Očkovat pětiletého - covid

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
25.1.22 10:42

Očkovat pětiletého - covid

Zítra mám jít na očkování se synem, je 3 týdny po dobrání atb., dětská nám řekla, že můžeme, ale syn váží jen 14 kg…Mám obavy, aby neměl velkou reakci, když je takový hubeňour. Byly jste některá s takhle malým dítětem? Jaké měly vaše děti reakce? Děkuji! Mám z toho trochu vítr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14711
25.1.22 11:04

@mandarinkapomeranc Já jsem děti zatím očkovat nenechala. Musí vědět tvoje dr., jestli je to u tvého syna vhodné. Já si nejsem opravdu v tuto chvíli jistá, jestli u malých dětí benefity převažují. Ale nikomu to neberu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
25.1.22 11:13

Dcera 5 let, výška 105 cm, váha 18 kg, šla na očkování Covid týden po prodělání střevní chřipky, zcela bez potíží. Druhá dcera 8 let váha 21 kg - dva dny ji bolela ruka, jinak zcela bez potíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3551
25.1.22 11:14

Já bych zatím nešla, tělo je oslabené ATB a nemocí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.22 11:29

@ZuzaM
Dr mi řekla, že 10 dnů po atb může, má internistka mi řekla, že po 2 týdnech po atb úplně bezpečně. Krev měl v pořádku už minulý týden. Spíš řeším jen tu váhu, ale to s jeho tělem nezacvičilo, když je tak hubený. Bývá často nemocný, chytne ve školce vždycky všechno, jeho sestra - 2 roky je téměř vždy fit…každý jsou na tom jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
25.1.22 11:33

Já bych spíš měla strach očkovat v době, kdy ta nemoc kolem lítá ze všech stran ve velkým, my tu jdeme z karantény do karantény, každý týden minimálně jeden kontakt. Jinak já děti neočkuju, mají covid za sebou, ale na to ses neptala. Osobně bych dala víc na lékaře než na hlasy na emiminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4338
25.1.22 11:39

Dala bych na lékaře, je na emimino. Jinak náš petiletej má teda asi 18 kg a úplně bez reakce obě dávky, a to se mu ráno v den té druhé spustilo nachlazení. Zatímco starší syn, zcela zdravý, první dávka ok, po druhé mel jeden den teplotu, pak 2 dny nic, pak zase teplota, do rána zase nic… vůbec netuším, jeslti je to reakce na očkování nebo se o něj pokouší nějaká viroza… každopádně ta první teplota z očkování byla určitě. Ale…je to jen teplota, radši toto nez pak třeba špatný průběh covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2833
25.1.22 11:48
@mandarinkapomeranc píše:
Zítra mám jít na očkování se synem, je 3 týdny po dobrání atb., dětská nám řekla, že můžeme, ale syn váží jen 14 kg…Mám obavy, aby neměl velkou reakci, když je takový hubeňour. Byly jste některá s takhle malým dítětem? Jaké měly vaše děti reakce? Děkuji! Mám z toho trochu vítr.

A jakou má reakci po normálním očkování? Já jsem zastáncem očkování, ale taky bych váhala v tvém případě. Můžeš se zeptat ještě pediatra v očkovacím centru, jestli očkování nebude pro něj zátěž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Avy
42
25.1.22 11:55

Mám jedno dítě 14 kg a druhé 15 kg a pouze to těžší údajně bolela ruka. Ale znát na něm nebylo vůbec nic. Přišlo mi, že ho to „bolí“, jen když si vzpomene :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43298
25.1.22 12:08

Očkování bych posunula. Sama jsem sedmileťáka nenechala očkovat, oočkovaní jsme my oba a zatím bez onemocnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.22 12:51

@ugluk
Tak jistě, já na rady doktora dávám vždy a jsem rozhodnutá jít, ale zajímaly mě zkušenosti po očkování - reakce dětí ostatních maminek…možná jsem se nevyjádřila dokonale, ale vždycky dám na radu odborníka :-) jsem ale ráda i připravená na to, co pak může následovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.22 12:53

@Russet jako na kdy posunala, až ztloustne? :-D to bych se nedočkala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.22 13:39

@mandarinkapomeranc děti očkovat nedávám na Covid a asi názor nezměním, sama očkovaná jsem, reakce u mě byly otřesné, horší než samotný covid. Vycházím z toho a nechci toto dát dětem. Obecně jsem očkovací matka, ale snažím se očkovat jen to z čeho mám velký strach, tedy větší než z látky samotné. Jinak děti koronu prodělaly, velmi lehkou formu. Na druhou stranu děti co kolem mě dostaly covidočko, tak neměly reakci žádnou. Stejně si to ale musíš rozhodnout sama, tak hlavně pevné zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.22 14:00

@Mellounowamanzelka, díky za info. Já jsem rozhodnutá očkovat, doporučila to doktorka,, spíš mě právě zajímaly reakce ostatních dětí. Tak jsem ráda, že píšeš, že děti v okolí v pohodě. Já jsem očkovaná Astrou, jsem učitelka, takže jsem si nemohla tehdy vybírat a měla jsem teploty téměř 40tky první den a pak ještě další 3 dny mi bylo zle, 2. a 3. vakcína už byly lepší…Přítel Pfizer a pokaždé pohoda, obecně vím, že kdo měl Astru, ta k masakr a ostatní vykcíny dobrý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.22 15:09
@mandarinkapomeranc píše:
@Mellounowamanzelka, díky za info. Já jsem rozhodnutá očkovat, doporučila to doktorka,, spíš mě právě zajímaly reakce ostatních dětí. Tak jsem ráda, že píšeš, že děti v okolí v pohodě. Já jsem očkovaná Astrou, jsem učitelka, takže jsem si nemohla tehdy vybírat a měla jsem teploty téměř 40tky první den a pak ještě další 3 dny mi bylo zle, 2. a 3. vakcína už byly lepší…Přítel Pfizer a pokaždé pohoda, obecně vím, že kdo měl Astru, ta k masakr a ostatní vykcíny dobrý…

Já chápu každého kdo očkuje a každého, kdo neočkuje chápu taky. Já mám Pfizera a opravdu jsem myslela že je to můj konec. Ale opravdu v okolí neznám dítě, co by s tím mělo problém. Tak přeju, ať je vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat