Odlitek nohy miminka

1587
21.1.21 20:54

Odlitek nohy miminka

Holky,

prosím, která z vás tady má zkušenosti s tím, že si udělala odlitek nohy nebo ruky miminka - viz. obrázek?

Jak se to dělá, co a kde je k tomu potřeba koupit? al A kdyby se povedlo, lze někde koupit i nějaký podstavec na tu ručičku nebo nohu?

Díky za odpovědi! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6890
21.1.21 20:57

A já už myslel, že jsem viděl všechno. Ale opět jsem překvapen. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
21.1.21 20:58

To je hrozne morbidní :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1587
21.1.21 21:01

@Cenarius a @Kriss Tina Já se, ale neptala jaký na to máte názor, ptám se pouze na zkušenosti uživatelů, kteří odlitek doma zkoušeli. Díky za pochopení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2930
21.1.21 21:02

Asi takhle. S tou hmotou na odlitky s manželem pracujeme. Jedná se o alginatovou hmotu, kterou vám ale prodají v sadě na odlévání 50× dráž. Řekli jsme si že odlejeme synovi nohu, že to bude snazší.
Výsledek… Odlitek má jen náš první syn, víckrát jsme to absolvovat nechtěli. A to podotýkám že s alginatem umíme pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1587
21.1.21 21:05

@Denino Proč jste to nechtěli víckrát absolvovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9761
21.1.21 21:18

@alena1995 prostě dostaneš jednu „gumovou hmotu“, kterou rozděláš do nějaké nádoby, tam strčíš dítěti nohu a necháš zatvrdnout. Pak to sundáš a naliješ do toho tu sádru. Většinou bývá té hmoty málo. Zkušenost s tím ale nemám, dělali jsme jen otisky. Zkus najít na yt, určitě tam bude nějaké video.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4057
21.1.21 21:28

Viděla jsem to v jedné skupině na FB ohledně inspirace bydlení, kde odlitky nohou všech členů domácnosti, měla paní vystavené kolem schodiště. Vypadalo to naprosto brutálně, jako usekané nohy na polici :lol: :mrgreen:

Mě tohle nepřijde ani hezký, to už bych si radši udělala jen nějaký otisk nohy a zarámovala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1587
21.1.21 21:30

@AnastazieB Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1587
21.1.21 21:30

@Verurizeckova To je možné, že ti to hezky nepřijde, ale to mě upřímně moc nezajímá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4397
21.1.21 21:32

Doufám, že to nemá ten důvod, který si myslím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
21.1.21 21:34

No mě by asi zajímalo, jak to provést, aby se dítě nehýbalo než ta hmota zatuhne. Jedině mě napadá ve spánku, ale přijde mi to nereálné. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4991
21.1.21 21:40

Omlouvám se, ale přijde mi to hrozně morbidní, strašidelný nebo jak to říct

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3124
21.1.21 21:51

No fujtajksl, sorry, vím, že tě názory ostatních nezajímají :think: ale souhlasím s @Borrealis a @Kriss Tina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
21.1.21 21:59

Synovi jsem dělala otisk nožičky. Namichas otiskovaci hmotu do nějaké mističky, ponoris nožičku, necháš pár minut zatuhnout, opatrně vyndas. Pak namichas sádru, odlejes, necháš zatuhnout, vyndas, upravis… Šlo to celkem hezky, dělali jsme to když byl malýmu asi týden a spinkal jak dudek skoro furt, takže ho to nevzbudilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat