Mám dát umělé mléko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 4 inzeráty 15.02.18 07:59
Mam dat um?

Ahoj, jdu se vam vypovidat :-( mala bude mit za tyden 3mesice, hrozne ale bojujeme s kojenim. V pohode to bylo snad jen prvnich 14dni, pak byl bojkot asi mesic ze kterého nam lp pomohla, to ale nevydrzelo dlouho jen par dni a bojkot dalsi ktery trva doted, malou musim pres den do kojeni hrozne premlouvat vcera nejedla dokonce od 16h do 22h, ji mi jenom v noci a to po hodine dohání to, takze pribira v pořádku ale pres den je to hruza spinka jen po pulhodinach, jen vidi prso tak place i kdyz ma hlad, nakojim ji jen v polospanku, nemuzu ji dat ani dudlik protoze pak nechce pit uz vubec takže kvuli tomu nevydrží ani v kocarku, nemuzu s ni kvuli tomu ani nikam jit jsme porad zavřený doma protoze ji nikde nenakojim a jen place. Mam ale jeste starsi triletou dceru na kterou kvuli tomu vubec nemam čas, je teda pul dne ve skolce ale stejne je to blbe :zed: a na manzela ten čas uz neni vubec, to me take mrzi. Vim ze by to um vyresilo ale je mi hrozne líto prestat s kojenim kdyz mala jinak prospiva, určitě bych to obrecela a vycitala si to ale co mam delat kdyz ani rady lp nefunguji a ja jsem uz jak chodici mrtvola, temer nespim :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 15.02.18 08:00

Jak víš že by to UM vyřešilo? Spíš je to jen spurt. Nosíš v šátku?

karkarka
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 15.02.18 08:01

Nestresuj se a dej ji umele mleko.

Verun83
Echt Kelišová 8432 příspěvků 33 inzerátů 15.02.18 08:08

Dej ji um a uvidis. Matka dite ma byt v klidu. A jen kvuli kojeni totalne rozhodit rytmus cele rodiny, mi prijde zbytecny.

elibro
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 15.02.18 08:16

Tak odstříkej a dej jí to z láhve, uvidíš, jestli to pomůže. Zkus to nejdřív takhle nakombinovat, možná když se trochu nají z lahve, uklidní se a půjde to i z prsa potom. A když ne, tak holt přejdete na Sunar, to můžete vždycky.

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 4 inzeráty 15.02.18 08:16

@sladke-mameni ano v satku nosim, no nevim, Spurt skoro od narozeni? A hlavne u spurtu chce dite pitporad ne? To mne prave nechce jenom v noci pres den nechce prave vubec

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.18 08:17

Já jsem stejný problém vyřešila zavedením UM a k tomu jsem malé odstříkávala. Bylo to bez řevu a měla aspoň poloviční příjem mateřského do roku…

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 4 inzeráty 15.02.18 08:17

@elibro u nas je ale problem ze ja neodstrikam skoro nic max 20ml

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 15.02.18 08:23

@tvetinka Když nic neodstříkáš, tak tím pádem nemáš dost mléka. Buď je cesta přikládat přikládat přikládat, k tomu odsávat, aby se laktace řádně rozběhla, ale na úkor ostatní rodiny, protože to není otázka dvou dnů. nebo zaveď UM a nic si nevyčítej, přeci nejde o život. Budete všichni spokojení. A představ si ten klid :jazyk: :hug: :hug: :hug: :mavam:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 15.02.18 08:24
@tvetinka píše:
@elibro u nas je ale problem ze ja neodstrikam skoro nic max 20ml

děti mi dělaly podobné kousky, kamarádčin syn kamarádce také. Také jsem bojovnice za kojení, bylo mi to hrozně líto. Moje zkušenost je, že i ti malí dábíci mají pud sebezáchovy a pokud technicky umí sát a mléko tam je, nenechají své tělíčko vyhladovět.
Zachování kojení, zvášt když málo odstříkáš (což znám) je psych. hrozně náročné. Pokud ještě máš sílu, musíš zkrátka co nejvíc využít chvil, kdy je v polo - spánku a kojení nebojkotuje. To je základ. Třeba bude trochu hubenější, než by byla normálně, ale určitě nevyhladoví. Snaž se být vnitřně v klidu, děcko to napětí hrozně vycítí…Když odmítne, zkus si říct - nevadí, vezmeš příště.
Mám zkušenost, že po pár týdnech se dítě umoudří. Ale je to na budku :zed:, souhlasím :hug:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 15.02.18 08:27
@kontramatka píše:
@tvetinka Když nic neodstříkáš, tak tím pádem nemáš dost mléka.Buď je cesta přikládat přikládat přikládat, k tomu odsávat, aby se laktace řádně rozběhla, ale na úkor ostatní rodiny, protože to není otázka dvou dnů. nebo zaveď UM a nic si nevyčítej, přeci nejde o život. Budete všichni spokojení. A představ si ten klid :jazyk: :hug: :hug: :hug: :mavam:

nemusí být pravda. Vlastní zkušenost a to mám něco nakojeno. Technika sání pusinkou je naprosto odlišná od odsavačky a přirozeně stimuluje vypuzování mléka z prsu. Odsavačka ti tuhle reakci neudělá.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 15.02.18 08:33
@pe-terka píše:
nemusí být pravda. Vlastní zkušenost a to mám něco nakojeno. Technika sání pusinkou je naprosto odlišná od odsavačky a přirozeně stimuluje vypuzování mléka z prsu. Odsavačka ti tuhle reakci neudělá.

no vycházím z toho, jakou mám já zkušenost. Dítěti jsem zase po kojení nenavážila ani gram vypitého mléka, ale odsála jsem hned po kojení 20 ml. Mléka bylo tak málo, že dítě prostě nemělo tu sílu a trpělivost bojovat o každou kapku a tak nechtělo prs vůbec. Vždy po přikládání jsem si nahřívala prsa horkým ručníkem, vypila půllitr vlažného čaje a odsávala každý prs půl hodiny. A toto jsem praktikovala tři měsíce, pět krát denně a třikrát za noc. Nedělala jsem nic jiného. Bylo to naprosté psycho. taky starší dítě odstrčené, přesně jak píše zakladatelka. Doma Hirošima. Nevím jestli to za to stálo. Jsem ráda, že jsem to nevzdala, ale dnes bych to už dělala tak, že bych prostě z postele nevylezla dokud by dítě normálně nesálo. U prvního dítěte jsem neměla ani kapku mléka. U druhého jsem si to vybojovala po čtvrt roce. ale musí to být fakt za každou cenu? :nevim: Tak jsem to myslela. Chce to prostě vyzkoušet. Ale ty nervy prostě jsou a nedá se tomu poručit.

elibro
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 15.02.18 08:35

@tvetinka a jak odstříkáváš? Já jsem s odsávačkou dala pár kapek, ručně ale odstříkám aspoň půl porce i během dne, kdy je normální kojení.

Uživatel je onlinekatyna1984
Kecalka 454 příspěvků 15.02.18 08:38

@kontramatka co je tohleto za blbost? V zivote jsem nic neodstrikala a svete div se, ani jedno dite hlady nepomrelo.

@tvetinka asi jsem nepostrehla - v mezidobi tedy place, nebo jen kdyz ji chces dat prso? Prijde mi jako by mela obraceny rytmus, pokud pres den mezi jidlem neplace

elibro
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 15.02.18 08:41

@tvetinka ale ono by se to teda klidně dalo udělat i s um. Trochu nakrmit, zklidnit a pak zkusit prso.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama