Odmítá láhev - čím dokrmovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aduska912
Kecalka 295 příspěvků 16.02.18 20:54
odmítá láhev-čím dokrmovat?

Ahoj, obracím se na vás s dalším dotazem. Setkaly jste se některá s tím, že jste museli začít dokrmovat nebo přejít z MM na UM, a dítě vám odmítalo jakoukoli láhev? Čím jste potom dokrmovali?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
rena621
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 16.02.18 21:03
@aduska912 píše:
Ahoj, obracím se na vás s dalším dotazem. Setkaly jste se některá s tím, že jste museli začít dokrmovat nebo přejít z MM na UM, a dítě vám odmítalo jakoukoli láhev? Čím jste potom dokrmovali?

Setkala a nejen ze odmitala lahev ale i UM. Nakonec jsem zustala u kojeni (15 mesicu). Jidlo mi jedla krasne od 6mes. Vsechno. Zacala mi pit caj vodu z brcka a je tomu tak doted. Dudlik nesnasela. Pit sem ji ze zacatku davala po lzyckach.

-Sára
Ukecaná baba ;) 1155 příspěvků 16.02.18 21:08

Vyzkoušela jsem hodně druhů savicek a nakonec máme savicku mam. Um jsem zkoušela sunar ale ten male nechutnal tak má hipp bio combiotik.ono to chvilku trvá než se mimi naučí pít z lahve.

axelina
Ukecaná baba ;) 2177 příspěvků 3 inzeráty 16.02.18 21:10

@aduska912 ahojky i muj syn odmítal lahev i uměle mleko. čili jsem ho kojila do 3 let. u dcery se snažím ted v roce zavest taky umělý mlíko ale je to stejný. lahev nechce a mlíko taky ne :? ale do 3 kojit nebudu. to už fakt ne.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 16.02.18 21:12

Kolik mu je a proč dokrmovat? Můj syn taky nikdy lahev nevzal, ani s mým mlékem.

aduska912
Kecalka 295 příspěvků 16.02.18 21:13

2 měsíce, přijde mi, že mám měně mléka a malá je líná sát a u prsu spí

Lucka10
Povídálka 25 příspěvků 16.02.18 21:15

Ja jsem dokrmovala pres umelohmotnou strikacku, dcerka pritom mela v puse muj malicek a sala ho.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 16.02.18 21:29

@aduska912 Nenech se rozhodit, bude pít kolik potřebuje a když nehubne je to v pořádku. Ony přijdou i horší chvilky třeba jako bojkot nebo spurt a je fakt škoda to hned vzdát.

mamina89
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 16.02.18 21:30
@aduska912 píše:
2 měsíce, přijde mi, že mám měně mléka a malá je líná sát a u prsu spí

Být tebou UM nedávám. Přikladej častěji, tvorba mléka se upraví. Malou vždy pořádně probuď, než ji začneš kojit. A věř, že kdyby měla hlad, tak nespí, ale saje, jako ďábel :mrgreen: Tvorba mléka se řídí tím, jak moc miminko pije a jak často ho dáváš k prsu. Vždy se to do pár dnů upraví, podle miminka. Zkus ještě kojit, držím palce :kytka: :hug:

Hobitka
Závislačka 3725 příspěvků 16.02.18 22:05

@aduska912 Muzes mit mene nalita prsa nez v sestinedeli, ale to nemusi znamenat, ze si dite vezme mene mleka. Pokud nehubne, tak proste koj. Pokud mas pocit, ze je mleka malo, koj co nejvic v noci, zkus meltu, kojci caj, kminovou polevku,… proste prostredky pro podporu kojeni. Kolik ti mala zatim pribrala?

aduska912
Kecalka 295 příspěvků 16.02.18 22:18

Přibírá kolem 120 až 150 g týdně, ale teď posledních pár dní saje jen chviličku a pak jen dudlá nebo usne, tak mám strach, že musí být hladová

katyna1984
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 16.02.18 22:35

@aduska912 uz je vetsi, kojeni uz nemusi trvat tak dlouho. Kdyby mela hlad, neusnula by v poklidu a nebyla spokojena. Bud v klidutom, kdyz ji mlicko nebude stacit, poznas to urcite.

Helileli
Závislačka 3042 příspěvků 17.02.18 09:36
@aduska912 píše:
Přibírá kolem 120 až 150 g týdně, ale teď posledních pár dní saje jen chviličku a pak jen dudlá nebo usne, tak mám strach, že musí být hladová

Tak dřív než začneš dávat dokrm, tak bys měla mít ověřenou, že dítě neprospívá. Takže zajít k dětské, říct, že máš podezření, že pije málo a zvážit. Možná budeš překvapená, že dítě normálně prospívá a ty bys ji zbytečně nasadila UM. Jakmile se začne dokrmovat, tak to bývá začátek konce kojení.
Samozřejmě pokud by tam po převážení byl propad v té křivce, na které přibývá či by dokonce zhubla, tak nenecháš dítě umřít hlady, pak se dá dokrmit stříkačkou nebo třeba přímo při kojení pomocí suplementoru.
Každopádně bych řekla, že v tomto věku opravdu hladové dítě flašku přijme bez problému, takže bych řekla, že hladová neni ;)

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 17.02.18 09:47

Přesně jak píšou holky…pokud neplace, spokojeně spinká a nehubne, tak není důvod dokrmovat. Dítě si vycucá samo kolik potřebuje. Navíc to už dokáže vypít dost rychle.
Tak se nestresuj, určitě je v pohodě.

aduska912
Kecalka 295 příspěvků 17.02.18 19:19

Ještě se zeptám: Jak dlouho kojíte dvouměsíční miminko a jakým způsobem vám teče mléko? mě přijde, že mi mléko teče cca minutku a pak se dudlá naprázdno, takže nám kojení trvá hodinu

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >