Odběr krve - genetika 10tt

Anonymní
7.4.20 12:56

Odběr krve -genetika 10tt

Ahoj holky dneska jsem byla u doktora ten mi dal zadanku na odber krve a na genetiku…nevite prosím co me tam čeká? a kolik to stojí dekuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1784
7.4.20 12:59

Vezmou ti krev a udelaji UZ. Zameri se na vyvojove vady. Je to klasicky screening ve 12.tt. A cena zalezi na pracovisti, kde screening provadi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3188
7.4.20 13:00
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
7.4.20 13:19

Cena dle pracoviště, najdeš na jejich stránkách..  :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
7.4.20 14:00

Oceňuji tvého gynekologa, že se nesnaží dělat screening sám, ale posílá na lepší pracoviště. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1037
9.4.20 04:59
@Anonymní píše:
Ahoj holky dneska jsem byla u doktora ten mi dal zadanku na odber krve a na genetiku…nevite prosím co me tam čeká? a kolik to stojí dekuji moc
Odběr platí pojišťovna a je to jen běžný odběr, výsledky krve pak dají dohromady s ultrazvukovým vyšetřením, cenu má každé pracoviště individuální.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
9.4.20 08:37
@Robado píše:
Odběr platí pojišťovna a je to jen běžný odběr, výsledky krve pak dají dohromady s ultrazvukovým vyšetřením, cenu má každé pracoviště individuální.

Odběr k prvotrimestrálnímu screeningu pojišťovna nehradí. Ta hradí jen ten obyčejný odběr v těhotenství (krevní obraz, skupina, STD apod.), který obvykle zajišťuje OG a bývá kvůli cukru nalačno. Často se bez certifikátu pouštějí i do samotného screeningu, ale to mi nepřijde v pořádku…
Někde se ta krev a ultrazvuk platí pak dohromady, někde zvlášť, někde vůbec. Musí si to najít na daném pracovišti, bývá to kolem 1500,–. Některé pojišťovny pak v rámci balíčků pro těhotné část na základě účtenky vrací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.20 09:14

Děkuji holky za odpověď..dneska jsem byla na odběr krve…tam jsem se zeptala i na ten druhy papir..(nevedela jsem jestly to delaj vsechno tady ) rekly mi ze vsechno delaj tady a vzali mi jen krev to všechno…A neplatila jsem nic

• Nahlásit
  • Citovat
1037
9.4.20 09:16

@Litta já jsem byla ve Fakultní nemocnici a za odběr krve jsem neplatila nic, šlo to na pojišťovnu. Platila jsem jen za screening. A myslím, že gynekologie ve Fakultní nemocnici je na velmi dobré úrovni a pracují tam lékaři, kteří jsou právě na screeningy certifikovaní. Můj gynekolog provádí jen běžné kontroly, screening nedělá i když je bývalý primář.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.20 09:22

O screening mi nikdo nic zatím neříkal myslela jsem si že ten papír byl na screening…ale asi ne kdyz mi braly jen krev a ten papír si tam nechaly..jinak vím že u nás se screening nedela to bych musela ject do budějovic.

• Nahlásit
  • Citovat
767
9.4.20 09:38

@Robado ale pak jsi zaplatila treba 1500 po utz. A v tom mas nejspis i ty odbery na screening. Ja po krvi taky nic neplatila. Vse jsem doplatila az po utz. A krev byla jen jedna ampule primo pro screening. Odbery na krevni obraz apod.se u meho lekare delaji az v 16.tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
9.4.20 10:07
@Robado píše:
@Litta já jsem byla ve Fakultní nemocnici a za odběr krve jsem neplatila nic, šlo to na pojišťovnu. Platila jsem jen za screening. A myslím, že gynekologie ve Fakultní nemocnici je na velmi dobré úrovni a pracují tam lékaři, kteří jsou právě na screeningy certifikovaní. Můj gynekolog provádí jen běžné kontroly, screening nedělá i když je bývalý primář.

Ta krev v nemocnici ale patřila k tomu screeningu, pokud tam bylo PAPP–A, free beta hCG, někde dělají i PIGF – platila jsi to akorát až s tím ultrazvukem. ;) Pojišťovny hradí triple test, ne prvotrimestrální screening, max. za něj část vrací po žádosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
9.4.20 10:10
@Anonymní píše:
O screening mi nikdo nic zatím neříkal myslela jsem si že ten papír byl na screening…ale asi ne kdyz mi braly jen krev a ten papír si tam nechaly..jinak vím že u nás se screening nedela to bych musela ject do budějovic.

Ano, ten papír, co tu máš vyfocený, je žádanka na prvotrimestrální screening. Ten se skládá z odběru krve a podrobného ultrazvuku, který by měl provádět certifikovaný lékař – jmenný seznam případně najdeš tady, ale ty jdeš do speciálního centra, takže se nemusíš bát: NT. Pak se ty hodnoty zadají do programu a vyjde riziko některých vrozených vývojových vad. Papír si tam nechali kvůli údajům ke zpracování té krve, ty se pak jen dostavíš na ultrazvuk, na který ti jistě dali termín…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.20 13:33

@Litta ultrazvuk mi dělá normalne muj gyn..A termín návštěvy mam 21.4…jsem jak blbec jsem tehotna poprvé tak nevím co a jak :D…A můj gyn…ten mi taky nic nevysvětlí :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
767
9.4.20 13:36
@Anonymní píše:
@Litta ultrazvuk mi dělá normalne muj gyn..A termín návštěvy mam 21.4…jsem jak blbec jsem tehotna poprvé tak nevím co a jak :D…A můj gyn…ten mi taky nic nevysvětlí :zed:

Tvuj gynekolog ti udela utz pro 1. screening?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama