Reklama

Od kdy nespí přes den?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

omega3
Povídálka 25 příspěvků 13.09.10 20:43
od kdy nespí přes den?

ahoj, mám dítě 3 roky 4 měsíce. od září z ničeho nic přestal po obědě spát. Je to normální, aby takto staré dítě již spalo jen v noci?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 13.09.10 20:47

Naprosto:-))))) Moje dítě nespí přes den od 2,5 let, maximálně si trochu schrupne v autě, v posteli vůbec. Ve školce spí v poledne minimum dětí, takže tvoje dítě není žádná výjimka.

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 13.09.10 20:49

Je, řekla bych, že je takový průměr, kdy přestávají spát. Starší syn nespí po obědě od 3,5 roku. V jeslích a ve školce nespával nikdy už od 2 let, co kdyby mu náhodou něco uniklo … Doma v klidu do těch 3,5 roku spával.

Martina

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 13.09.10 20:50

Moje starší dítě nespí přes den od roku a třičtvrtě - ze začátku na střídačku, někdy ano, někdy ne, a úplně přestal spávat ještě před druhými narozeninami.

Ale jinak je zlatíčko, které v 8 večer zalehne a vstává až kolem 7 ráno, má 4 roky. Když byl mladší, usínal večer ještě dřív.

Kapsarecek
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 13.09.10 20:51

Ja jsem Tobikovi zrušila odpoledni spaní kolem dvou a pul let.
Kdyz zabral kolem pul jedne,spal pomalu do pul ctvrte a pak radil do jedenacti.

Dopoledni spani jsme rusili kolem roku a ctvrt

Kapsarecek
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 13.09.10 21:00

Akorat teda uderem tretiho roku a nastupu do skolky,kde je povinne spani(nebo aspon zalehnout,pos­lechnout pohadku a to vetsinou usne)to zacal praktikovat i ted doma

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 13.09.10 21:03

Náš starší nezačal spát ani ve školce. Spaní není povinné. Učitelky pouští dětem pohádku nebo jim čtou. Kdo usne, usne. Kdo ne, musí chvíli poležet a potom si může jít ke stolečku v klidu hrát. Žádná hrůza, souhlasím s tím. Dětský organismu chvilku klidu potřebuje, proto nevyžaduji na učitelkách, aby ho vůbec nenutily ulehnout.
A navíc, v naší školce je ve srovnání s ostatními relativně krátký polední klid. Přály si to tak hlavně maminky spavých dětí. Ve školce se jim vyspaly a potom je nemohly dostat večer včas do postele.

Kapsarecek
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 13.09.10 21:05
Jana206 píše:
Náš starší nezačal spát ani ve školce. Spaní není povinné. Učitelky pouští dětem pohádku nebo jim čtou. Kdo usne, usne. Kdo ne, musí chvíli poležet a potom si může jít ke stolečku v klidu hrát. Žádná hrůza, souhlasím s tím. Dětský organismu chvilku klidu potřebuje, proto nevyžaduji na učitelkách, aby ho vůbec nenutily ulehnout.
A navíc, v naší školce je ve srovnání s ostatními relativně krátký polední klid. Přály si to tak hlavně maminky spavých dětí. Ve školce se jim vyspaly a potom je nemohly dostat večer včas do postele.

spani povinne neni,ale lezet musi. a spi pak 100% detí.

sice ve skolkovem radu maji psano ze to resi individuelne,ale to az u velosku.
malymu delal oproblem to,ze usnul treba kolem jedne a pred druhou je budili,pak byl uplakany,protivny…

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 13.09.10 21:05

od dvou let nespí po obědě.. spí 12 hodin v noci a dost.. někdy méně, někdy i 14 hod v kuse. ale po obědě, ani omylem.. :)
takže podle mého normální..

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 13.09.10 21:20

První dcera nespala přes den ani minutu již od roku, druhá bude zřejmě spát až do první třídy :mrgreen:
To je individuální..

pacala
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 13.09.10 21:24

Já byla zvklá,že dcera spala odpoledne do 5 let,teď mi kluk-2,5 roku najednou přestal spávat poO,ale zase už je pak po sedmé večer ko,jinak vydžel skákat do deseti…tak jsem ráda,že tady čtu,jak vám dítka brzy odbourali odpolední spaní,jen doufám,že to není nějak na škodu… :think:

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 13.09.10 22:26

:lol: jako mamince nespavce mi to prijde vtipne(a zavistlive :lol: )Prvorozeny totiz nespal po obede od roku(jeste jsem ho do roku a pul „nutila“,obvykle se v postylce hraval ci delal nejake skopiciny ci vyrvajz,pak jsme zrusili odpocivani uplne.Takze mne uz prislo divne,kdyz jsem videla i dvoulete dite nekde spat :lol: /i kdyz to je asi normalni/Ve skolce odpocivani respektuje.
Druhorozeny je zatim malicky,tak tam doufam,ze to bude jine(i kdyz se ted ve dvou mesicich jevi uplne stejne jako bracha :roll:

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 13.09.10 22:32

app.to ze nespal uz jako maly po obede neznamenalo,ze usnul brzo vecer a spal az do rana(i kdyz ja jsem prisna na rezim,takze do postele stejne musi vzdy vcas,i kdyz pak nespi)..nekdo holt ten spanek moc nepotrebuje.
Ve skolce z donuceni usnul za ty tri roky asi tak dvakrat na dvacet minut a pak usnul az po pulnoci(coz je skvele pro rodice,kteri vstavaji v pet..)

vrobca
Hvězda diskuse 52091 příspěvků 14.09.10 07:34

Tak první dítě dcera odmítla spát od jednoho roku, mohla jsem s ní jezdit, houpat, stavět se na hlavu, prostě nic nezabíralo. Kluk má teď 8,5m a donutím ho tak maximálně na 20-30 minut po obědě. Takže jsou oba nespavci :cry:. Horší to bylo s malou ve školce, ale jak mi prozradila, bylo tam spoustu dětí, které si lehly a dělaly že spí, počkaly až paní učitelka odešla na kávu a pak si spokojeně hrály. Jedno dítě hlídalo, jestli paní učitelka nejde, aby zavčas mohly skočit do postele :mrgreen:

Hanka1
Extra třída :D 13512 příspěvků 14.09.10 07:50

to je dost individualni - starsi dcera spala po o ve skolce jeste jako predskolak - doma ani omylem a parkrat v prvni tride se nam stalo, ze usla nad ukolem.
Mladsi jsou dva a ctvrt a po o jeste spi a doufam, ze jeste dlouho bude…:-D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >