Odběry ve třetím trimestru

Anonymní
28.3.21 23:54

Odběry ve třetím trimestru

Prosím poradíte mi ohledně odběru krve ve třetím, trimestru? Co všechno se odebírá? Železo vím a víte někdo co dál? Jdu ke své lékařce ráno na odběr krve a pokud to půjde ráda bych si nechala odebrat vše na co by mě chtěli nabírat za týden u mého gynekologa. Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1351
29.3.21 00:02

Nejlepší by bylo, kdyby ses po cestě k lékařce stavila na gyndu pro žádanku na krev a tu doktorce jenom přiložila… pokud by byla ochotná to teda nabrat i za ně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7875
29.3.21 00:04

Tak to jsi se měla informovat předem u gynekologa, jestli je to možný a co je kdyžtak třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 00:12

@LilyJane ráno tam nikdo není, takže se nezeptam ani nezavolam. Ale děkuji za odpověď mimo moji otázku.

@JancaS84 děkuji za odpověď na něco na co jsem se vůbec neptala. Krev si mohu nechat nabrat kde chci, klidně i jako samoplatce. Takže nevím, proč by to nemělo být možné nechat si udělat odběr u mé doktorky. Ve finále si nemusím nechat odebrat krev ani na té gynekologii

• Citovat
  • Nahlásit
19816
29.3.21 00:18
@Anonymní píše:
@LilyJane ráno tam nikdo není, takže se nezeptam ani nezavolam. Ale děkuji za odpověď mimo moji otázku.@JancaS84 děkuji za odpověď na něco na co jsem se vůbec neptala. Krev si mohu nechat nabrat kde chci, klidně i jako samoplatce. Takže nevím, proč by to nemělo být možné nechat si udělat odběr u mé doktorky. Ve finále si nemusím nechat odebrat krev ani na té gynekologii

Třeba proto, že lékaři mezi sebou nemohou jen tak sdílet informace. Pokud jsi si předem na gynekologii nezjistila jaké parametry při odběru budou chtít zjistit a nezajistila jsi si žádanku, aby tvoje gynekoložka dostala výsledky do ruky, těžko to zjistíš tady. Každý gynekolog to může chtít, vzhledem ke tvé diagnoze, vyšetřit jinak. Fakt není důvod se tu na někoho utrhovat, tohle jsi měla řešit v minulém týdnu se svojí gynekoložkou, ne ve 12hodin v noci tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
29.3.21 00:24
@Anonymní píše:
@LilyJane ráno tam nikdo není, takže se nezeptam ani nezavolam. Ale děkuji za odpověď mimo moji otázku.@JancaS84 děkuji za odpověď na něco na co jsem se vůbec neptala. Krev si mohu nechat nabrat kde chci, klidně i jako samoplatce. Takže nevím, proč by to nemělo být možné nechat si udělat odběr u mé doktorky. Ve finále si nemusím nechat odebrat krev ani na té gynekologii

To není odpověď mimo otázku, to je naprosto relevantní odpověď, kdy tvůj doktor může vyžadovat něco co tady žádného odborníka nenapadne, čistě jenom proto, že to vyžaduje tvůj zdravotní stav. Ty si můžeš zajít kamkoliv jako samoplátce, ale vždycky je lepší mít sebou žádanku od doktora, nebo od něj alespoň nahlášeno co všechno ti chce zkontrolovat. Je samozřejmě nějaký seznam základních položek, ale ten pro tvého doktora nemusí být dostatečný a pak taky můžeš dopadnout tak, že ti sice poděkuje za proaktivitu, ale bude potřebovat další odběr.
Příště je lepší takovéhle věci řešit dostatečně dlouho dopředu a ne o půlnoci na e-miminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 00:27

@Janli opět děkuji za reakci úplně mimo téma :lol: nevim kde žijete vy, ale v normálním civilizovaném světě není problém vyzvednout si výsledky v laboratoři která krev přijme na rozbor a pak výsledky odnést jakému doktorovi chcete. Ale opět… Na to se tu nikdo neptal, takže děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
2782
29.3.21 00:28

Se divim, ze se tady vubec ptas, kdyz jsi tak chytra a zkusena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 00:30

@LilyJane určitě žádné speciální odběry můj zdravotní stav nevyžaduje. Takže pokud máte tedy ten seznam základních položek a poskytnete mi ho, byla bych vám vděčná. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 00:32

@bobulka88 děkuji za již další příspěvek mimo téma, ale opět…moji otázku jste mi vyřešit nepomohla.

• Citovat
  • Nahlásit
2782
29.3.21 00:33

Ale teda abych nebyla zla, tak se podelim, co bylo nabrano mne. A vidis tam nekde to tvoje zelezo? :mrgreen: Jinak cast serologii jsem mela na zacatku a diky pandemii mi zrovna laboratore nedelaly oGTT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2782
29.3.21 00:33
@Anonymní píše:
@bobulka88 děkuji za již další příspěvek mimo téma, ale opět…moji otázku jste mi vyřešit nepomohla.

Hele, jsi arogantni, nevis, jak to ve zdravotnictvi chodi, a holky radily spravne. Fakt praktik bude skakat radosti :mrgreen:

Příspěvek upraven 29.03.21 v 00:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7875
29.3.21 00:34

Tak s takovým přístupem bych ti ho nedala ani kdybych ho měla a nemusís mi děkovat za příspěvek mimo téma :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2958
29.3.21 00:36

:lol: železo tam ale je :wink:

Příspěvek upraven 29.03.21 v 00:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2782
29.3.21 00:37