Od kdy dětem mobil?

Anonymní
29.10.19 15:42

Od kdy dětem mobil?

Mám dilema. Jsem ze zásady odpůrce mobilů a PC her u dětí. Děti mají necelých 8 let, ale stále dokola slyším, že by chtěly mobil. Že ve škole se všichni chlubí apod. Do školy nedojíždí, že by potřebovaly se se mnou na něčem domlouvat. Nechci být úplný Mimoň ale ani počítač děti v podstatě neznají, nehrají na něm hry. Nejsem zastánce toho, aby přišli ze školy a sedli k pc. Od kdy vaše děti mají tyto vymoženosti? (v dnešní době asi platí… Kdo to nemá, je mimo…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2109
29.10.19 15:48

Od doby, kdy ho potřebují, což je u nás ve chvíli, kdy jezdí samy na kroužky a samy chodí domů ze školy, což se rovná zhruba 9 letům. Jinak - každé z mých dětí k němu má jiný vztah - 14 leťák ho nedá z roky a hlavně hraje hry, 11 leťák ho vlastně vůbec nepotřebuje (tomu musím připomínat, ať ho nezapomíná) a 9 letá holčička je komunikátor a volá si s kámoškama. Ale obecně na něm nikdo z nich moc dlouhou dobu netráví, protože jsou hodně zaměstnány kroužky (všichni dělají nějaký sport, takže času není nazbyt). A rozhodně neplatí, že kdo nemá mobil, tak je mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
29.10.19 15:50

My plánujeme příští rok na vánoce. To bude dceři 6,5. Ale bude ho mít hlavně z toho důvodu, že kdyby musela ze školy autobusem, aby jsme měli nějaký dohled. Bydlíme na vsi a autobus sem jezdí 1× za hodinu. Nedělám si iluze, že by tak neměla nějaké hry, ale určitě budeme hlídat, aby na něm nebyla přilepená. A ve škole ho bude muset mít vypnutý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14523
29.10.19 16:13

Mobil dostaly děti kolem 8 či 9 let. Ale již mnohem dříve koukala na YouTube na PC, hrály hry na mém mobilu nebo na tabletu či herní konzoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
29.10.19 16:21

Tak ja si myslim, ze mobil by deti mely mit, az ho budou potrebovat (az rodice budou potrebovat kontrolovat ditko), tzn. kdyz zacnou chodit sami do skoly ci na krouzek - pokud se jedna o vetsi vzdalenost. To, ze ho jine deti ve skole vlastni a moje ditko po te veci taky touzi, je v poradku, ale mym detem se snazim vysvetlit, ze nemuzou mit vsechno, na co zrovna ukazou… Zatim to nastesti chapou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
29.10.19 16:26

U nás jsme ho dceři koupili za vysvědčení v první třídě, hlavně ho má kvůli kroužkům kdyby neco, ale stejně ho zapomíná doma.Syn ho dostal k 8 narozeninám, ten by na tom ale byl pořád, takže se musí hlídat čas, který na něm stráví. Do školy ho nenosí ani jeden, odvazim je a vyzvedávám, tak je to zbytecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3274
29.10.19 16:34

Od 4.tridy, uz nemel narok na druzinu, tak aby jsme se mohli domlouvat, kde je, jestli mu neujel bus atd. No, ale v ty dobe by uz ho chtel i tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14626
29.10.19 16:41

Taky doma poslouchám pořád jen o mobilu, že ho všichni ze třídy mají. Podle mě ho v necelých 8 letech nepotřebuje, do školy vodím i vyzvedávám, na kroužek taky, ven chodí jen za barák. Samotného bych ho nepustila ani k silnici, nechápe, že se musí zastavit a rozhlédnout. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48286
29.10.19 16:47

Kluk dostal mobil v čerstvých 8 letech. Nutně ho nepotřeboval, ale všichni kamarádi okolo už ho měli (jsou starší) a usnadnilo mu to domlouvání si návštěv, chození ven.
Ale už před tím měl svůj tablet, kde má různé hry a koukal na něm na YouTube.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21315
29.10.19 16:59

U nás od 1. třídy, když začaly chodit děti samy do školy - ideální dárek na Vánoce. Internet na mobilu nemají, takže hry řešit nemusím. Co mají nebo nemají spolužáci, to mě celkem nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9754
29.10.19 17:05

U nás má syn mobil (starší po muži) od 2. třídy. Ale do školy ho nenosí, tam ho nepotřebuje (a zatím ani nikdo jiný ho tam nenosí, kromě asi 2 dětí, které jezdí samy - 3. třída), má ho doma na hry, taky si ho bere když chodí sám na kroužek nebo když zůstává sám doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2523
29.10.19 17:23

Ahoj…dcera dostala mobil, bez mála, v 9 letech, jelikož začala jezdit sama autobusem domů. Co se her a youtube týká, tak má dcera smůlu. Mám rodičovský dohled nad jejím mobilem a tak nesmí na tyto stránky a hry má pouze pod mým heslem, takže mě musí nejdříve požádat. Jedine co jsem ji stáhla je whatsapp, kde klábosí s holkama. Na PC také nechodí, opět jen kvůli úkolům z angličtiny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
29.10.19 18:15

Nedat detem mobil v 8 letech mi prijde zamerne je vyrazovat z kolektivu. Zalezi na vas, jestli to je pro vas dulezite nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
29.10.19 18:23

Tak dcera měla mobil jako devítiletá, když jsme zrušili družinu. Byla poslední ze třídy, ale my si před tím říkali, že ho na nic nepotřebuje a věčně něco ztrácí. Telefon zatím neztratila a hledala jen jednou a to je co říct. Svůj notebook má od první třídy, píše na něm svoje věci jako povídky atd, využívá ho při výuce v ZUŠ a taky pro zábavu, pouští si filmy, písničky i youtube. Máme domluvený celkový čas, který může trávit s „počítačem“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9521
29.10.19 18:33

Dcera mel prvni mobil v 1.tride, protoze jela se skolou na skolu v přírodě, tak kvuli komunikaci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat