Očkování proti covidu - reakce?

729
13.2.21 16:49

očkování proti covidu - reakce?

Ahoj, je tu někdo, kdo je očkovaný už oběma dávkami na covid, popř. máte někoho blízkého, kdo už má dvě dávky? Moje maminka jakožto zdravotník by měla jít, ale mám obavy z vážnějších nežádoucích účinků atd. Má někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
450
13.2.21 17:02

Ahoj, pracuji ve zdravotnictví. Mám po druhé dávce a bez nežádoucích účinků…Můj manžel lékař, také bez komplikací…dále tchyně 62 let a babička 88 let, 14 dní po druhé dávce a ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31471
13.2.21 17:04

Teta 86 let, spousta zdravotních obtíží. Po očkování byla bez reakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 17:04

Bolestivost v místě vpichu po první, po druhé rovněž, plus na druhý den bolest celého těla jako při viroze, která se dala vyřešit hodinovým odpočinkem :)

• Citovat
  • Nahlásit
9231
13.2.21 17:29

Sestřenice je zde. sestra 36 let a po druhé dávce říkala, že myslela že umře. Strašně ji bylo zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7502
13.2.21 17:38

Já po první dávce jenom bolest ruky. Na druhý dávce jsem byla ve čtvrtek. Tak v pátek dopoledne nic, večer mi začala zimnice, teplota, pocení, zduření uzlin v podpaží. Dneska už v pohodě, jenom ty uzliny ještě cejtím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
13.2.21 17:39

Mám čerstvou zkušenost. 2. Dávku jsem dostala ve čtvrtek. Již v noci velká zimnice, poté horečka, bolest celého těla, hlavy. Cely den jsem jenom ležela. Dneska od rána jako když utne a nic mi není, kromě bolesti ruky v místě vpichu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7502
13.2.21 17:39

A co jsem si psala s kolegyněma, tak jsme to všechny měly plus mínus stejný. Včera děs a dneska už dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2570
13.2.21 17:56

Ahoj, po první dávce vše ok a po druhé, teď ve čtvrtek, večer a v noci horečka přes 39,zimnice, bolest snad všeho, další den únava, zvýšená teplota a nyní večer, už vlastně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 18:02

@Mialina tchyne tsky bez reakce obe davky

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 18:05

Jsem tehotna, tak nejsem očkovaná, ale vsichni kolem mě- manžel doktor, bolest v miste vpichu a trochu bolest ruky cca 48h po očkování. Stejne tak jeho rodice (oba lékaři) očkování také druhou dávkou a jen bolest v místě vpichu. Tchán udával i svědění v místě vpichu. Naši 2 zamestnanci ve zdravotnictví - vek 25-30 let, vedeli jsme, že budou mit reakci, protoze rocniky do 30ti let to tak mají častěji. Prvni davka bolest v miste vpichu, druha davka probehla v 17h, další den pocit jako při chřipce, bolesti svalů a kloubů, únava, horecka 38,4C. Šli z práce domů v poledne. Nedoporučili jsme antipyretika, protože mohou snížit účinnost vakcíny. U MMR vakciny se udava az 30% nizsi ucinnost. Takze to zvladli bez paralenu a druhy den se probudili naprosto fit, že sami psali, že přijdou do práce. Kamarádka doktorka a jeji syn a manzel taky -manzel bez reakce, ona zvysena teplota, únava, zimnice, syn to samé. Ti si vzali brufen a normálně fungovali v práci.

• Citovat
  • Nahlásit
580
13.2.21 18:20

Včera jsem dostala druhou dávku..reakci mám horší než po první.. hodně mě bolí ruka, velká únava a bolest hlavy a celého těla.. dnešek jsem prospala, vzala jsem si paralen a Ibalgin a je to už lepší.. zítra už mám normální službu v práci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 19:22

@Mialina relevantní závěry můžeš mít tak za dva roky

• Citovat
  • Nahlásit
729
14.2.21 21:28

Všem děkuju za reakce, snad to zvládneme bez větších potíží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
15.2.21 03:33

Bolí to ale jinak všichni bez problémů :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu