zvažuji tedy nechat je očkovat proti chřipce. Trochu jsem pátrala, jaké možnosti existují a zjistila jsem, že je k dispozici vakcína pro děti už od 2 let, která se aplikuje střikem do nosu, tedy ne injekčně. Pořád váhám, jestli do dětí cpát další vakcínu, když jich takhle dostávají dost, ale zase si říkám že by jim to pomohlo. Skoro celou zimu řešíme zameškání ve škole, absenci na kroužcích a to nemluvím o tom, že jsem s nimi stále doma a dost mi to komplikuje i pracovní život. Nechali byste svoje děti proti chřipce očkovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32623
2.8.21 09:34
@Sonule78 píše:
Krásný den všem! Chci se zeptat na názor. Mám děti, které jsou často nemocné, hlavně v zimě. Zvažuji tedy nechat je očkovat proti chřipce. Trochu jsem pátrala, jaké možnosti existují a zjistila jsem, že je k dispozici vakcína pro děti už od 2 let, která se aplikuje střikem do nosu, tedy ne injekčně. Pořád váhám, jestli do dětí cpát další vakcínu, když jich takhle dostávají dost, ale zase si říkám že by jim to pomohlo. Skoro celou zimu řešíme zameškání ve škole, absenci na kroužcích a to nemluvím o tom, že jsem s nimi stále doma a dost mi to komplikuje i pracovní život. Nechali byste svoje děti proti chřipce očkovat?

Dcera byla v dětství pár let očkovaná, ale stejně byla normálně nemocná, jako vždy. Ona neměla chřipky, ale záněty průdušek. Takže se spíš poraď s doktorkou. Jí spíš pomohly léky jako Bronchovaxom, Luisivac
edit ten druhý lék byl na L, ale ne tak, jak jsem psala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
2.8.21 09:35

A mivaji chřipku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1868
2.8.21 09:36

Tak chripka je ted kvuli covidu „vytlacena“, takze to nebylo tema vloni a predpokladam, ze tuto zimu se jic v tomto ohledu nezmeni. Je to podle ne naprosto zbytecne. Spis bych se snazila detem posilit imunitu, aby nechytly kazdou virozu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6572
2.8.21 09:37

@Sonule78 Vakcína na chřipku zabírá jen na chřipku, na ostatní virózy (chybně označované jako chřipka), kterých je většina, ne. Očkovat samozřejmě můžeš, ale nečekej, že děti nebudou nemocné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
2.8.21 09:39

Právě že mívají klasickou chřipku, horečky rýmu jak blázen. Imunitu posilujeme myslím dostatečně, snažím se do nich celoročně cpát přírodní vitamíny v ovoci a i dost sportují a mají zdravý pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6572
2.8.21 09:45

@Sonule78 To, co popisuješ, nemusí být chřipka (zrovna pro tu není rýma typická), ale právě ta respirační viróza. Navíc není pravděpodobné, že by chytly chřipku víckrát do roka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
2.8.21 09:46

A co zkusit lázně? Nám to teda hodně pomohlo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25630
2.8.21 09:46

@Sonule78 při pravé chřipce rýma nebývá, může výjimečně být, ale je to naprosto ojedinělé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25630
2.8.21 09:48

@Sonule78 pravou chřipku nemůžou navíc chytnout v jedné sezoně opakovaně, to nelze, letos ani chřipka nebyla,
ovoce na imunitu nestačí - kor to dnešní většinou uměle vyhnané,
ať vám doktorka předepíše už zmiňovaný Bronchowaxom a Luivac

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
2.8.21 09:48

Mně už doktorka právě naznačovala, abych očkování proti chřipce zvážila, že by to dětem pomohlo. Ale neznám nikoho, kdo nechal děti proti chřipce očkovat a nevím, jaké s tím mají maminky zkušenosti, zda jim to pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70610
2.8.21 09:50

Počítám, že letos chřipka ještě nebude. Nikdy jsem o očkování neuvažovala ani pro sebe, ale jestli se rozjede opět cestování z Asie a bude chřipka po x letech opět hrozit, počítám, že to bude masakr a jako dospělák jí zvážím. Děti spíš ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37066
2.8.21 09:52

Ockovanim se nic nezkazi, spis jestli prinese pozadovany ucinek. Uz aby byly univerzalnejsi vakciny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32623
2.8.21 09:52
@stinga píše:
@Sonule78 pravou chřipku nemůžou navíc chytnout v jedné sezoně opakovaně, to nelze, letos ani chřipka nebyla,
ovoce na imunitu nestačí - kor to dnešní většinou uměle vyhnané,
ať vám doktorka předepíše už zmiňovaný Bronchowaxom a Luivac

nebyla jsem daleko :mrgreen: to dcerám hodně pomáhalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32623
2.8.21 09:53
@Lama Lama píše:
Počítám, že letos chřipka ještě nebude. Nikdy jsem o očkování neuvažovala ani pro sebe, ale jestli se rozjede opět cestování z Asie a bude chřipka po x letech opět hrozit, počítám, že to bude masakr a jako dospělák jí zvážím. Děti spíš ne.

zatím jsem četla, že ji očekávají a právě horší, protože jsme tím loni neprošlli. Ale asi záleží na tom, jaká budou opatření. Pokud pořád roušky, tak by to mohlo být omezené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat