Očkování dětí proti covidu

3243
21.3.21 18:28

Očkování dětí proti covidu

Začíná se mluvit o očkování dětí proti covidu. Asi je to předčasné, ale nechali byste své děti očkovat? Já asi ano, pokud bude ověřená bezpečná vakcína. Předpokládám, že jak bude proočkovaná dospělá populace, může koronavirus nasměrovat svoji strategii pro přežití na děti a covid u nich může mít horší průběh :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3991
21.3.21 18:30

Ani omylem. A to mají děti i nepovinná očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52900
21.3.21 18:33

Nevím. Já sama mám první dávku Pfaizra v sobě.
Blíží se mi druhá dávka. Koncem příštího týdne čekám, že mi budou volat termín.
Ale dětí nevím, jestli nechám očkovat.
Uvidíme, jaká bude situace. Jak se to bude vyvíjet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1552
21.3.21 18:37

Ne, v zadnem pripade, nenecham ickovat ani sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
21.3.21 18:40

Zatím nejsem očkovaná, ale nebránim se tomu… čekám jen, až se bude o vakcínách vědět trochu víc a až bude známo, po jak dlouhé době budou nutná přeočkování. Pokud se vakcíny ukáží jako bezpečné, nechám sebe a pak i děti.

Příspěvek upraven 21.03.21 v 18:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
21.3.21 18:41

Po tom jak u mě probíhal kovid se rozhodne očkovat nechci.
Nejhorší na tom je těch 14 dní doma už nevím na který bok si lehnout :mrgreen:
Ale samozřejmě každý má jiný průběh ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1786
21.3.21 18:43

Nenechala bych.. a to má dcera taky 2 nepovinné očkování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 18:45

Nenechám očkovat sebe ani děti. Normální vakcíny vyvíjí x let a dalších xy je testují, než je vůbec dovolí. Nedám do sebe něco, co vymysleli během pár měsíců a ani to pořádně netestovali. Teď možná nemusí být špatně nic, následky se můžou projevit klidně po 30 letech. Takže ne, ani náhodou. Jinak já i mé děti očkované normálně jsou.

• Citovat
  • Nahlásit
1640
21.3.21 18:46

Si piš. Na svoje se těším, na jejich ještě víc.

Mám totiž úplně ujetou touhu vidět svoje děti v nových botách ve škole a školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
21.3.21 18:47

Byly tu horší nemoci než covid a po nalezení vhodného očkování není populace těmito nemoci tak ohrožena. Pokud přijdou na bezpečnou vakcínu tak dám. Ochránit mé dítě je to nejdůležitější, než si potom něco vyčítat. Ale fakt záleží na vakcine a na zkušenostech po očkování, určitě bych nešla mezi prvními.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1640
21.3.21 18:50
@Anonymní píše:
Nenechám očkovat sebe ani děti. Normální vakcíny vyvíjí x let a dalších xy je testují, než je vůbec dovolí. Nedám do sebe něco, co vymysleli během pár měsíců a ani to pořádně netestovali. Teď možná nemusí být špatně nic, následky se můžou projevit klidně po 30 letech. Takže ne, ani náhodou. Jinak já i mé děti očkované normálně jsou.

Nemáš pravdu. Všechny ty vakcíny fungují na léta známých principech a to jak ty jednodušší, jako Astra Zeneca, tak nejprůlomovější Pfizer. Je založený na technologii známé asi 30 let.

Nevím, co se ti po vakcíně stane za pár desítek let (nejspíš nic), ale co se ti může stát po covidu do 14 dnů, to celkem notoricky známé je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
21.3.21 18:51

Taky nenechám. Hlavně doufám, že se proti tomu zvedne vlna nevole a ne, ze všichni budou jen plkat na netu, jako vždycky.
A to jsou děti také očkované, mají i rotaviry a pneumokoky, zvažuju klíšťovku a bexero.

Příspěvek upraven 21.03.21 v 18:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16087
21.3.21 18:51

Syn je malý, takže se ho to ještě delší dobu týkat nebude, ale nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52919
21.3.21 18:52

Jestli jednou covid zmutuje natolik, že to bude děti kosit ve velkým, a bude tady prověřená vakcína s minimem vedlejších účinků, třeba o tom budu uvažovat. V současnosti, kdy má absolutní většina dětí bezpříznakový nebo jen mírný průběh, a vakcíny tu jsou, jaké jsou, mi přijde zcela bezpředmětné o tom jenom přemýšlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20671
21.3.21 18:54

Ještě nevím, uvidím jak moc to bude nutné. V zásadě s tím nemám problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat