Odejít od partnera s dětmi, ale kam?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Litra
Povídálka 22 příspěvků 06.10.18 15:37
Odejit od partnera s detmi, ale kam?

Jsem s partnerem 13 let, mame dve deti. Chtela bych od nej odejit, neni to nejaky chvilkovy rozmar. Zustavam uz par let k vuli detem, ale to psychicke tyrani z jeho strany uz dal nesnesu. Ale kam jit? Mam praci, ale plat by pokryl akorat nejaky ten podnajem. Asi bych dostavala nejake alimenty na deti, ale z toho by jsme asi vsichni nevysli. At pocitam jak pocitam stale mi to nevychazi. Nevim co delat. Mate nekdo radu? Diky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 68429 příspěvků 06.10.18 15:40

Pokud bys byla s dětmi sama, tak bys dosáhla na příspěvek na bydlení, ten by ti s bydlením celkem pomohl.

Černá vdova
Extra třída :D 10010 příspěvků 06.10.18 15:56

Nejdřív si zvyš příjem, abys v pohodě uživila sebe i děti a pak teprve se můžeš osamostatnit. Spoléhat se na sociální dávky nelze, co bys dělala, kdybys je nedostala. :nevim:

Hvězda diskuse 68429 příspěvků 06.10.18 15:59
@Černá vdova píše:
Nejdřív si zvyš příjem, abys v pohodě uživila sebe i děti a pak teprve se můžeš osamostatnit. Spoléhat se na sociální dávky nelze, co bys dělala, kdybys je nedostala. :nevim:

ty dávky jsou nárokové, při splnění podmínek je dostane.

Litra
Povídálka 22 příspěvků 06.10.18 16:06

@Černá vdova
Nevim jak si vic zvysit prijem, jedine ze bych k praci jeste delala prostitutku :D uz takhle mam dve zamestnani.

Černá vdova
Extra třída :D 10010 příspěvků 06.10.18 16:10
@terinka4444 píše:
ty dávky jsou nárokové, při splnění podmínek je dostane.

A když ty podmínky nesplní? Nemůžeš přece automaticky počítat s něčím, co prostě zatim nemáš jisté.

Hvězda diskuse 68429 příspěvků 06.10.18 16:14
@Černá vdova píše:
A když ty podmínky nesplní? Nemůžeš přece automaticky počítat s něčím, co prostě zatim nemáš jisté.

no tak to si snad dokáže spočítat každý, ne? Proč by neměla splnit podmínky? Na to stačí pronajmout byt od majitele, na TP máš nárok ze zákona s nájemní smlouvou. Umí si snad spočítat, kolik bere, kolik budou cca přídavky a kolik bude nájem a kolik dostane plus minus příspěvek. Je to nárokové, takže to dostane, když to splní.

Litra
Povídálka 22 příspěvků 06.10.18 16:14

@Černá vdova
No vzdyt ja s tim nepocitam.

Černá vdova
Extra třída :D 10010 příspěvků 06.10.18 16:15
@Litra píše:
@Černá vdova
Nevim jak si vic zvysit prijem, jedine ze bych k praci jeste delala prostitutku :D uz takhle mam dve zamestnani.

Co si najít jednu lépe placenou práci? ;) Já mám taky dvě práce. Ale bydlíme v domku naší rodiny, tak platím jen inkaso, ale ne nájem. S nájmem bychom se šli klouzat a to já nemám malý příjem.

K rodičům jít nemúžeš? Nebo zkusit spolubydlení? :think:

Podle mé zkušenosti je nutné být finančně nezávislá. Protože co když chlap přestane platit (taky znám) nebo ty dávky prostě nedostaneš..... co pak budeš dělat?

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29263 příspěvků 06.10.18 16:16
@Litra píše:
Jsem s partnerem 13 let, mame dve deti. Chtela bych od nej odejit, neni to nejaky chvilkovy rozmar. Zustavam uz par let k vuli detem, ale to psychicke tyrani z jeho strany uz dal nesnesu. Ale kam jit? Mam praci, ale plat by pokryl akorat nejaky ten podnajem. Asi bych dostavala nejake alimenty na deti, ale z toho by jsme asi vsichni nevysli. At pocitam jak pocitam stale mi to nevychazi. Nevim co delat. Mate nekdo radu? Diky

předpokládám, že máš právě pro tyto případy nějaké peníze dlouhodobě odkládané stranou.

Litra
Povídálka 22 příspěvků 06.10.18 16:19

@Černá vdova
K rodicum jit rozhodne nemuzu, ani me nepomuzou, protoze si mysli, ze to mam za vsech okolnosti vydrzet. Lepe placenou jednu praci nenajdu, ted beru kolem dvaceti, nevim co bych hledala jineho s vyssim ohodnocenim. Spolubydleni s dvema detma???

Černá vdova
Extra třída :D 10010 příspěvků 06.10.18 16:20
@Burj Chalifa píše:
předpokládám, že máš právě pro tyto případy nějaké peníze dlouhodobě odkládané stranou.

Já třeba jsem nic odloženého neměla, protože nebylo z čeho ušetřit. Taky jsem s dětmi začínala na hranici chudoby. Finančně jsem se musela postarat sama. A zvládla jsem to. Ale bylo to dost hrozný.

Litra
Povídálka 22 příspěvků 06.10.18 16:21

@Burj Chalifa
Mam penize stranou, ale ty mam, kdyby slo fakt do nejhorsiho, nechci s nimi dotovat bydleni.

Černá vdova
Extra třída :D 10010 příspěvků 06.10.18 16:22
@Litra píše:
@Černá vdova
K rodicum jit rozhodne nemuzu, ani me nepomuzou, protoze si mysli, ze to mam za vsech okolnosti vydrzet. Lepe placenou jednu praci nenajdu, ted beru kolem dvaceti, nevim co bych hledala jineho s vyssim ohodnocenim. Spolubydleni s dvema detma???

Vydržet za všech okolností je hrozné. Víc už neporadím, já jsem naštěstí měla kam jít bydlet. Ale lehký to mít nebudeš, opravdu to není procházka růžovým sadem.

Litra
Povídálka 22 příspěvků 06.10.18 16:26

@Černá vdova
A prave o to jde, ty podnajmy jsou hrozne drahy, deti to budou mit tezky a asi jim to nechci zhorsovat dalsima vecma, jako ze na nic nemame. Nezbyde mi asi nic jinyho nez vydrzet, ikdyz uz jsem na konci psychickych sil. Ono to nejak dopadne. :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >