Známky ve druhé třídě

52
23.10.19 13:55

Známky ve druhé třídě

Můžu se zeptat jaké známky nosí vaše děti ve druhé třídě? Malý dneska dostal 4 z prvouky a zdá se mi to na druhou třídu dost přísné… Nevím zda zazmatkoval písemku jsem neviděla ale doma včera všechno odříkal tak jak to mělo být :D On teda dostal i dvojku z výtvarky protože místo červeného jablka ho namaloval žlutočervené to mi taky přišlo dost uhozené :D podotýkám že se z toho nijak nehroutim ale zdá se mi že se to od mých mladých let nějak zpřísnilo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
23.10.19 13:58

Já mám prvnaka a paní učitelka ve třídě už prý dala spolužákum několik trojek a jednu pětku…radeji anonym

• Nahlásit
  • Citovat
20074
23.10.19 13:58

Nosí takové známky, jaké si zaslouží. Někdo má jedničky, někdo trojky a někdo sem tam chytne pětku. Jako v každé jiné třídě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
23.10.19 14:02

Klidně i za 4,pokud si to opraví, dostane za 1.5 zatím žádnou, ale já bych mu ji občas dala, když vidím jak to fláká a přitom vím, že to může mít na jednicku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10626
23.10.19 14:29

Tak stupnice známkování je 1-5, takže na tom nevidím nic divného. A je jedno, v jaké je třídě. Proč by to nemělo být ve druhé třídě přísné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
23.10.19 14:37

Neříkám že to nemá být přísné… Za mě když někdo zkazil písemku vzal si ji domů a měl možnost si ji opravit bez toho aby se mu uznala první známka… Inu jiná doba… Také paní učitelka o písemkách a zkoušení neinformuje to se za mě ve druhé třídě dělalo ale tak to vlastně není její povinnost dítě má být připraveno neustále :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.10.19 14:40

Syn je ve druhé třídě a od druhého týdne dává učitelka i pětky. Syn zatím nepřinesl, ale vím, že dávají i v ostatních druhých třídách.
Sama jsem učitelka a od října druhé třídy už běžně hodnotím 1-5.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.10.19 14:43

@Enli Ono to nebude dobou, ale učitelkou. Co si pamatuju já, tak bylo normální, že se dávaly špatné známky a všechny se psaly do žákovské. Na prvním stupni se ani nedá hlásit, co se kdy se bude psát. My píšeme denně matiku i češtinu. Někdy to je na známku, někdy ne.

• Nahlásit
  • Citovat
52
23.10.19 14:46

U matiky a češtiny to chápu ale když psali opakování z minulého roku z prvouky tak si myslím že by se to dát vědět mělo… Přeci jen přes prazdniny vše zapomněli :D mě prostě jen překvapila přísnost známkování protože jinak má vše na jedna :) Ale teď vidím že je to všude tak takže se tím nebudu dál zaobírat :) Všem děkuji za reakce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 14:48

Synovi teď ve druhé už přistálo pár trojek z psaní (nestíhá a tím pádem nemá hotovo).
Akorát v tom mám trochu zmatky, protože ne všechny známky, co jsou na online žákajdě jsou i v té papírové… :think:
Jestli lítají i horší známky, to netuším, syn se nezmiňuje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
23.10.19 14:51

@Mar__tanka1983 no online žákovská je pro mě kapitola sama o sobě :D Já teda doufám že učitelé přihlíží i k práci v hodině která se tam neuvádí :) Papírovou nemáme vůbec :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20868
23.10.19 14:55
@Enli píše:
@Mar__tanka1983 no online žákovská je pro mě kapitola sama o sobě :D Já teda doufám že učitelé přihlíží i k práci v hodině která se tam neuvádí :) Papírovou nemáme vůbec :D

Proč myslíš? Není nic lehčího, než známku za aktivitu do této elektronické žákovské knížky uvést a také to denně dělám. Pokud to nedělá pouze vaše paní učitelka, elektronická ŽK za to nemůže. Dost možná by je paní učitelka nezohledňovala, i kdybyste měli ty papírové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
23.10.19 15:06

@hanka.br. u nás se neuvádí bylo to řečeno i na třídní schůzce. Já to ale nemyslela tak že tam mají být za nás v papírové nebyly já zadoufal že k nim přihlédne na konci roku protože je syn v hodinách aktivní tak aby mu to k něčemu bylo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20868
23.10.19 16:11
@Enli píše:
@hanka.br. u nás se neuvádí bylo to řečeno i na třídní schůzce. Já to ale nemyslela tak že tam mají být za nás v papírové nebyly já zadoufal že k nim přihlédne na konci roku protože je syn v hodinách aktivní tak aby mu to k něčemu bylo :)

Neuvěřitelné. Má to asi stejný smysl, jako do elektronické žákovské knížky nepsat známky z diktátů. Od toho ji máme, abychom aktivitu žáků nemuseli nosit v hlavě, ale mohli ji zanést do klasifikace každý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.10.19 18:15

Dcera uz prinesla kouli jak Brno, i par trojek. Nic to neznamena. Nerikam, ze na skolu kaslat, ale nedelam z toho zadne drama. Pred 30 lety mi ucitelka v 1. Tride predpovidala bidne ukonceni ZS. Ze me ani na ucnak nevezmou. A mam 3 akademicke tituly. Manzel na skolu kaslal, i z toho ucnaku ho chteli vyhodit. Chytil se party a mel milion neomluvenych hodin. Problemy uz na zakladce. Pak rozvinul svuj konicek a zivi to v pohode celou nasi rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama