Reklama

Od kdy do velké postýlky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xxLeninka
Závislačka 3221 příspěvků 17.03.11 11:21
Od kdy do velké postýlky?

Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti a rady ohledně spinkání. Rozhoduji se, jestli bychom neměli začít učit malou spinkat ve větší postýlce. Je jí 15měs. Zatím spí v malé postýlce ale když se v noci budí s pláčem, chce ke mě do velké postele. Spím s ní sama v pokojíčku, ale říkám si, že bychom to měli změnit, abych s ní nenocovala do patnácti…Chtěla bych jí tedy koupit postýlku 160×70cm. Nebo je lepší koupit rovnou už velkou?Nepřekulí se a nespadne na zem v té menší postýlce, když tam bude jen zábrana 90cm? (chci koupit postýlku IKEA která má tři strany pevné a poslední stranu právě jen se zábranou)A je vhodné nechávat ji spát ještě v pytli?Kdyby chtěla vylézt a docupitat za mnou?A jak zvládli Vaše robátka peřinku?Co s odkopáváním?Mám strach aby nenastydla…

Všem moc děkuji za případné rady…-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 17.03.11 11:27

ahoj my jsme koupili postylku v Ikei, 160×70 a Kubisek na ni spi v pohode, nebot ve sve postylce se spriclema nechtel spat a porad do velke postele, tam se rozcapne a my se nevyspime, proto jsem to resila timto zpusobem… a je klid. spí tam asi měsic…

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 17.03.11 11:30

Ahoj. My jsme dali starší dceru do větší postýlky později (myslím, že ve 2 a něco). Koupili jsme v Ikea tu s pejskem a kočičkou (velikost asi ja ta co máte vyhlídnutou), ta má pelest u nožiček i hlavičky a na jedné straně zábrana do půlky. Máme ji v rohu pokojíčku, takže tou odkrytou stranou u zdi. Anežka spí dost divoce, spadla už několikrát - ona se ráda překuluje do té části, kde zábrana není a je dokonce i schopná přepadnout přes zábranu, páč si ve spánku i sedne :roll: .

Co se týká velikosti, myslím, že pokud máte dost místa, asi bych koupila rovnou dospěláckou postel a k ní zábranu (taky se dá koupit v Ikee). Záleží, co plánujete do budoucna - co pak s touhle malou..

Anežka v té době už v pytli nespala, odkopávala se tak, že byla spíš odkopaná než přikrytá, takže v chladnějších měsících jsem ji víc oblíkala - pod pyžamko bodyčko, přes overal tričko a tepláčky (vše volné). Anežka byla dlouho s plenkama, takže normální dvoudílné pyžámko jsme dávali až skoro ve 3 letech, kdy se odplenkovala. Nejvíc by mi vadilo, že jí táhne na záda. Spí při otevřeném okně (krom mrazů, bouřek, vichřic atp).

Jinak připrav se na to, že až ji dáte z uzavřené malé postýlky do velké postele, odkud bude moct sama vstát a odejít, trochu se vám protáhne večerní uspávání :lol: .

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 17.03.11 11:38

Ahoj, taky začínám pomalu toto řešit, taky je nám 15 měsíců, ale bude to asi horor, protože místo pod peřinou spí na zmuchlaný peřině až jsem si kolikrát řekla, že mu ji vezmu než si zničí záda, jsou to polohy fakt úděsný, jenže se s ní mazlí. Každou chvíli v jinym koutě postýlky (spí v cestovní, protože z dřevěný byl omlácenej až to nebylo hezký a navíc se ji už snaží přelejzat, tak aby to vypadnutí nebylo tak z vysoka). V pytlí spí, ale chodí v něm celkem obstojně. Asi bych šla rovnou do velký postele se zábranou, než pak za chvíli zase kupovat větší.

ppetra
Echt Kelišová 8043 příspěvků 17.03.11 11:47

Docela koukám, že řešíte velkou postel tak brzo 8-o Já mám oba prcky ještě v postýlkách (většímu je přes 2 roky) a zatím ho tam hodlám nechávat. To že píšete, že mrňata chtěj do velkejch postelí - není to náhodou tak, že chtěj za váma a ne za tou postelí? :jazyk: Osobně si myslím že v 15 měsících je na velkou postel zbytečně brzo :nevim: V tý malý se rozhodně musí cítit bezpečněji, navíc jak už někdo psal - nebude sám zdrhat při usínání atd …

xxLeninka
Závislačka 3221 příspěvků 17.03.11 11:55

Moc Vám děkuju za odpovědi a rady!-)Ještě mě napadlo-od kdy dáváte polštář?Já to ještě nezkoušela…

Janik73: Teda to vypadá jako procházka růžovou zahradou!-) Já se obávám, že u nás to takhle v klidu nebude…To se teda máte! tak hlavně ať to malému vydrží!-)

hkac:ty brďo…to mě teda nestraš, že Vám malá spadla i přes zábranu! A nic se jí nestalo?Asi je pravda, že by byla lepší rovnou velká postel, jen nevím jestli to už na ní teď nebude zase moc velké…? Já mám s oblékáním malé problém, je horkokrevná, takže já ji obléknu podle sebe a ona je hned spocená…já klepu kosu a jí je akorát…takže spí jen v overalu a pytli, ale když jí dám do velké postele, asi by bylo lepší jí učit spát jen s peřinou, protože do toho pytle se nám zamotává a pak se budí a když bude chtít vylézt, tak by si jieště mohla ublížit…no je to teda složité-)))) No a s tím večerním usínáním mě nestraš už vůbec!-) KOnečně jsem si zajeli rytmus, 20-20:30h vykoupat, zuby, oblíknout, potulit, plyšáka, mlíko a spát…a docela nám to jde (vzhledem k tomu, že přes den spí po obědě chvilku a pak po třetí hodině a v noci se kolem třetí budí a kolikrát už ani neusne) a představa, že jí to tím zase rozhodím, se mi teda moc nelíbí…hihi Ale děkuju za rady!!! Jsem zvědavá jak to zvládneme my…

Pettulle: Koukám, že máte také hezké cestovatele!-) Já jsem někdy také v šoku, co vymyslí za pozice…hlavně je kolikrát namáčklá na šprušle a mantinel, že mám strach jestli se neudusila…-) A Vy už máte postel vybranou?

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 17.03.11 11:56
ppetra píše:
Docela koukám, že řešíte velkou postel tak brzo 8-o Já mám oba prcky ještě v postýlkách (většímu je přes 2 roky) a zatím ho tam hodlám nechávat. To že píšete, že mrňata chtěj do velkejch postelí - není to náhodou tak, že chtěj za váma a ne za tou postelí? :jazyk: Osobně si myslím že v 15 měsících je na velkou postel zbytečně brzo :nevim: V tý malý se rozhodně musí cítit bezpečněji, navíc jak už někdo psal - nebude sám zdrhat při usínání atd …

Musim rict, ze od te doby co spi ve sve posteli podobne co maji mama s tatou tak mame docela klid a mala postylka byla dost drsna, nebot nas Kubik potrebuje prostor a nic tesneho, navic je naprosto spokojeny a libi se mu. sam si ji v Ikei vybral. Ja spala od roku a pul ve velke posteli a muj bracha od 13 mesicu a jsme uplne v pohode,takze si myslim, že je to jake je dítko, hlavně, že mi nevisi hlavou dolu z postele a navic pred ni jsem objednala jeste fatboye a tak je naprosto neotlučeny..

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 17.03.11 11:58
ppetra píše:
Docela koukám, že řešíte velkou postel tak brzo 8-o Já mám oba prcky ještě v postýlkách (většímu je přes 2 roky) a zatím ho tam hodlám nechávat. To že píšete, že mrňata chtěj do velkejch postelí - není to náhodou tak, že chtěj za váma a ne za tou postelí? :jazyk: Osobně si myslím že v 15 měsících je na velkou postel zbytečně brzo :nevim: V tý malý se rozhodně musí cítit bezpečněji, navíc jak už někdo psal - nebude sám zdrhat při usínání atd …

Nektery deti(a neni jich malo)tu postylku pak kolem roku uspesne preskakuji :-D (moje starsi napr.),takze my hned vytahli ty tycky,aby byl volny pruchod v postylce a tak v roku a pul sel do velke postele(klasicke 200×90).Naprosto spokojen,nepadal..

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 17.03.11 12:00

jo a co se tyce polstare a periny.Polstar jsme zavedli az po druhem roce a to jeste dost placaty a perina…no reknu to takhle.Zakryty vydrzel byt snad az po sestem roku.Do te doby jsem mu na noc davala ponozky :wink:

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 17.03.11 12:06

Ahoj,

starší šla do svojí velké postýlky ve 2 letech a ždibec a měsíc před tím jsme jí koupili velkou peřinu ( polštář měla od roka necelýho, nepamatuju si přesně ), každým dnem se měla narodit dvojčata, tak aby se necítila odstrčená, že jsme jí vyšoupli po narození do velký postýlky.
Malý holky jsou v malých postýlkách dodneška a budou tak dlouho, dokuď se vejdou :lol: zdrhali by nám a jsou tam spokojený. Polštáře mají obě, ty z Ikey, takový ty placatý.

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 17.03.11 12:10

ja jsem taky puvodne chtela koupit velkou postel, ale do pokojiku by se nam nevesla, jeho prechodny pokojik bude ted dokud vydrzi mu delka postele, pak holt zacneme delat variantu pro velkou postel, bohuzel prestavby v byte se delaji nekdy horko tezko…

Aklama
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 17.03.11 12:10

Ahoj, jestli nejste při penězích, tak bych šla rovnou do velké postele (90×200). Dá se k nim koupit zábrana nebo se některým postelím vyrábí. Naše malá šla do velké postele krátce po 2 narozeninách a je hrdá na velkou postel. A šmudlání může probíhat klidně u ní v posteli, nemusí být nutně v naší :lol: Přes zábranu nepřepadla (ale má klidnější povahu). Polštářek má proto, že jej mají i velcí a chce prostě taky :roll: , ale je to placka placatá. Spací pytel jsme nikdy nezavedli, takže nemám zkušenosti.

marketm
Echt Kelišová 8707 příspěvků 17.03.11 12:14

holka šla1,5 do opstýlky bez zábran nízké a v 2,5letech rovno do vyvýšené postele takové jak je pod nima místo na hraní nespadla nikdy naopak padá dnes když spí u našich na letišti tak ze země čučí jak malej budha :lol: a to jí bude 9 :lol:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 17.03.11 12:54
xxLeninka píše:
hkac:ty brďo…to mě teda nestraš, že Vám malá spadla i přes zábranu! A nic se jí nestalo?

Naštěstí ne. Já to věděla, že spí takhle divoko, takže měla vedle postele starou matraci 140×200cm (jednak aby padala do měkkého a taky jako trampolínu :-) ). Manžel pořád mluví o palandách pro holky, ale já se bojím - představa, že by spadla z té horní postele. To jedině s ochrannou sítí až ke stropu :lol: .

Anežka šla z postýlky jen proto, že mi přepadla vrchem - vůbec jsem netušila, že to umí přelézt. A taky proto, že jsem v té době byla těhotná, tak aby pak neměla pocit, že jí postýlku bere mladší sourozenec. Mladší má 13m a o tom, že ji budu stěhovat z postýlky do větší postele, rozhodně v nejbližší době neuvažuju. Jsem vděčná za to, že z ní neutíká :wink: .

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 17.03.11 13:24

Leni, postel vybranou ještě nemám, chtěla bych ho tam hodit tak kolem těch 2 let, možná dřív, to se ještě uvidí. Cestovatel je to hroznej a nejoblíbenější poloha je na břiše s hlavou zabořenou v prostěradle a nebo v peřině! Takže jsem si taky kolikrát řikala, aby se neudusil, ale byl naučenej na dudl, takže dudal, teď už třetí noc byl bez. No mě mantinel byl naprosto k ničemu, protože ho oddělával a nebo skopal pomalu až pod matračku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >