Odebraný řidičák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alexissss
Nováček 9 příspěvků 19.01.18 17:33
Odebraný řidičák

Mám dotaz, přítelovi vzali před nějakou dobou řidičák za alkohol, měl půl roku zákaz a po půl roce si šel vyzvednout řidičák na magistrát. Jenže nevěděl, že si ho musí vyzvednout do 12 měsíců od vrácení, takže mu propadla lhůta, tudíž o něj uplně přišel. Vím, že musí dělat psychotesty, ale spíš mě zajímá, jestli může udělat jen přezkoušení, nebo uplně odznovu autoškolu?

Reklama

Reakce:

arinecka
Závislačka 4509 příspěvků 19.01.18 17:37

@alexissss Já tomu nějak nerozumím, měl zákaz na půl roku, po půl roce si pro něj šel a propadla mu lhůta? Jaká lhůta? Jinak, pokud o něj přišel úplně tak se to asi bbere jako že ho nemá a musí asi znovu do autoškoly. Měl se zeptat tam :nevim:

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 17:43
@alexissss píše:
Mám dotaz, přítelovi vzali před nějakou dobou řidičák za alkohol, měl půl roku zákaz a po půl roce si šel vyzvednout řidičák na magistrát. Jenže nevěděl, že si ho musí vyzvednout do 12 měsíců od vrácení, takže mu propadla lhůta, tudíž o něj uplně přišel. Vím, že musí dělat psychotesty, ale spíš mě zajímá, jestli může udělat jen přezkoušení, nebo uplně odznovu autoškolu?

Já tomu taky nerozumím, kdy si pro něj vlastně šel. Jestli po půl roce nebo až po roce a půl. Ale je to jedno, podle mě musí udělat autoškolu znova a je to tak správně! :zed:

Borůvka1990
Kelišová 5367 příspěvků 19.01.18 17:46

V autoškole jsme se o tom bavily, prý se musí od znovu, absolvovat celá AŠ. Co tam majitel s instruktorem říkali, tak prý komisař dává pěkně zabrat, a to fakt fest, pokud přišel člověk o ŘP za chlast či za drogy. To prý komisaři hledají sebemenší chybičky, za který je můžou vyrazit od zkoušky, kterou pak musejí dotyční absolvovat znovu a znovu…

Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 19.01.18 18:05

Očividně rok a půl po odebrání, prosvihl termin správního řízení, respektive lhůtu. AAA tak jsem hledala a nejspíše je brany jako někdo kdo nikdy řidičák neměl a odjezdenou praxi mít musí.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 19.01.18 18:19

@alexissss nemusi delat celou autoskolu…musi si akorat sehnat potvrzeni od doktora udelat psychotesty a jednu jizdu a dostane docastny ridicak primo po tom co udela tu jizdu tak si ho vyzvedne na magistratu, plati mesic ale neni mezinarodni a do toho mesice mu udelaji novy mezinarodni a odevzda ten docastny. Akorat bude muset zaplatit cca 5000kc…kolem patnactistovek za psychotesty a kolem 3500kc za autoskolu.

samuelle
Kecalka 347 příspěvků 19.01.18 18:42

Když jsem dělala před rokem autoškolu, tak se mnou takhle jezdil jeden chlapík, kterému sebrali řidičák za rychlou jízdu. Takže psychotesty, zaplatit si kondiční jízdu v autoškole a jít před komisaře - to je to nejhorší, protože komisař na takové lidi pohlíží už jinak než na začínající řidiče a hledá sebemenší chybičku za kterou vyhazuje. Ten chlapík ač dobrý vyježděný řidič s tím měl takový problém, že to udělal snad napočtvrté? No minimálně mu hrozilo opět zaplacení dalších psychotestů. Jinak o žádném dočasném řidičáku jsem tedy neslyšela :think:

Borůvka1990
Kelišová 5367 příspěvků 19.01.18 18:45
@samuelle píše:
Když jsem dělala před rokem autoškolu, tak se mnou takhle jezdil jeden chlapík, kterému sebrali řidičák za rychlou jízdu. Takže psychotesty, zaplatit si kondiční jízdu v autoškole a jít před komisaře - to je to nejhorší, protože komisař na takové lidi pohlíží už jinak než na začínající řidiče a hledá sebemenší chybičku za kterou vyhazuje. Ten chlapík ač dobrý vyježděný řidič s tím měl takový problém, že to udělal snad napočtvrté? No minimálně mu hrozilo opět zaplacení dalších psychotestů. Jinak o žádném dočasném řidičáku jsem tedy neslyšela :think:

Jooó takhle to bylo!!! Jsem bl. bá, né celou AŠ!!! Takhle jak to píšeš!!! :palec:

Kikulele
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 19.01.18 18:58

@samuelle docasny ridicak vydaji na urade hnedka kdyz udelas jizdu a vypada jako nahradni doklad kdyz ztratis obcanku tzn. psany na stroji s fotkou a jen zataveny samozrejme s nejakym bezbecnostnim holografickym lepitkem ci co to je.Je to jen na prechodnou dobu aby dotycny mohl ridit pak dostane normalni ricidak stejne jako obcanka to trva nejakou dobu. Pritel ho mel a je to celkem nedavno…aspon takhle to teda resi v brne.

vokishka
Extra třída :D 11943 příspěvků 19.01.18 20:19

@Kikulele dcera má dočasný řidičák bez fotky, pokud vím.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 19.01.18 22:23

@vokishka jo tak to nevim…pritel ji tam mel.ale mozny je vsechno

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec utekl kvůli Hádkovi? Prý ho viděl na kameře, jak chodí za Vondráčkovou

Informoval veřejnost o rozpadu svého manželství a frnknul do Kanady. Tak se... číst dále >

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama