Odběry krve a prohlídka

Anonymní
14.3.21 23:05

Odběry krve a prohlídka

Zdravím :kytka:
Ve čtvrtek jsem byla na gyndě už tedy s potvrzeným těhotenstvím z utz, vypsala mi průkazku. Řekla mi jen že mám přijít 25.3. v 9:00, na to mi dala do ruky zadanku na krev a že předtím si tam mám dojít. Tak nějak to na mě všechno vyhrkla a rychle se rozloučila, že jsem nepobrala, zda mám jít na odběr toho 25. Ráno, nebo už třeba o týden dřív 😆jedná se o stejné zdravotnické zařízení
Já vím, že se fakt blbě ptám, ale na takovýhle pitomý otázky se nemám koho zeptat

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1702
14.3.21 23:17

Zajdi si tam v klidu v průběhu týdne. Aby ti tu krev do 25 stihli udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1334
14.3.21 23:19

Já bych řekla, že máš toho 25.3. jít ráno před prohlídkou na krev (nalačno) a potom v 9.00 na prohlídku. Nebo si tam ještě jednou zavolej. :kytka: Já to mívala takto, ale každý může mít jiný postup. Ono je asi jedno, kdy na krev půjdeš, pokud se tedy nejedná o odběry na screening.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 23:24

@Yasmina21
No právě jedná se o odběry na screening… Myslím, ona mi toho moc neřekla, dala mi ještě zadanku na screening s tím, že oboje mám dát na odběrech.
Mě se jí moc ptát nechce, pokud nebudu muset, není to zrovna milá dáma 😆

• Citovat
  • Nahlásit
53532
14.3.21 23:32

V kolikátém týdnu budeš? Ale pokud tam jsou i jiné odběry než na ten screening, šla bych na ně tak, aby už na prohlídce měl doktor výsledky, tedy 2-3 dny před tím. Na screening se to bere v nějakém doporučovaném rozmezí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1334
14.3.21 23:33
@Anonymní píše:
@Yasmina21
No právě jedná se o odběry na screening… Myslím, ona mi toho moc neřekla, dala mi ještě zadanku na screening s tím, že oboje mám dát na odběrech.
Mě se jí moc ptát nechce, pokud nebudu muset, není to zrovna milá dáma 😆

Tak to potom nevím.)) Záleží na týdnu těhotenství. Pravda je, že když jsem šla na screening, tak jsem šla na krev o pár dnů dříve, aby výsledky už měli při ultrazvuku hotové. Při běžných odběrech, kdy se zjišťuje krevní skupina, infekční nemoci, atd. jsem chodila v den prohlídky ráno, abych si ušetřila cestu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 23:35

@ugluk toho 25. Mi vychází na 10+5.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 23:42
@Yasmina21 píše:
Tak to potom nevím.)) Záleží na týdnu těhotenství. Pravda je, že když jsem šla na screening, tak jsem šla na krev o pár dnů dříve, aby výsledky už měli při ultrazvuku hotové. Při běžných odběrech, kdy se zjišťuje krevní skupina, infekční nemoci, atd. jsem chodila v den prohlídky ráno, abych si ušetřila cestu. :nevim:

No mám tam zaškrtle glykémie, skupinu, screening protilátek, HBsAg, syfilis, HIV, toxo :nevim:
Takže asi druhá možnost?

• Citovat
  • Nahlásit
53532
14.3.21 23:47

Tak to bych šla klidně v pondělí-úterý předtím. Na screening v pohodě a u ostatních už bude mít dr. výsledky, kdyby byl nějaký problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1334
15.3.21 05:53
@Anonymní píše:
No mám tam zaškrtle glykémie, skupinu, screening protilátek, HBsAg, syfilis, HIV, toxo :nevim:
Takže asi druhá možnost?

Také bych šla klidně o pár dní dříve. Tím nic nezkazíš. Doktorka bude mít alespoň výsledky. Jen tam budeš muset jet 2× (na krev a pak na prohlídku). :) Jen bys měla být nalačno. Jinak screening protilátek není odběr krve na screening v 1 trimestru. Screening protilátek je součástí vyšetření krevní skupiny (jestli máš např. krevní skupinu A -/+). :) Jestli ti nebudou brát krev i na screening v prvním trimestru, tak se raději připomeň. Ten se dělá jen v určitém rozmezí tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9092
15.3.21 06:18

Zavolej si tam a zeptej se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17215
15.3.21 07:05

Tak si tam zavolej ne? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
15.3.21 08:07

Já bych tam opravdu radši zavolala a riskovala rozhovor s nepříjemnou dámou, než pokadit to kdy mám jít na krev a riskovat, že se s tou paní požereš úplně.
Já si osobně myslím že tam máš jít toho 25. na krev ráno na lačno a pak na prohlídku. Ale pokud bys tam šla dřív, tak tím asi nic nezkazíš. Ale radši si tam fakt zavolej.
S dítětem tě čeká mnohem víc nepříjemností, než jedna hnusná baba na gyndě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
15.3.21 08:26

Proč si nezavoláš přímo tam? My tu nemáme křišťálové koule :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat