Ockovat druhou davku Astry?

1915
13.3.21 23:57

Ockovat druhou davku Astry?

Dobry vecer,
obracim se na zdejsi lekarky s prosbou o radu. Moje mati (59) byla pred 10 dny ockovana Astrou. 4 dny mela naprosto otresne nezadouci ucinky, horecka 40, nemoznost vstat z postele, silena bolest kloubu, nevolnost a zvraceni. Misto vpichu ma stale rude a horke, velmi bolestive na dotek i po 10 dnech. Krome toho ma v anamneze 2 trombozy, asi 5 a 3 roky zpet - pichala si nejakou dobu fraxiparin.
Byla to jeji prvni davka, predtim covid neprodelala. Dalsi je naplanovana na kveten. A ted dotaz - ma si vubec tu druhou nechat dat, kdyz ma takovou reakci? Nemohla by dostat jinou? Co ted ma vlastne delat, kdyz je rozockovana a chce covid pas? Ma to risknout? Ale musim rict, ze tohle jsem fakt nikdy nevidela a uzuz jsem volala zachranku.
Jeji obvodak krci rameny, moc v nej duveru nemam. Co myslite? Dekuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.3.21 00:24

Asi bych druhou dávku nedávala. Jen pro info u nás v rodině lidé dva lidé okolo 30 let, jeden padesátník měli reakce naprosto stejné. Také jim zvažují doporučit nechodit na druhou dávku, ale rozhodnout se musí sami.

• Citovat
  • Nahlásit
7894
14.3.21 01:58

A muzu se zeptat, (jen ze zvedavosti), hlasite to nekde jako nezaduci ucinky, pokud maji tak silne rekace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
14.3.21 02:14
@My Melody píše:
A muzu se zeptat, (jen ze zvedavosti), hlasite to nekde jako nezaduci ucinky, pokud maji tak silne rekace?

U nás je snaha to bagatelizovat, už jsem to v posledních dnech víckrát zaznamenala. Teda, ne že by se to nedalo čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
14.3.21 02:24
@MadGirlNancy píše:
Dobry vecer,
obracim se na zdejsi lekarky s prosbou o radu. Moje mati (59) byla pred 10 dny ockovana Astrou. 4 dny mela naprosto otresne nezadouci ucinky, horecka 40, nemoznost vstat z postele, silena bolest kloubu, nevolnost a zvraceni. Misto vpichu ma stale rude a horke, velmi bolestive na dotek i po 10 dnech. Krome toho ma v anamneze 2 trombozy, asi 5 a 3 roky zpet - pichala si nejakou dobu fraxiparin.
Byla to jeji prvni davka, predtim covid neprodelala. Dalsi je naplanovana na kveten. A ted dotaz - ma si vubec tu druhou nechat dat, kdyz ma takovou reakci? Nemohla by dostat jinou? Co ted ma vlastne delat, kdyz je rozockovana a chce covid pas? Ma to risknout? Ale musim rict, ze tohle jsem fakt nikdy nevidela a uzuz jsem volala zachranku.
Jeji obvodak krci rameny, moc v nej duveru nemam. Co myslite? Dekuji moc.

Tady vám v tom těžko může někdo radit. Já bych druhou nedávala, nebo teda aspoň s větším odstupem. Co kdyby byly ty nežádoucí účinky silnější. To už by mamku zdecimovalo úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7894
14.3.21 02:29
@Popeladym píše:
U nás je snaha to bagatelizovat, už jsem to v posledních dnech víckrát zaznamenala. Teda, ne že by se to nedalo čekat.

No to se cekat dalo. :? 8)
Kdyz ctu, nebo posloucham ty nekolikadenni reakce, u nekterych je to, jakoby prekonali covid, bylo by asi vhodny to hlasit SUKL. :think: Nejak to nesouhlasi s tim, co psal o NU vyrobce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
14.3.21 04:35

Zavolala bych si jinému obvodakovi s dotazem.
Jinak já měla tez 2 dny vysoké horečky a nehnula jsem se z postele.
Po očkování se to prostě muze stat.
Každopádně vim, ze kdo si pak nechal nabrat protilátky, tak u tech, kterým bylo po vakcíne zle, dosáhly vysokých hodnot, čili vakcina byka vysoce účinná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1339
14.3.21 06:58

Asi bych zavolala někam na ústav očkování a cestovní medicíny. Tam většinou bývají nestranní a poradí, protože dokáží narozdíl od mnohých praktiků připustit i druhou stranu mince

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10894
14.3.21 07:28

Linka 1212 tam by měli poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
14.3.21 07:36

Bohužel toto je následek Astry. Znám asi 10 lidí, kteří na tom byli a všech 10 mělo takové nežádoucí účinky - horečky, slabost, neschopnost fungovat, zvracení a další. Toto očkování je na jiné bázi než třeba Pfizer, proto na to tolik lidí reaguje (oni ten covid do vás vlastně „natlačí“). Každopádně v jiných státech Astru stahují, takže něco na tom špatně bude, některé šarže jsou navíc vadné. Pokud už jedno očkování má, do druhého bych asi šla - následky by už neměly být tak hrozné a po jedné dávce není chráněna. Ale rozhodně to proberte třeba ještě s vaším doktorem, na lince 1212, na místě, kde se očkovala atd. Držím pěsti, ať to dobře dopadne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31404
14.3.21 07:39
@MadGirlNancy píše:
Dobry vecer,
Jeji obvodak krci rameny, moc v nej duveru nemam. Co myslite? Dekuji moc.

Já bych do druhé dávky po téhle reakci nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2588
14.3.21 08:48

Na druhou bych raději nešla 😟 Bylo by dobré ty vedlejší účinky nahlásit. Může to udělat každý sám přes internet. Na internetu - Sukl - nežádoucí účinky očkování. Jinak se o tom nebude mluvit. Těch lidí co je mají po očkování AstraZenekou je hodně, ale hlášení udělá málokdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
14.3.21 09:29

Ja bych do druhé dávky šla, když už bych si tímhle prošla. Je možné, že bude mít tak špatně trakce i na jiné vakcíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
14.3.21 09:57

To se musí mamka rozhodnout sama. Možná pomůže formulovat si otázku trochu jinak - pokud by se nejednalo o očkování, ale třeba o nějaký doplněk stravy, dejme tomu kloubní preparát, po kterém by se jí hypoteticky udelalo tak zle - vzala by si ho zas, nebo by celou krabičku vyhodila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
14.3.21 10:11

covid pas nebo zdraví?

Normální reakcí po očkování je bolest v místě vpichu, mírně! zvýšená teplota, únava…

Je volbou každého, jestli mu nějaký covid pas stojí za zničené zdraví.

Prosím, nahlaště tyto účinky. Snahou je bagatelizovat cokoliv negativního ve spojením s vakcínami proti Covidu, ale popisovaná reakce NENÍ! normální reakce na očkování, jakékoliv…

Plus zmiňované trombózy a to po všech informacích, co už o této očkovací šmakuládě jsou, doktor povolil očkování Astrou?? Zvažte změnu lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat