Odebrání vejcovodů - pomůže mi k miminku IVF?

955
15.11.18 10:20

Odebrání vejcovodů, IVF

Ahojte holky, je mi 26let a jsem právě po laparoskopii kde mi odebrali oba vejcovody-pry úplně nepruchozi a plné zánětu. Jsem momentálně na dně, vůbec jsem to nečekala :,( mužu se vás prosím zeptat jestli máte stejnou zkušenost? Pomohlo Vám IVF k vytouženému miminku? U nás to jinak vypadá vše dobře, folikuly se mi vždy dělají přítelův spg je v normě. Děkuji za vaše zkušenosti, vůbec teď nevím co budeme dělat :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

49558
15.11.18 10:28

Ano, v tomhle případě je IVF jediné řešení. Na druhou stranu - problém je zcela jasný a pokud je vše ostatní OK, vlastně jsi ideální pacient. Pro ženy bez vejcovodů bylo IVF původně vymyšleno. Pokud v nich byl zánět, tak je dobře, že šly pryč, nebyly funkční a ten zánět by mohl i při IVF způsobovat problémy s uhnízděním. Takže možná se to nepodaří napoprvé, ale šance je veliká, držím palce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1642
15.11.18 10:45

@Janičcka92 přesně, vůbec nevěš hlavu ! IVF ti pomůže rozhodně, jsi mladá a máte ideální vstupní podmínky ! Spousta žen má beztak srůsty, které brání oplodnění, jen o tom neví, stále zkoušejí doma a pak už je pozdě, a hledají dárkyně vajíček - ty to máš o to jednodušší :) A také věřím, že se to povede hned napoprvé, rozhodně to nebude nadlouho. A můžeš si naplánovat, kdy se miminko narodí :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
955
15.11.18 11:46

Jee holky děkuju moc. Opravdu bych nikdy nevěřila že se zrovna tohle stane :? Nechápu jak si toho nikdo nemohl všimnout? To nejde vidět na ultrazvuku? A za jak dlouho po laparce cca bychom mohli jít do IVF? Na klinice už jsme přihlášení, dělali nám tam dvě inseminace :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1642
15.11.18 12:37

já myslím, že srůsty opravdu vidět na utz nejsou, proto dělají ženám to nepříjemné HyFoSy vyšetření a laparoskopie… Ale nějaký důvod to mít bude, neprodělala jsi nějaká onemocnění - slepák, trichomoniázu, zánět močového měchýře?

Ale opravdu, buď ráda, že ti je vzali - kdyby se ti těhotenství povedlo, nejspíše by to skončilo jen mimoděložním, a následoval by kolotoč plané naděje a zoufalství, a pak rychle na sál. Kdepak, takhle aspoň víš, s čím počítat.

Jinak to nevím úplně přesně, ale myslím, že za 2-3 měsíce (po úplném zhojení). To je fajn, že jsi registrovaná, můžete jít rovnou na věc po novém roce :) A byl by to i ideální čas, rodit na podzim - už nebude vedro, tak nebudeš trpět s obrovským břichem a potit se v nemocnici, ale zároveň bude příjemně. A až prcek začně lézt a více se zajímat o svět, bude zrovna krásně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
955
15.11.18 14:14

@Nicky B ano skoro 10 let jsem se trápila se záněty močáku a před dvěma roky jsem byla se slepákem :( měla jsem trochu podezření že to tam může dělat neplechu, ale ne až tak :think: jee děkuju snad to bude tak jak píšeš a brzo se dočkáme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
955
17.11.18 20:44

Holky prosím Vás ještě :roll: nechci hned plašit ale jistě mě pochopíte. Po odstranění těch vejcovodů pořád krvacím, ale jen když jdu na záchod tak při dočůrání ze mě jde trochu krve. Je to ok? Měli jste to taky některá? Mě mudr říkal že špinit můžu ještě dlouho, ale já krvacím :( bolesti nemám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
25.11.18 11:23

Ahojky jsme na tom úplně stejně mě tento měsíc taky odebrali druhý vejcovod, dvakrát jsem měla v půl roce mimoděložní a tak jsem přišla o oba. Teď mě čeká IVF tak spoléhám že to výjde na poprvé, aspoň lékaři mi řekli že to co překáželo je už prič čili teď už nebude překážka. Jinak je mi 27 a děti nemám. Obě mimoděložní bylo po IUI, nemohla jsem otěhotnět 5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
955
25.11.18 11:41

@Irena91 to je mi moc líto co tě potkalo :( máš pravdu, já na to taky spoléhám až se bojím, že budu strašně zklamaná že to nevyjde :? Doktoři mi dávají taky velké naděje, že není důvod proč by to nešlo. A kdy začneš stimulovat? Já až po novém roce, měním zrovna pojišťovnu tak to vše blbě vyšlo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
25.11.18 11:59

Janičcka92 Já se ještě doktora neptala po jak dlouhé době to řešit, ale po prvním mimoděložním jsem k němu šla po dvouch měsících a začala, měsíc jsem brala léky a další měsíc otěhotněla, bohužel stejně to dopadlo. Teď to bude stejně 9.11. mi odebrali vejcovod druhý a v lednu ho přijdu navštívit, šla bych i teď, ale asi by se divil, navíc budou svátky tak to nechám až po nich. Já se cítím teď fyzicky dobře, poprvé to byla hrůza. Co vím doporučuje se projít dvěma menstruacemi a pak mužem znovu. Musíme věřit nic jiného nám nezbývá. Je to hrozně nefér si furt říkám někdo má děti a nechce je nestará se o ně a někdo má toď ty problémy a dal by za děti všechno. Já když vidím ty matky některý jak na ty děcka řvou, mlátí je dala bych jim nejradši přes hubu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
955
25.11.18 12:39

@Irena91 tak to joo my jdeme 4 prosince na konzultaci tak nám to nachystají a po novém roce pošlou na pojišťovnu a pak už budem čekat jen na menstruaci ať můžeme začít. Přesně tak, taky je mi z toho vždycky smutno jak je ten svět nespravedlivej :( nám budou snad stačit dva měsíce na rekonvalescenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
25.11.18 12:59

Janičcka92 Jo tak pokud tam ještě nechodíš tak bych tam šla taky dřív se poradit,čeká tě vstupní konzultace. Já už u nich prodělala ty dvě IUI co mi nedopadli. Odkud jsi a kam chodíš já do IVF Clinic Olomouc a k p.doktorovi Vrublovskému samozřejmě ne vždy mi výjde jít k němu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
955
25.11.18 19:12

@Irena91 ano my už jsme byli taky na dvou IUI. takže zaregistrovani už jsme. A jdeme poprve k panu doktorovi Vrublovskemu je v pohode? Já vždycky chodila k ženským :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
25.11.18 21:41

Janičcka92 Vrublovský je pro mě nejlepší byla jsem u Michnové a Souškové ještě, ale když můžu jdu jen k Vrublovskému. On mi dvakrát zjistil to mimoděložní zavčas a odeslal do špitálu a vše domluvil, jsem mu vděčná zatímco jedna z nich to dva dny před tím přehlédla a tvrdila že to bude jen samovolný potrat. Možná to ještě nebylo vidět nevím, ale spíš bych řekla že on je všímavější. Samozrejmě za zlé jí to nemám, holky jsou taky šikovný a milý, ale on mě dvakrát vytahnul hrobnikovi z lopaty. Přemýšlím že bych k němu šla i natrvalo a změnila gynekologa pokud to půjde, prostě mi sedl. Mně muži příjdou být na tuhle práci lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
955
26.11.18 09:26

@Irena91 tak to je dobře, hned se nám tam půjde líp :mrgreen: jo mě taky přijde že muži jsou v tomhle lepší i já mám chlapa gynekologa a nemůžu si ho vynachválit. Mě přiměl k tomu abych šla na tu laparoskopii, i když to nedopadlo dobře tak aspoň víme na čem jsme a můžeme to začít řešit. Kdy jsi prosím tě dostala menstruaci po té laparoskopii? Já už jsem 30DC a pořád nic tak jsem z toho nervózní jestli je tam vše ok :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama