Odložení školy - 1. třída

s j
15
19.2.21 09:14

Odložení školy-1. třída

Ahoj holky, nevíte kde mám zájít pro odložení školy. Malá měla 1.12. 6let, byli jsme na logopedii a ptala se mě doktorka jestli chci malou dát teď nebo později do školky. Já říkala že vzhledem k situaci později. Sama mi pak říkala že musím přes komisi, ale že je malá trochu pomalejší a tak si myslí že bych to měla dostat. Ve středu se mě ptali i ve školce a když jsem jim říkala toto, sama potvrdila že je malá v některých věcech pomalejší než ostatní děti. Proto bych se ráda zeptala nevíte kde teď s tím, aby malá měla tedy odložený odchod do školy? Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26397
19.2.21 09:18

Do PPP. Určitě ti školka poradí, kde máte svoji poradnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1745
19.2.21 09:19

Musíte zajít do pedagogicko psychologické poradny a tam dostanete posudek, jestli doporučují odklad nebo nástup do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
19.2.21 09:20

PPP - pedagogicko psychologická poradna. Ve školce ti nic neřekli, nemají nikde nic napsané? U nás je na dveřích obsáhlý popis toho, co mají rodiče udělat, pokud chtějí pro dítě odklad. Jinak teda dávat odklad kvůli „současné situaci“ je blbost, vzala u dítěte narozeného na začátku prosince. Je otázka, jak moc je pomalejší, a jestli to není jen jako aby se to mělo na co napsat. Nicméně co vím, tak v PPP odklad napíšou každému, kdo si řekne. Pak se sejde třída osmieltych dětí a ženy co jde v řádném termínu a je třeba letní, tam bude dost chudák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33426
19.2.21 09:22

Prosím Tě jaká komise, musíte navštívit pedagogicko psychologickou poradnu, kde malou vyšetří standardizovaný i testy jednotlivé složky vývoje a vydají doporučení. Ale konečné rozhodnutí o odkladu je na rodičích. PPP vydá doporučení, kterým se v tomto případě nemusíš řídit.

Jses si jistá tím, co chceš udělat? Uvědomujete si jako rodiče, že s odkladem bude nastupovat do první třídy v 7 a tři čtvrtě letech? Uvědomujete si, v kolika letech bude maturovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3744
19.2.21 09:25
@Midaku píše:
PPP - pedagogicko psychologická poradna. Ve školce ti nic neřekli, nemají nikde nic napsané? U nás je na dveřích obsáhlý popis toho, co mají rodiče udělat, pokud chtějí pro dítě odklad. Jinak teda dávat odklad kvůli „současné situaci“ je blbost, vzala u dítěte narozeného na začátku prosince. Je otázka, jak moc je pomalejší, a jestli to není jen jako aby se to mělo na co napsat. Nicméně co vím, tak v PPP odklad napíšou každému, kdo si řekne. Pak se sejde třída osmieltych dětí a ženy co jde v řádném termínu a je třeba letní, tam bude dost chudák.

Moje dítko je srpnové, šlo v 6 letech v září do školy a chudák nebyl a není i když je nejmladší. Patří k nejlepším dětem ve třídě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24256
19.2.21 09:40

@s j Souhlasím s @Pears206, že ji možná děláš medvědí službu do budoucna. Maturita ve 20+, nástup puberty třeba o skoro 2 roky dřív než u spolužáků…

Je pomalejší znamená co? Možná je to povahou, možná prostě nebude studijně nadaná a bude „pomalejší“ celý život.

Jak pracujete na tom, aby pomalejší nebyla? Jak ji rozvíjíte/zelpšujete ty „slabší“ oblasti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23631
19.2.21 09:57
@s j píše:
Ahoj holky, nevíte kde mám zájít pro odložení školy. Malá měla 1.12. 6let, byli jsme na logopedii a ptala se mě doktorka jestli chci malou dát teď nebo později do školky. Já říkala že vzhledem k situaci později. Sama mi pak říkala že musím přes komisi, ale že je malá trochu pomalejší a tak si myslí že bych to měla dostat. Ve středu se mě ptali i ve školce a když jsem jim říkala toto, sama potvrdila že je malá v některých věcech pomalejší než ostatní děti. Proto bych se ráda zeptala nevíte kde teď s tím, aby malá měla tedy odložený odchod do školy? Děkuji :srdce:

Hlavně budou teprve zápisy do prvních tříd v dubnu. Tam s dcerkou půjdete a domluvíte se s učiteli, oni vám řeknou, jak se jim dcerka jeví a případně vám sdělí, jak v případě odkladu školní docházky předně postupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26397
19.2.21 10:03
@hanka.br. píše:
Hlavně budou teprve zápisy do prvních tříd v dubnu. Tam s dcerkou půjdete a domluvíte se s učiteli, oni vám řeknou, jak se jim dcerka jeví a případně vám sdělí, jak v případě odkladu školní docházky předně postupovat.

Tak u nás chtějí, aby už byl pokud možno odklad vyřešený, vždyť to byl i jeden z důvodů, proč se posunuly zápisy. Navíc letos zápisy zase nebudou klasické, budou to jen papíry. Plaga už to říkal, že to tak s největší pravděpodobností bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24256
19.2.21 10:07

@hanka.br. Obávám se, že zápis letos bude opět jen online/administrativní formality přes mail nebo poštu. :? Takže tam ji nikdo dítě " neposoudí".
Stejně tak se nekonají předškolní odpoledne pro předškoláčky, kdy děti měli možnost seznámit se s prostředím školy, učitelkou a učitelka děti trochu okouknout a zhodnotit.

Do PPP by se měla objednat co nejdříve. I za normálního stavu jsou dlouhé čekačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8167
19.2.21 10:12
@s j píše:
Ahoj holky, nevíte kde mám zájít pro odložení školy. Malá měla 1.12. 6let, byli jsme na logopedii a ptala se mě doktorka jestli chci malou dát teď nebo později do školky. Já říkala že vzhledem k situaci později. Sama mi pak říkala že musím přes komisi, ale že je malá trochu pomalejší a tak si myslí že bych to měla dostat. Ve středu se mě ptali i ve školce a když jsem jim říkala toto, sama potvrdila že je malá v některých věcech pomalejší než ostatní děti. Proto bych se ráda zeptala nevíte kde teď s tím, aby malá měla tedy odložený odchod do školy? Děkuji :srdce:

Nedělala bych to, Holčina je podzimní, dát ji ještě o rok později do školy… Chuderka.

Jako chápu, pro rodiče to je jednodušší, prodloužíme děťátku dětství a tak… Ale v reálu je to o tom, že puberta přijde ještě na prvním stupni, že i na učňák bude chodit mále do devatenácti, pokud půjde na střední, bude maturovat skoro ve dvaceti. A proč? Protože logopedka říkala… Mimochodem, logopedka není doktorka. :nevim:

Nikdo ti to zakázat nemůže, ale nejspíš uděláte holčině medvědí službu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62231
19.2.21 10:32

@s j kontaktuj ppp, ideální je mít i podklady že školky, že odklad doporučuji. Máš co dělat, tohle se dokládá při zápisu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62231
19.2.21 10:34
@topazio píše:
Moje dítko je srpnové, šlo v 6 letech v září do školy a chudák nebyl a není i když je nejmladší. Patří k nejlepším dětem ve třídě.

Můj šel a měl 6 a 4 dny :mrgreen: taky je to v pohodě. Ale mají ve třídě teď už osmileté a to je mazec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
19.2.21 10:40

@topazio jasně, to nebylo myšleno úplně doslova. Ale prostě čerstvě šestiletý dítě je někde jinde než osmiletý. Některý se s tím poperou v pohodě, jiný ne. Zdravé osmileté děti podle mě nemají v první třídě co dělat. Pokud mají nějaký zdravotní problém, tak je to jasný, ale pokud jsou to ty odklady na prodloužení dětství, že on si rád hraje, že ona je pomalejší…navic u podzimních dětí.. Ja jsem třeba ráda, že mám syna na podzim, že bude mít ten „přirozený odklad“ a do školy půjde až ve skoro 7 letech, právě proto, že on je „takovy pomalejsi“, má i jiné potíže. Ale abych mu dávala ještě navíc klasicky odklad a aby šel v skoro 8, to už mě nikdo nedonuti. Leda, že by to bylo že zdravotního hlediska fakt oprávněné. Což ovšem „ona je pomalejsi“ není. Ale samozřejmě není nic jednoduššího, než jít do PPP a tam už to objektivně posoudí. A ve výsledku je to stejně jen na rodičích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23631
19.2.21 10:52
@vokishka píše:
Tak u nás chtějí, aby už byl pokud možno odklad vyřešený, vždyť to byl i jeden z důvodů, proč se posunuly zápisy. Navíc letos zápisy zase nebudou klasické, budou to jen papíry. Plaga už to říkal, že to tak s největší pravděpodobností bude.

Tak pokud jsi si jistá, tak ano, pokud ne, tak se to řeší tam. je pravda, že zápisy budou on-line, ale informace učitelé podají a nerozhodnuté rodiče nasměrují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat