Odejít těhotná s dluhem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
22.1.22 09:27

Odejit těhotná s dluhem?

Zdravím děvčata. Chtěla bych odejít od přítele(pije a sází), ale nevím jak bych to sama zvládla. Momentálně jsem na neschopence a beru 20 tisíc z toho 12 tisíc platím bance. Sama nájem nezvládnu a nevím jak z toho začarovaného kruhu ven. Už jsem psychicky v koncích, doma se mi to začíná hnusit, protože nic se neudrží na pořádku. Jsem momentálně asi určitě více citlivá, ale opravdu mne vsechno štve. On i domácnost, prijdu si jak služka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20323
22.1.22 09:37

NAjdi si nejlbližší adiktologickou ambulanci a začni tam chodit jako partnerka závislého a začni řešit, jak se dostat do bezpečí.

Jak si na tom se vztahy v rodině? Ostatně v té poradně ti mohou pomoci je začít opravovat - budeš zatracně nutně potřebovat pomoc rodiny.

Další variantou je najít si spolubydlení - třeba s další samoživitelkou anebo se co nejdřív zaregistrovat na pořadník nějakého azyláku.

Pokud vaše město nabízí sociální byty, tak o něj můžeš zažádat a počkat, jak to dopadne - opět, pokud v adiktologické poradně nemají sociální poradenství, tak případně zajdi ještě buď do občanské poradny a nebo do dluhové poradny Člověka v Tísni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14863
22.1.22 09:44
@Carrie90 píše:
Zdravím děvčata. Chtěla bych odejít od přítele(pije a sází), ale nevím jak bych to sama zvládla. Momentálně jsem na neschopence a beru 20 tisíc z toho 12 tisíc platím bance. Sama nájem nezvládnu a nevím jak z toho začarovaného kruhu ven. Už jsem psychicky v koncích, doma se mi to začíná hnusit, protože nic se neudrží na pořádku. Jsem momentálně asi určitě více citlivá, ale opravdu mne vsechno štve. On i domácnost, prijdu si jak služka…

Zkus si v bance domluvit nižší splátky a najdi si azylové bydlení. Zbytek si radši sedím na rukách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28207
22.1.22 09:54

A to je jen tvůj dluh? To jsi vzala peníze za něj nebo jak? Čí je bydlení, on pracuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
22.1.22 09:56

To fakt jako budes mit dite? 8o
Azylak no, nic jineho asi nepůjde pokud nechceš dat dite k adopci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4270
22.1.22 09:59

Zeptej se buď u své rodiny nebo azylový dům 🤷🏻‍♀️ Pil a sázel už předtím? Nebo začal až s počuraným testem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11649
22.1.22 09:59

Moc manévrovacího prostoru nemáš, protože na dluhy se při výpočtu sociálních dávek ohledy neberou a až budeš mít jen RP, nezbyde ti prakticky nic. Tudíž (jak píše Ou), zkusit to řešit odborně, pokusit se domluvit v bance rozložení splátek na delší časový úsek, azylák a požádat o pomoc rodiče, pokud máš tu možnost a budou ochotni ti pomoci.
Tady opravdu nic jiného nevymyslíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
22.1.22 10:15

@Ou děkuji 😇 vztahy v rodině jsou v pořádku, avšak nechci je zatěžovat a smtaky se stydím…
@JancaS84 ok, děkuji 😇
@pikola pracuje, bydlíme v nájmu a dluh je na moje jméno, sice teď ho platí. Řeším spíše, když odejdu, tak jak to zvládnu
@Nenitamduch promiň, ale radeji nebudu odpovídat…
@shadowbabe tak ve směs jsem to asi nestíhala tolik sledovat, byla jsem skoro pořád v práci…
@ontarova.stara děkuji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20323
22.1.22 10:31
@Carrie90 píše:
@Ou děkuji 😇 vztahy v rodině jsou v pořádku, avšak nechci je zatěžovat a smtaky se stydím…

No tak to je mi líto, ale na stud se vykašli.

Kdyby šlo jen o tebe, tak prosím, ale není žádné lepší řešení pro tvoje dítě, než se obrátit na rodinu. Cokoliv ostatního vás s dítětem prostě hodí do výrazně horších startovacích podmínek, ze kterých bude složité se vyhrabat.

Zajdi do té adiktologické ambulance a prober s nimi i třeba ten stud před blízkými.

Jsi v těžké situaci - nemusíš na to být sama. Když si teď necháš pomoci - jak od profesionálů, tak od rodiny, no tak to pak budeš moci vrátit, až budete stabilizovaní a někdo další bude potřebvoat pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
22.1.22 11:00

@Ou zkusím nejdříve adiktologickou ambulanci. Děkuji 💐

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25454
22.1.22 11:05

A ten dluh je na co? Bydlení, auto, vybavení nebo lepíš jeho dluhy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
22.1.22 11:09

@divine woman první 3 varianty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24695
22.1.22 11:09

@Carrie90 Na rodinu se obrátit nechceš, protože se stydíš. No jo - on je to nepříjemný pocit, pravděpodobně bys musela přijmout, že jsi udělala mnoho chyb, od kterých tě jistě zrazovali, přinejmenším. Ty nejsi v pozici, abys hledala řešení příjemné pro tebe, ty jsi v situaci, kdy musíš myslet na dítě. Bez pomoci rodiny tu situaci nezvládneš a čím dřív se na ni obrátíš, tím líp. Stud je v pořádku, ale pokora, přijetí a přiznání svých chyb je cesta k tomu, aby tvé dítě mělo zázemí tvé rodiny, když vy jako rodiče jste selhali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25454
22.1.22 11:14

@Carrie90 To sis půjčila na nájem 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
22.1.22 11:14

@hanka.br. Ne, nikdo mne od ničeho neodrazoval… Ano, stud je nepříjemný a je to z důvodu, že jsem nikdy nic od rodiny nepotřebovala a ani se nestěžovala. Vím, že mne přijmou bez řečí a rádi, ale chtěla bych si zachovat samostatnost. Věc druhá je, že musím koukat i na malou a budu se muset překonat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat