Reklama

Odmítání všech příkrmů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pucinka0
Kecalka 303 příspěvků 109 inzerátů 01.10.18 00:32
Odmítání všech příkrmů

Dobrý den, mám problém se synem. Začali jsme dávat příkrmy par dnů před 5 měsícem. Syn je částečně kojený ( tedy odsavám od jeho 3 měsíců, jelikož odmítal prso ), jenže bohužel, ikdyž odsávám často tak již odsaji mlíko na ráno a na čas krmeni v noci zbytek musím dodávat UM. Začali jsme tedy dávat příkrmy pomalu zlehka. A problém nastal ten, ze syn odmítá kaše, vařené mnou jídlo jakékoliv, ve skleničkách jakékoliv proste absolutně všechno. A vždy u krmeni děla, ze se mu zvedá žaludek a následně se směje. Takže opravdu vyloženě naschvál. Přitom o jídlo jeví zájem, ale proste když mu dam jeho tak to dopadne tak, ze toho do nej moc nedostanu a tak dostává mléko. Nějaké rady, aby začal krapet jist? Bude mu za chvíli 6 měsíců. Potřebuji trosku, aby jedl. V listopadu jedu se starším synem na 4 týdny do lázni a beru ho sebou tak, abych mu tam mohla dávat kasicky, skleničky, abych mu to mlicko prolozila i jiným jídlem. Děkuji za rady a omlouvám se za sloh

Přečtěte si článek: Na zavádění příkrmů jděte postupně

Reklama

Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10640 příspěvků 01.10.18 01:29

Nejspis neni pripraveny, bohuzel, deti jsou pripravene, kdyz jsou, ne kdyz to matka potrebuje. Muzes prubezne zkouset, za ten mesic se to muze zmenit,.muzes zkusit jidlo do ruky (metoda BLW), ale do roka je stejne nejdulezitejsi mliko, takze zadny stres.

beruska9
Extra třída :D 10640 příspěvků 01.10.18 01:33

Pokud „dela, ze mu je spatne“ znamena, ze jakoby se davi a jazykem vyplivuje jidlo, tak jeste neztratil reflex, ktery uz nevim, jak se jmenuje :mrgreen: , ale znamena to opravdu, ze jeste pripraveny neni. Deti ho mivaji cca do pul roku,nektere ho ztrati driv, nektere pozdeji…je to obranny reflex, ktery ma udajne pomahat miminum se neudusit,kdyby se jim do pusy dostalo neco „nevhodneho“ - tj jineho, nez mleko. Ne, nedela to schvalne.

Fjodorka
Extra třída :D 11223 příspěvků 01.10.18 01:42

To jako vážně? Půlroční kojenec dělá naschvály s jídlem? To přeci nemůžeš myslet vážně.

Prostě je to mimino, kojenec, holt ještě není úplně připravený. To je sice pěkné, že ty chceš, ale tady má hlavní slovo připravenost dítěte.

nenivolnynick
Kecalka 494 příspěvků 01.10.18 06:49

Za cvhili 6 měsíců.. prikrmy se jefou pomalu a postupne a zalezi na diteti. V 5 mesicich ti nebude jist vic jak par lzicek

Svistice
Neúnavná pisatelka 17162 příspěvků 26 inzerátů 01.10.18 07:21

@Pucinka0 me prijde, ze na nej desne spechas. Dite ma prikrmy ani ne mesic a uz vyzkouselo varene, kupovane, kase.
Dej mu cas si zvyknout, neexperimentovat co druhy den.
Do kazdeho ditete nemusi jidlo od prvniho dne padat, jak Nemci do krytu. Me se holka rozjidala 4 mesice, vic jak par lzicek zacala jist az v 10 mesicich. A nicemu to nevadilo.

lucynka25
Kelišová 7385 příspěvků 2 inzeráty 01.10.18 07:28

Také se přikláním k tomu, že jestě není připravený. Nenuť ho, jen zkoušej nabízet, takhle malé miminko ti sní pár lžiček, nečekej, že zbaští 200g a bude od něj pokoj.
Opravdu není kam spěchat.
Chce to pomalinku ochutnávat druh po druhu a nehrotit to a hlavně mu to nezprotivit.
Zkus se podívat do skupinky vaříme pro kojence a batolata , najdes tam spoustu receptů, až bude chtít baštit ;) :mavam:

Mango_Lassi
Extra třída :D 13453 příspěvků 01.10.18 07:52

My s tím bojujeme už 3 měsíce (má 8M), taky nic. Uz jsem zoufalá a s3re mě to, protože se v noci budí snad po hodině. Krom toho pořád s3re, jak má plný břicho toho mléka a je furt opruzený. Zkoušela jsem všechno domácí jídlo a všechny skleničky světa. Brzy asi uteču z domova, ať si s tím poradí sám. :)

Pucinka0
Kecalka 303 příspěvků 109 inzerátů 01.10.18 09:02

@Mango_Lassi mě se budí po dvou hodinách večer. Takže Vám rozumím.

Zajímavé je, ze presnidavky mu chutnají, banán a jablko též. A dle dr mám zkoušet co mu zachutna. Jako zas ze mě nedělejte neznalou. Už mám druhé dítě a sama si pamatuji, ze mi dr říkala i má teta ( dětská sestřička ), ze pokud dítě jeví zájem o jídlo tak je připravené. A byly dne kdy mi kaši jedl, a z barevných repu a brokolici a pak se stal nějaký zadek a nechce to. Jen ty dobře věci presnidavky a ovoce

Svistice
Neúnavná pisatelka 17162 příspěvků 26 inzerátů 01.10.18 11:12

@Pucinka0 ji ti presnidavky protoze jsou sladke. Podle me jsi moc tlacila na pilu a seznamila ho z mnoha chutma v kratkem case. Tak proc by si nevybral tu, co mu chutna nejvic.

Pucinka0
Kecalka 303 příspěvků 109 inzerátů 01.10.18 20:21

@Svistice to nevím. Jelikoz mi jedl i presnidavku a zároveň i repu a tu brokolici. Jenže „dělal“ podle mě, ze se mu zvedá žaludek, jelikož hned na to se vždy začal smát, ikdyz tvrdíte, ze naschvali dělat nemůže. A pak jednou se opravdu poblinkal po kaši na noc ( po které mi spal konečně déle jak 2h ) a od te doby se to zlomilo a nic nechce z barevných věci. A ne nedavala jsem mu kdo ví kolik. Začínala jsem par lzickama a každé den pridavala. Nejsem dnešní a už jsem vychovala jedno dítě, takže vím co a jak. Ale každopádně děkuji za připomínky i negativní.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >