Jak byste zareagovaly na nevhodné chování u stolu?

Anonymní
26.10.19 22:06

Jak byste se zachovali nevhodným chováním nejen u stolu?

Zdravím,
raději anonym, nevím, kdo jsem chodí z rodiny, tak děkuji za pochopení.
Měli jsme na hlídaní starší dítě (11 let), které,,PLIVLO" bezdůvodně, bylo ze strany druhého řečena menší sranda na jeho účet, ale to není důvod k plivání (i kdyby byl důvod, tak to podle mě nesmí dělat), situaci jsem přehledně neviděla, ale bylo mi řečeno co se stalo, dané dítě to nepopíralo, cítilo vinu. Stala jsem dva metry od toho, ale otočená.
Já jsem dala kázání, že se to nedělá, ale ten vztek :cert: :cert: :. Být to moje dítě dostane asi na zadek.
Své děti učím k slušnosti a to dítě udělá toto :cert: :cert:? Hodně mě to zarazilo. Jak byste se zachovali vy :think:?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10318
26.10.19 22:08

Řekla bych dítěti, že to není vhodné chování a dál bych to nerozpitvávala a rozhodně bych o takové blbosti nezakládala diskusi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6217
26.10.19 22:09

A to teď cítíš vinu, nebo vztek, že jsi nepotrestala víc? Já bych potrestala rodiče, když do tohle dítě v jedenácti letech dovolí. Pokud by šlo o,, cizí " dítě, udělala bych to stejně jako ty. Přednášku a tím by to haslo. Vlastní nevím, udělá to jednou a garantuji, že podruhé si to nedovolí. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
26.10.19 22:10

Odvedla bych z mistnosti, rekla ze je cune a pokud hodle podobny vystup udelat znovu, ze byl naposled ve spolecnosti a bude jist doma jako prase ve chlivu.. 11 uz bych na zadek nedala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.19 22:13

Byla bych znechucena, 11lete dítě už by mělo vědět, že se na lidi neplive, ale rozhodně bych neměla chuť dát dítěti na zadek, nebiju ani vlastní děti natož jiné. Vztek bych taky nepocitovala, za tolik emocí by mi ta situace nestála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6740
26.10.19 22:15
@Alušáček píše:
Byla bych znechucena, 11lete dítě už by mělo vědět, že se na lidi neplive, ale rozhodně bych neměla chuť dát dítěti na zadek, nebiju ani vlastní děti natož jiné. Vztek bych taky nepocitovala, za tolik emocí by mi ta situace nestála.

asi tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
522
26.10.19 22:20

No uklidním tě. Plivnout na někoho můj syn, tak mu jedna přiletí bez přemýšlení. To bych tedy netolerovala, přijde mi to jako šílený nerespekt z jeho strany. Nevím proč, ale zrovna plivnutí mi přijde fakt hrozné. :nevim:

U cizího by to samozřejmě skončilo důraznou promluvou, ale byla bych naštvaná. Nevím proč, ale fakt ve mně ta představa vzbudila emoce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
26.10.19 22:23

Řekla bych, jak by se děcko cítilo, kdyby někdo plivnul na něj. Víc bych to nerozebírala. Vidím tam výchovu rodičů, takže náprava je na nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10318
26.10.19 22:24

@Kettlery @Alušáček @Peggy54 no ono je tam o tom, že byla mladším dítětem - zřejmě dítě zakladatelky - řečena menší sranda na to 11leté dítě - kdoví, co se schovává pod pojmem „menší sranda“? takže prostě dítě zakladatelky může urážet starší dítě, ale starší cizí dítě nemůže plivnout - situace je podána jednostranně a nadržuje se vlastnímu dítěti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8994
26.10.19 22:26

Plivlo kam? Na to druhé dítě? Nebo jen tak do vzduchu? Poučila bych ho, že se na lidi ani u jídla neplive a dál to neřešila. Nemyslím si, že by se nějakým fackováním něco vyřešilo. Akorát to to dítě poníží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53878
26.10.19 22:29

Je to napsané jako od žáka pomocné školy…
Kam plivlo dítě?? Na někoho?? Na zem??
Kdo mu co řekl??
A na jeho účet se sranda dělat může??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20150
26.10.19 22:33

A kvuli tomu zakladas diskusi? :roll:…Radeji nauc svoje dite si nedobirat ostatni.To ze plivlo vhodne neni, ale mam chut ti jejak napsat,,se neposer,,. :nevim:…Nechapu, co vede lidi o tom psat na net.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.19 22:37

Přikázala bych mu vzít ubrousek a utřít to, že u zaplivaného stolu nejíme :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
26.10.19 22:38

@Petra Z jedenáctiletý děcko mohlo reagovat v duchu toho, kdo na něj měl legrační poznámku nebo co to bylo. Ale plivat? To pardon.
Mám menší děcko a rozhodně nikde neplive. A ví, jak se „bránit“ (slovně bez nadávek).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
26.10.19 22:40

@wildcherry zakladatelka se nepose. e, ale ty možná jo, že ti sebrala minutu tvýho času :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A o tom to je :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama