Odběr plasmy, kojení

6.4.17 13:17

odběr plasmy,kojení

Ahoj holky, nemáte někdo zkušennost s darováním krevní plasmy? vím že je to půl roku po porodu, to už má dávno za sebou, jak je to s kojením? Když se třeba kojí už jen v noci nebo občasně? Chodila jste některá? :) díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

594
6.4.17 13:24

Podmínka je i 6 měsíců po kojení, tudíž bych to neriskovala, ani při občasném kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57539
6.4.17 13:27

Není snažší zavolat na tu transfuzku, kam by jsi chtěla jít, než zakládat diskuze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 13:32

Spíš mě zajímalo, jestli když někdo chodil jestli byl unavený atd.. chodila jsem dřív a nikdy žádný problém. Přímo do centra jsem psala, ale zajímal mě názor, jestli někdo chodí. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57539
6.4.17 13:34
@Bettyny píše:
Spíš mě zajímalo, jestli když někdo chodil jestli byl unavený atd.. chodila jsem dřív a nikdy žádný problém. Přímo do centra jsem psala, ale zajímal mě názor, jestli někdo chodí. :roll:

Tak to sorry, já myslela, že řeší, zda jít nebo ne. Mě řekli, že nesmím. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22589
6.4.17 13:38
@Lama Lama píše:
Tak to sorry, já myslela, že řeší, zda jít nebo ne. Mě řekli, že nesmím. :think:

Já si taky myslím, že se ještě 6 měsíců po kojení nesmí. Já teda chodila na krev a už měsíc nekojím, tak tam pak taky budu volat, páč mám nějaké léky na alergii a nevím, jestli to ještě půjde. Jestli ne, budu brečééééét :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 13:38

@Lama Lama
já čekám na odpověď.. tak uvidím. Malá se občas ještě přisaje a asi už jen pro pocit nebo ze zvyku, pochybuji ze jeste neco vytahne.. tak to v podstate povazuji za konec. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 13:41

Já chodím, když jsem začala chodit, tak jsem nekojila asi 3,4mesice. Ptala se mě doktorka jestli již nekojim.Ale řekla jsem ze ne, tak už jsme to více nerozebirali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 13:42

@Aries6 uvidím co mi napíšou. Právě by mě zajímalo jestli někdo chodí/chodil a jak mu bylo. Já žádný léky neberu, jsem úplně v poho ale právě nevim, jak by to tělo zvládlo. Já když se ptala tehdy, tak mi řekli že můžu jak přestanu kojit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22589
6.4.17 13:43

@Bettyny Ono kojení i občasné je pro tělo dost velký záhul. Velká většina matek si to nepřipouští. Takže ten půlroční odstup od úplného skončení má svůj důvod. Tak uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 13:46

@Aries6 to je mi právě jasný. Prto se ptám jak to kdo zvládá, nemá smysl to lámat přes koleno ale partner už se těší až tam budu chodit s ním :lol: tak jsem se po tom začala pídit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 13:47
@Bettyny píše:
@Aries6 uvidím co mi napíšou. Právě by mě zajímalo jestli někdo chodí/chodil a jak mu bylo. Já žádný léky neberu, jsem úplně v poho ale právě nevim, jak by to tělo zvládlo. Já když se ptala tehdy, tak mi řekli že můžu jak přestanu kojit :nevim:

Jo a snáším to bezvadně, ale musíš opravdu hodně pít před tim.Byla jsem už asi 6× a několikrát svědkem, jak se jim tam někdo složil, takže to asi opravdu není pro každého. Ja pak normálně funguju, dojdu nakoupit, včera jsem dokonce po odběru zvládla i večír rotoped…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 13:49

@Danulinka16 Já právě chodila cca 4 roky nepravidelně před těhotenstvím. A vždy úplně v pohodě normálně jsem pak fungovala :) a to přiznávám, že moc nepiju :lol: :lol: děkuju za info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
6.4.17 14:32

V brněnské FN je podmínka 6 měsíců po ukončení kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 14:43

Co se týče toho, jestli tě pustí, kamarádka řešila něco trochu podobného a zjišťovala, kam by mohla jít. Výsledek byl takový že na darování v nemocnici nebo na transfúzní stanici tě nepustí, když máš sebemenší věc, která by tě mohla oslabovat, na „darování“ (prodej) plasmy u kom. společností obvykle ano.

edit: u ní tedy nešlo o kojení, ale o odstup po určitém zákroku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama