Jaký tablet pro 10 leté dítě?

421
22.10.19 14:41

Jaký tablet pro 10 leté dítě?

Ahoj,
syn tráví na mobilu denně 0,5 hodiny až 2,5 hodiny. Poslední dobou začal mrkat a na neurologii nám bylo sděleno, že by měl omezit mobil. To je nám jasné, jen mu ho nechceme zatrhnout úplně. Přece jenom by byl odtržen od kamarádů. Hrají na něm různé hry, povídají si o tom apod. Prý je na oči lepší tablet.
Já se v tom ale vůbec nevyznám. Poradíte, který tablet by byl vhodný pro 10 leté dítě? Děkuji za Vaše názory a postřehy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2291
22.10.19 14:51

Delej mu behem hrani prestavky. Aby se oci jakoby zregenerovali. At na toto nehledi v kuse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6652
22.10.19 14:53

@dadulam Vzhledem k tomu že technologie obrazovky tabletu a mobilu je stejná tak si nepomůže, protože očím vadí hlavě vyzařované světlo a kontrasty. Můžete zkusit nastavit barevné schéma na teplé barvy aby telefon tolik nesvítil, snížit jas obrazovky a omezit čas na telefonu na nezbytné minimum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2471
22.10.19 14:53
@dadulam píše:
Ahoj,
syn tráví na mobilu denně 0,5 hodiny až 2,5 hodiny. Poslední dobou začal mrkat a na neurologii nám bylo sděleno, že by měl omezit mobil. To je nám jasné, jen mu ho nechceme zatrhnout úplně. Přece jenom by byl odtržen od kamarádů. Hrají na něm různé hry, povídají si o tom apod. Prý je na oči lepší tablet.
Já se v tom ale vůbec nevyznám. Poradíte, který tablet by byl vhodný pro 10 leté dítě? Děkuji za Vaše názory a postřehy.

Takze na neuro zakazi mobil a ty mu jdes koupit tablet? Prast jak uhod.. Je jedno, ze to bude mit vetsi displej, skodi to umele svetli, vlny, zareni a je jedno zda tv, mobil ci tablet. Pokud mu to na neuro zakazali, nemel by do toho vubec koukat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31036
22.10.19 15:00

Žadnej. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421
22.10.19 15:34

Asi jsem to blbě napsala. Na neurologii nám řekli ať omezí mobil. Což se taky stalo. A právě doktorka nám doporučila koupit tablet. Prý očím zas tak nevadí ty vlny apod,, ale menší obrazovka. Proto uvažujeme nad tabletem. I proto jsem psala o vaše zkušenosti a postřehy. Samozřejmě nechci, aby byl syn na tabletu od nevidím do nevidím, ale prý 1/2 hodiny denně je v normě a je to lepší než na mobilu.
Snad jsem to již napsala srozumitelně a je zřejmé, že nechci synovi uškodit, ale spíš potřebuji radu. Konzultovala jsem to i s psycholožkou (chodíme k ní kvůli mrkání) a ta mi také řekla, že by ho od mobilu úplně neizolovala. Tak jsme si mysleli ( i dle doktorů), že tablet by byl menší zlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67173
22.10.19 15:37
@dadulam píše:
Ahoj,

Jestli má tento problém, tak je to nahrazovat mobilem blbost. Na dějů tam rodičovský dohled, nastav limity (budíček, Večerka, celkový cas a čas na plikace) a hotovo. Desetiletá kdoví bych tablet nekupoval. V tomdle věku už bych zažila spíš počítač, aby se na něm naučil něco pořádného, rozumného, ne jen tukat.
Můj desetiletá má na mobilu hodinu a půl celkem, hry z toho 20 min. Zbytek využije na whatsapp a spotify.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
22.10.19 22:55
@dadulam píše:
Ahoj,

Zadny. 10 lete dite nepotrebuje tablet. Realne ho nepotrebuje ani dospely. Nikdy jsem neprisel na co ta vec vubec je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421
23.10.19 10:24

Děkuju všem za příspěvky. Na počítači samozřejmě umí. A máte pravdu, že už je dost velký a asi by ho měl jen na chvíli a pak bude chtít stejně svůj počítač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5640
23.10.19 10:38
@Komsomol píše:
Zadny. 10 lete dite nepotrebuje tablet. Realne ho nepotrebuje ani dospely. Nikdy jsem neprisel na co ta vec vubec je.

no vidis, ja zas nechapu, jak si v dnesni dobe nekdo muze myslet, ze 10ti lete dite nepotrebuje tablet. :-) uz jen ze socialniho hlediska. my jsme hravali Nu pogodi, hry na atari, sinclairech, chodili do Stanice mladych elektroniku… dnesni doba ma zas tablety a telefony. a k cemu jsou? hry rozsiruji pozornost, logiku, mnohem lepsi nez pasivne cucet na TV, deti na nem si delaji online cviceni z gramatiky ci matiky a me treba internet zivi a dost dobre,… proste v dnesni dobe nebyt pocitacove gramotny - dobrou praci nesezenes a nase deti na tom budou bez informacnich znalosti jeste hure. To ze rodice nechaji u pristroju x hodin a jedine, co dite na nich dela je civeni na youtubery, to je jina vec. takze i zde plati - Dobry sluha, zly pan.

ale ty asi budes hodne stary, takove nazory mela moje babicka, kdyz jsme zacli pocitat na kalkulackach - mela uplne stejne mysleni - k cemu kalkulacky, nam stacila pocitadla :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5640
23.10.19 10:50
@dadulam píše:
Děkuju všem za příspěvky. Na počítači samozřejmě umí. A máte pravdu, že už je dost velký a asi by ho měl jen na chvíli a pak bude chtít stejně svůj počítač.

ono asi zalezi dite od ditete, muj syn naopak uprednostnuje tablet, ma obycejny galaxy 10", vyhovuje mu, ze si ho muze brat ven, na treninky, skate parku- s klukama se nataci, streamuji, pousti si muziku. samozrejme tak se s partickou propoji a stavi si svet v minecraftu :-))) pc pouziva jen, kdyz jde procvicovat online cviceni z gramatiky, bo mu vice vyhovuje uzivatelske rozhrani. ja byt tebou, zeptat se jej, ony dnesni deti toho vedi o tomto vice jak my :-) :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67173
23.10.19 10:56
@markytka3 píše:
ono asi zalezi dite od ditete, muj syn naopak uprednostnuje tablet, ma obycejny galaxy 10", vyhovuje mu, ze si ho muze brat ven, na treninky, skate parku- s klukama se nataci, streamuji, pousti si muziku. samozrejme tak se s partickou propoji a stavi si svet v minecraftu :-))) pc pouziva jen, kdyz jde procvicovat online cviceni z gramatiky, bo mu vice vyhovuje uzivatelske rozhrani. ja byt tebou, zeptat se jej, ony dnesni deti toho vedi o tomto vice jak my :-) :-)

Otázka je, zda jako rodič preferuji, aby si to tahal právě na ty trénink, ven a do skateparku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31296
23.10.19 11:01
@dadulam píše:
Ahoj,

Má problém s očima kvůli telefonu a ty mu chceš koupit tablet? Ach jo… ne, na oči určitě lepší není. Obojí má úplně stejné problémy. Nauč ho jak s tím správně má zacházet, ať tráví míň času na mobilu a víc času venku. A na pořádnější hry mu pořiďte počítač s kvalitním monitorem, u kterého ho naučíte správně sedět tak aby se minimalizovaly negativní dopady. Nicméně pokud už má nějaký takový začínající problém, měl by omezit cokoliv z výše zmíněného (a mobil s tabletem tím spíš).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31296
23.10.19 11:13
@markytka3 píše:
no vidis, ja zas nechapu, jak si v dnesni dobe nekdo muze myslet, ze 10ti lete dite nepotrebuje tablet. :-) uz jen ze socialniho hlediska. my jsme hravali Nu pogodi, hry na atari, sinclairech, chodili do Stanice mladych elektroniku… dnesni doba ma zas tablety a telefony. a k cemu jsou? hry rozsiruji pozornost, logiku, mnohem lepsi nez pasivne cucet na TV, deti na nem si delaji online cviceni z gramatiky ci matiky a me treba internet zivi a dost dobre,… proste v dnesni dobe nebyt pocitacove gramotny - dobrou praci nesezenes a nase deti na tom budou bez informacnich znalosti jeste hure. To ze rodice nechaji u pristroju x hodin a jedine, co dite na nich dela je civeni na youtubery, to je jina vec. takze i zde plati - Dobry sluha, zly pan.ale ty asi budes hodne stary, takove nazory mela moje babicka, kdyz jsme zacli pocitat na kalkulackach - mela uplne stejne mysleni - k cemu kalkulacky, nam stacila pocitadla :mavam:

Vše co popisuješ jde s klidem dělat na počítači, dočasně na telefonu. Rozhodně kvůli tomu není nutné pořizovat zařízení, které k tomu primárně není určeno. Sociální hledisko je blábol největší… na spoustě školách je dodnes určujícím parametrem sociálního statusu iPhone. Má ho tvé dítě? Aby náhodou někde v nějaké společnosti totálně neutonulo?

Jinak co se týče toho „my jsme hrávali“… nechci ti brát iluze, ale ten výrok většinou znamenal, že občas sem tam někdo měl nějakou supr hračku a pak se všichni ostatní scházeli venku nebo u něj doma a s tou hračkou si hráli. Rozhodně to nebylo tak, že každý měl svoje, ještě navíc s argumentem že je to důležité pro socializaci :roll: nevím jestli pocházíš z tak bohaté vytížené rodiny, že si tě rodiče museli kupovat tím, že ti pořídili každou novinku, ale u běžných rodin tomu tak fakt nebylo.

Internet mě živí… neseženou práci… to je taky blbost neskutečná. Naučit se s tabletem zvládne batole, není na tom vůbec nic náročného. Což je přesně ten zásadní problém. Ty tady vyzdvihuješ jak nenajdou práci když nebudou mít tablet a já ti můžu z praxe říct, že nic horšího než mládežník odrostlý na tabletu, snad neexistuje. Ti lidi mají problém i se základním ovládáním počítače, takže do tohohle bych se opravdu nepouštěla.

A abys mě nenařkla z toho že jsem 100 let za opicemi… jsem mladší generace, technikou včetně té zábavní máme plný dům, ale dětem se jednotlivé věci dávkují s rozmyslem právě protože si moc dobře uvědomuju že to má i nevýhody. A upřímně mi hodně vadí rodiče, kteří místo aby ve svých dětech podporovali normální vnímání těchto věcí, to stejně jako ty naopak podávají jako jakousi nutnost, známku lepšího sociálního statusu. Ono totiž pak přesně tyto děti ohrnují nos nad jakoukoliv běžnou zábavou a jsou mezi prvními v kolektivu, kdo si ukáže prstem na toho „kterej zrovna nemá to a to“. Tak to ti fakt gratuluju :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31296
23.10.19 11:16
@markytka3 píše:
ono asi zalezi dite od ditete, muj syn naopak uprednostnuje tablet, ma obycejny galaxy 10", vyhovuje mu, ze si ho muze brat ven, na treninky, skate parku- s klukama se nataci, streamuji, pousti si muziku. samozrejme tak se s partickou propoji a stavi si svet v minecraftu :-))) pc pouziva jen, kdyz jde procvicovat online cviceni z gramatiky, bo mu vice vyhovuje uzivatelske rozhrani. ja byt tebou, zeptat se jej, ony dnesni deti toho vedi o tomto vice jak my :-) :-)

Ano, spousta rodičů to bohužel tak má a je to jeden z důvodů, proč se to u některých dětí vymkne kontrole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat