Odběr plodové vody Motol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  16.04.18 21:42
Odběr plodové vody Motol

Ahoj holky, nechci tu rozpoutat nějakou vášnivou diskuzi, chci se jen zeptat na par věci. Čeká mě odběr plodové vody v Motole a chci se zeptat, jestli to někdo podstoupil? A důvod? Proč jste šly? Nebo pravé naopak nešly?
A co rizika? Měl jste někdo?
A jak má Člověk dodržovat klidový režim s 1,5 letym ďalblikem? Hlídání bohužel není, chlap mění práci, tak to volno bude mizivé…
předem moc děkuji za zkušenosti!!! :srdce:

Najdete v encyklopedii: Plodová voda

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  16.04.18 21:46
@Anonymní píše:
Ahoj holky, nechci tu rozpoutat nějakou vášnivou diskuzi, chci se jen zeptat na par věci. Čeká mě odběr plodové vody v Motole a chci se zeptat, jestli to někdo podstoupil? A důvod? Proč jste šly? Nebo pravé naopak nešly?
A co rizika? Měl jste někdo?
A jak má Člověk dodržovat klidový režim s 1,5 letym ďalblikem? Hlídání bohužel není, chlap mění práci, tak to volno bude mizivé…
předem moc děkuji za zkušenosti!!! :srdce:

Ahoj, byla jsem na odberu v 19tt.Byla jsem tedy v Genetu na Letne.
Vysly mi spatne triply na DS 1:4.
Vzhledem k tomu, jak se k pripadnemu postizeni stavel manzel, tak jsem na odber sla.Diky bohu mame zdravou dcerku.
Ale ty nervy pri cekani uz nikdy nechci zazit.
Ptej se, pokud te neco zajima.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17558 příspěvků 16.04.18 21:50

Pokud ti záleží na tom, abys své dítě donosila, tak si to hlídání zajistíš. To už je tvůj boj a tvoje zodpovědnost. Doufám, že si nemyslíš, že ti dá na klidový režim někdo omluvenku jen proto, že máš doma malé dítě.

Anonymní  16.04.18 21:54

@hanka.br. Necekam od nikoho omluvenky, jen jsem se ptala na zkušenosti, nic víc. Vše si samozřejmě zaridim, od nikoho nic necekam a dokážu si poradit

Anonymní  16.04.18 21:57

Děkuji moc za zkušenost. Mě vyšlo 1:106, takže v porovnání s Tebou to není “až tak špatné”, ale nervy mám teda.
Hlavne ze máte zdravou holčičku.
A nevíš čím to bylo? Vysoký věk? Prý ty tripple testy hází špatné výsledky, jelikož to vypočítává PC program…

@Anonymní píše:
Ahoj, byla jsem na odberu v 19tt.Byla jsem tedy v Genetu na Letne.
Vysly mi spatne triply na DS 1:4.
Vzhledem k tomu, jak se k pripadnemu postizeni stavel manzel, tak jsem na odber sla.Diky bohu mame zdravou dcerku.
Ale ty nervy pri cekani uz nikdy nechci zazit.
Ptej se, pokud te neco zajima.

natyber
Závislačka 4802 příspěvků 16.04.18 22:02

Ahoj, mě byl odběr teď při třetím těhotenství doporučen kvůli věku. Testy v 11tt a 16tt vyšly v pořádku. Tudíž se nedokážu rozhodnout zda jít či ne. Byla jsem na odběru plodovky při druhém těhu před pěti lety, z důvodu velkého množství plodové vody (testy z krve v pořádku) a pro mě to bylo dost nepříjemné. Navíc jsem pak měla strašně špatný pocit. Dopadlo to dobře. Tentokrát si říkám, že v široké rodině jsme všichni zdravý, cítím se dobře tak do toho nepůjdu. Ale v hlavě mi vrtá červík, co kdyby :think: Jinak ten klidový režim první den jsem dodržovala určitě, měla jsem pocit, že jak se hnu, tak to praskne a bude po všem, ale jsem plašan :roll: bála jsem se i zakašlat. Ale určitě je tu spousta mamin co ti řeknou, že ani na žádný klid neměly čas. A rizika? I když je to riziko minimální, nikdo ti neřekne dopředu, co se stane.

Anonymní  16.04.18 22:12

Ahoj ja na odberu byla v 16tt a je to asi tyden a pul. Meli jsme riziko na DS 1:2 nedopadlo to dobre ale to uz bylo jasne podle utz jasne viditelne mnohacetne postizeni a rozstepy, ze byl odber spis udelan aby se to potvrdilo co teda se deje a pak dal kvuli dalsimu tehotenstvi. Uz mam i po porodu miminka. Jako na odber bych sla pokud by sis ale i tak postizene miminko nechala je to asi zbytecne. Jinak take mam doma 3 leteho chlapecka, nam teda hlidala babicka ktera si vzala proste volno z prace a pak druhy den sem hned byla na preruseni takze u me pripadne riziko potratu nebylo protoze uz potrat i probihal telo uz male samo vylucovalo tyden pred odberem sem uz krvacela atd ale to by bylo na dyl. Takze zalezi to jen na tobe my chteli vedet jasne co teda se deje a jak moc vazne to cele je a pripadne co dal, u nas to dopadlo teda tak ze miminko by ani zit nemohlo jak moc vazne to bylo a navic uz telo reagovalo a snazilo se male samo vypudit ven tak slo uz i o me zdravi. Ale byt to jen ten rozstep rtu co u miminka bylo, tak male bychom si nechali. Takze pokud vis ze na potrat bys nesla tak je zbytecne jit na odber plodove vody a trapit se az do porodu co bude az se male narodi a podobne a pokud vis ze postizene a tak ne tak bych sla. Je to chvilicka a da se to prezit. A s malou se to urcite nejak domluvi to hlidani :-)

Anonymní  16.04.18 22:12

@natyber já teda taky pořad váhám. Utz byl v pořádku, jenže na genetice mi doktorka řekla, ze ten je přesný tak na 65% a navíc i některé postiženi (př. DS) muže mít perfektní utz…
Známa měla všechno v pořádku, je ji 24 a stejně má chlapečka s DS.
Tak proto pořad váhám.
A držím pěsti, ať se rozhodneš jak chceš, ať je všechno v pořádku!!!
Ps. Rizika jsou vždycky a všude

Anonymní  16.04.18 22:16

Moc mě mrzí co tě potkalo ???? ať se příště všechno v pořádku povede!!! Drzim pěsti!!!
Já bych si asi postižené mimco nenechala, nejsou na to podmínky. Možná bude někdo něco namítat, ale každý to máme jinak.

@Anonymní píše:
Ahoj ja na odberu byla v 16tt a je to asi tyden a pul. Meli jsme riziko na DS 1:2 nedopadlo to dobre ale to uz bylo jasne podle utz jasne viditelne mnohacetne postizeni a rozstepy, ze byl odber spis udelan aby se to potvrdilo co teda se deje a pak dal kvuli dalsimu tehotenstvi. Uz mam i po porodu miminka. Jako na odber bych sla pokud by sis ale i tak postizene miminko nechala je to asi zbytecne. Jinak take mam doma 3 leteho chlapecka, nam teda hlidala babicka ktera si vzala proste volno z prace a pak druhy den sem hned byla na preruseni takze u me pripadne riziko potratu nebylo protoze uz potrat i probihal telo uz male samo vylucovalo tyden pred odberem sem uz krvacela atd ale to by bylo na dyl. Takze zalezi to jen na tobe my chteli vedet jasne co teda se deje a jak moc vazne to cele je a pripadne co dal, u nas to dopadlo teda tak ze miminko by ani zit nemohlo jak moc vazne to bylo a navic uz telo reagovalo a snazilo se male samo vypudit ven tak slo uz i o me zdravi. Ale byt to jen ten rozstep rtu co u miminka bylo, tak male bychom si nechali. Takze pokud vis ze na potrat bys nesla tak je zbytecne jit na odber plodove vody a trapit se az do porodu co bude az se male narodi a podobne a pokud vis ze postizene a tak ne tak bych sla. Je to chvilicka a da se to prezit. A s malou se to urcite nejak domluvi to hlidani :-)

sara1000
Kelišová 5511 příspěvků 5 inzerátů 16.04.18 22:17
@Anonymní píše:
Děkuji moc za zkušenost. Mě vyšlo 1:106, takže v porovnání s Tebou to není “až tak špatné”, ale nervy mám teda.
Hlavne ze máte zdravou holčičku.
A nevíš čím to bylo? Vysoký věk? Prý ty tripple testy hází špatné výsledky, jelikož to vypočítává PC program…

Ano, myslim, ze to bylo spoustu veci dohromady.Vek urcite hral roli.Ted uz bych mozna na ty triply ani nesla.
Kazdopadne klidovy rezim jsem dodrzovala prvni den.Pak uz pomalu fungovala.
Ale mam starsi dceru, takze zadne noseni atd…
Ale bala jsem se i zatlacit na zachode :oops:

natyber
Závislačka 4802 příspěvků 16.04.18 22:45
@Anonymní píše:
@natyber já teda taky pořad váhám. Utz byl v pořádku, jenže na genetice mi doktorka řekla, ze ten je přesný tak na 65% a navíc i některé postiženi (př. DS) muže mít perfektní utz…
Známa měla všechno v pořádku, je ji 24 a stejně má chlapečka s DS.
Tak proto pořad váhám.
A držím pěsti, ať se rozhodneš jak chceš, ať je všechno v pořádku!!!
Ps. Rizika jsou vždycky a všude

No právě jistá je asi jen ta plodovka, ale zase si říkám, stejně se nezjistí veškeré vady. Mě genetička říkala, že by mi to rozhodně doporučila kvůli věku. Přesto, že výsledky jsou v pořádku. Ono je to těžký, někdo to má v pořádku a dítě se stejně narodí s vadou a je to i na opak. Testy vycházejí zle a nakonec se narodí dítě zdravé :nevim: Já právě mám strach, že když nepůjdu a opravdu se narodí postižené miminko, tak že to nedám já a ni partner :oops: Jinak ten odběr se dá přežít, je to rychlé a není to vyloženě bolestivé, spíš asi je horší ten pocit potom. Ale co jsem tak četla různé diskuse, tak převážně se nic po odběru nestalo. Navíc prý často žena kolem 16tt potratí aniž by odběr podstoupila :nevim: Je pravda, že jsem četla více diskusí o potratu v 16tt než o potratu po odběru plodovky :think: Pokud půjdeš určitě si zajisti hlídání na ten jeden den. Budeš klidnější. Také ti přeji ať vše dobře dopadne :mavam:

natyber
Závislačka 4802 příspěvků 16.04.18 22:51
@Anonymní píše:
Ahoj ja na odberu byla v 16tt a je to asi tyden a pul. Meli jsme riziko na DS 1:2 nedopadlo to dobre ale to uz bylo jasne podle utz jasne viditelne mnohacetne postizeni a rozstepy, ze byl odber spis udelan aby se to potvrdilo co teda se deje a pak dal kvuli dalsimu tehotenstvi. Uz mam i po porodu miminka. Jako na odber bych sla pokud by sis ale i tak postizene miminko nechala je to asi zbytecne. Jinak take mam doma 3 leteho chlapecka, nam teda hlidala babicka ktera si vzala proste volno z prace a pak druhy den sem hned byla na preruseni takze u me pripadne riziko potratu nebylo protoze uz potrat i probihal telo uz male samo vylucovalo tyden pred odberem sem uz krvacela atd ale to by bylo na dyl. Takze zalezi to jen na tobe my chteli vedet jasne co teda se deje a jak moc vazne to cele je a pripadne co dal, u nas to dopadlo teda tak ze miminko by ani zit nemohlo jak moc vazne to bylo a navic uz telo reagovalo a snazilo se male samo vypudit ven tak slo uz i o me zdravi. Ale byt to jen ten rozstep rtu co u miminka bylo, tak male bychom si nechali. Takze pokud vis ze na potrat bys nesla tak je zbytecne jit na odber plodove vody a trapit se az do porodu co bude az se male narodi a podobne a pokud vis ze postizene a tak ne tak bych sla. Je to chvilicka a da se to prezit. A s malou se to urcite nejak domluvi to hlidani :-)

Ach jo, to je smutný :oops: přeji hodně štěstí pro příště :andel:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2141 příspěvků 16.04.18 22:56

Ahoj! Vyšel mi pozitivní NIPT na chromozomální vadu 9. chromozomu, nejprve jsem podstoupila odběr choriových klků, kde je riziko potratu snad dokonce i vyšší než u plodovky, ten potvrdil postižení v části placenty, dva týdny na tento odběr jsem podstoupila plodovku, doma mám taky 1.5 leté dítě, stačí 48 hodin se nepřepínat a nic ty dva dny moc nezvedat…To se zvládnout dá v pohodě, pak už ic nehrozí. U nás to dopadlo dobře, miminko je zdravé :dance:, jen jsem riziková kvůli té placentě. Odběry byly v pohodě, určitě bych je podstoupila znovu, nemocné dítko bychom si teda nenechali…Držím pal­ce.

Gorlami
Závislačka 3097 příspěvků 1 inzerát 16.04.18 23:22

Na odber plodove vody kvuli ds bych nesla, existuji neinvazivni testy z krve s vice jak 99pr spolehlivosti. Navic, kdyz mas doma male dite a dodrzovani klidoveho rezimu asi nedas. Riziko potratu 1:200 je pro me moc. Ja byla konkretne na Prenascenu a nastesti dobry.

natyber
Závislačka 4802 příspěvků 16.04.18 23:31
@Gorlami píše:
Na odber plodove vody kvuli ds bych nesla, existuji neinvazivni testy z krve s vice jak 99pr spolehlivosti. Navic, kdyz mas doma male dite a dodrzovani klidoveho rezimu asi nedas. Riziko potratu 1:200 je pro me moc. Ja byla konkretne na Prenascenu a nastesti dobry.

To jsou ty testy NIPT?? Ty mi byly nabídnuty také. Ale genetička mi říkala, že právě u všech těch testů se kontroluje pouze krev, kdežto při odběru plodovky, se kontroluje právě přímo plod. Ve vodě jsou živé i odumřelé buňky miminka, tudíž je to stále nejjistější test i když samozřejmě stoprocentní jistotu nedá nikdo.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Kratina senátorem? Už se na to nemůžu dívat, přímá volba prezidenta je blbost

Nezávislý kandidát do Senátu s podporou ODS na Praze 2 není ani politik, ani... číst dále >

Všichni přemýšleli, jak dělat umění, já chtěl dělat pořady pro lidi, říká Adamec

Miss České republiky, Slavíci, ale i kultovní seriál Sanitka. To všechno jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak snížit hladinu cukru v krvi? Jezte vlákninu, na smažené zapomeňte

Zvýšená hladina cukru v krvi je příčinou řady zdravotních problémů. K udržení... číst dále >

První bedýnky jsme skládali v obýváku, říká podnikatelka Jana Bínová

Když před osmi lety zjistila, že v zahraničí si lidé běžně objednávají dovoz... číst dále >

Reklama