Reklama

od kdy do sporťáku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 23.12.09 09:44
od kdy do sporťáku?

ahoj, holky!
vybírám první kočárek a fakt nevím, jak moc mám brát v potaz velikost korbičky - od kolikati měsíců a cm dítěte jste vozily ve sporťáku?
Miminko se nám narodí na konci května, znamená to, že v korbičcce musíme vydržet až do dalšího jara? nebo se dá jezdit ve sporťáku, pokud je pořádně zateplený a dá se sklopit i do úplného lehu?
jsem v tom úplný amatér… :oops:

Mám 2 favority:
1. Peg Perego GT3 - jenže má korbu jen 72 cm, šlo by vozit na ležačku ve sporťáku, než si mimi pořádně sedne?
2. anebo pak Joggster X City, ten má korbičku 83 cm, to by snad mělo stačit, ne? ale asi nemá tak dobré technické vlastnosti jako PP.

Díky moc za rady.

Reklama

Reakce:

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 23.12.09 10:43

Ahoj,

tak máme GT3, doma trošku obra, takže jezdíme ve sporťáku už 2 měsíce a úplně v poho:) dá se otočit boudička, takže můžeš dítko nejdříve vozit „čelem k sobě“… Máme emitexovej fusak a malýmu je krásně teplíčko, je spokojenej, takže můžeme jen doporučit!

Ať dobře vybereš.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 23.12.09 10:50

xivi. v zásadě to záleží na tobě. někdo by se osypal dát dítě do sporťáku v 5m, mně nic jiného nezbylo. jednak jsem na ten řev neměla nervy, a korba už byla pomenší (do 6m by ale vydržel, jenže to už stejně lozil..). můj quinny má snad tu nejmenší korbu na světě, navetta je trochu větší.

pokud chceš v dnešní době velkou korbu, bohužel nezbývá nic než klasický hlubočák nebo takové ty tanky s vložnou taškou..

peg perego je určitě vychytaný kočárek, i když poměrně těžký.. ale maminky přišly na to, jak u sporťáku překlopit boudu a udělat ze sporťáku ležení dokonce otočné k mamince. takže to by pak byla určitě možnost. na ležaka určo jde. v zásadě neeívm, proč nedat v zimě mimi do sporťáku, když bude stejně zachumlané ve fusaku, přinejhorčím se hodí pláštěnka.. (moje kamarádka má od narození phil&teds, takový ten tandem, ale používá pro jedno a vlastně vozí od narození ve sporť…dítě je tam tak zachumlané, že to nevadí vůbec.)
u PP je navíc výhoda mopžnosti lehčích golfek, které jsou kompatibilní i s korbou i se sedačkou…

TFK taky není špatný, ale já osobně bych volila spíše 3kolku, těch dvou malých otočných bych se dost bála.brala bych spíš X twist. http://www.eshopbaby.cz/…k-tfk-p4897/ (teda designem to pravda není můj šálek kávy vůbec - myslím TFK, ale vlastnostma ano)
nevím co myslíš těmi technickými vlastnostmi. je lehčí než GT3. má ruční brzdu. (u PP je na zadní kola, ale není nožní brzda, to se brzdí zaaretováním té ruční, což se mi moc nelíbilí..)PP je díky tomu přednímu vysunutému kolu trochu méně skladnější.
zase PP má úžaný systém pásů u sporťáku..
nánožníky mají oba. na TFK jde maxi cosi sedačka, což by pro mě bylo rozhodující, jelikož do jiné než MC nebo romer bych nešla (bezpečnost)

je to trochu zmatené, omlouvám se, nemám moc času :wink: dítě mi demoluje byt :D

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 23.12.09 11:11

super srovnání, díky moc

trochu jste mě uklidnily, že nemusím mít mega korbu a taky to půjde, tak ještě je omrknout v obchodě

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 23.12.09 11:12

nataša: proč by ses bála 2 malých otočných koleček vepředu? já si zas říkám, že by to mohlo být stabilnější než 3kolka

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 23.12.09 11:21

adus: a dá se ten sporťák dát do úplného lehu?

Hancza
Závislačka 5000 příspěvků 23.12.09 12:18

Ja jen doporucuju, ze kdyz do sportaku, tak bych hlasovala pro sportak celem ke me…

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 23.12.09 12:39

Naše Bára šla do sportáku už ve 4,5 m. S fusakem a svými 8 kily neměla v korbě šanci. Leží tam a spinká se jí moc dobře. Abc design 3tec sice nejde úplně naležato ale s dekou pod sebou a fusakem je jak v postýlce - takže naprostá pohoda. :srdce: Ted jí bude 7, ale ještě stále jí posazovat nebudu.
Jo a má vepředu to dvojkolečko a jsme čelem k sobě - jde i od sebe, ale to dám až na koukací procházky.. :hug:
Přeji dobý výběr.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 23.12.09 12:40

..jo a kdybych věděla že budu mít takové mega mimi tak bych určitě koupila kočár s co největší korbou a né 75cm - zvlášt když vychází půl rok na zimu..Ale dalo se to pořešit :dance:

Kacka2
Závislačka 4265 příspěvků 23.12.09 12:49

Ahoj,

Vojtíšek se nám narodil v červnu a asi před 3mi týdny šel do sporťáku. Máme Bebecar, jde úplně do lehu takže je to v pohodě, nevidím v tom problém. Vzhledem k tomu, že má Vojta 7,5 kg a 68 cm tak nevím co bych musela mít za tank, aby se mi tam i s fusakem vlezl celou zimu.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 23.12.09 14:26

Xivi, Adus určitě napíše víc, ale leh je to veliký, jestli ne 180, tak 170 určitě. jednou si na týden kamarádka vyměnila svého slaloma za GT3 :wink: přišel mi super, kromě té váhy.. a trochu mi nevyhovovala ta brzda, ale asi je to o zvyku.. a určitě to cche pak kombinaci s golfkama , páč když dítě chodí, nechtělo by se mi tohle tahat..

kolečka - no, asi je to subjektivní. jela jsem s murou 4 a xa od xlanderu. podobný systém, i když ta kola jsou větší. dokážou se pěkně kousnout, každé pokud možno v jiné poloze, je hůře ovladatelný. asi je to lepší na eskalátory, jedině zaaretované, ale nezkoušela jsem. stabilní.. no, ono kvalitní 3kolka, což TFK určitě je, stabilní je dostatečně, musí si člověk zvyknout na najíždění na obrubníky atd., ale nebála bych se toho.

určitě si vyzkoušej obě varianty, alespoň v obchodě. výhodou u toho TFK je že si můžeš pořídit i to kolo i ta dvě kola a střídat to, je to variabilní, jako buzz (taky má nafukovací, plastové a dvoukolo)

Katka_H
Kelišová 5766 příspěvků 23.12.09 14:41

My jsme jezdili ve sporťuku X-lander cca od toho půl roku. Měla záda sklopená až dolů.
Když dáš fusak, deku a pořádně ji zababušíš, tak to bude OK.

wape
Závislačka 3356 příspěvků 23.12.09 15:38

Xivi tak já mám stejně jako Adus PP GT3. Honzík právě měří 68cm a vejde se tam i s Fusakem, ale už tam moc místa není. Bez fusaku by tam ještě krásně vydržel. Já doufám, že leden a únor v korbičce ještě odjezdíme :-) Jinak jsem s tímto kočárkem opravdu moc spokojená a naopak ta korbička se mi zdá být dlouhá narozdíl třeba od Jané nebo Quinny, ale nepřeměřovala jsem to. Sporťák PP by měl jít do úplného lehu a myslím, že i někde dávala Adus fotečky tady na emimino.
Co se týče váhy kočárku, tak zatím mi rozhodně není naobtíž. Do auta ho dám, ikdyž jsem po císaři a naopak je tím pádem stabilnější. Rozhodně nelituji této koupě :-) tak asi tak :-)

ka-tka
Generální žvanilka 22308 příspěvků 23.12.09 18:33

TAk ja mam jane slaloma. Korbicka ma 78cm, mala ma temer pul roku a porad je v korbicce. Mista i s fusakem ma dost a to neni zadny tintitko. Ma kolem 68cm a pres 7 kilo

Zatim ji necham v korbicce- krasne se ji tam chrupka na balkone.

Jenom kvuli delce korby bych se vysneneho kocarku nevzdavala.

A z techto lehkych trikolek( PP, quinny) ma jane nejdelsi korbicku. Ovsem jak to bude v kolekci 2010 netusim

Tak hlavne at se pak dobre jezdi a nekoupis zmetek

Ondrasek
Stálice 52 příspěvků 23.12.09 20:03

My jezdime ve sporťuku X-lander cca od 4,5 měsíců. Máme záda sklopená až dolů.Ondra je v něm spokojený,když nespí,tak kouká ven a ve fusáku mu je teplíčko.Někdy přidám deku :-)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >