V 8.měsíci nejí- nepřibírá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 12:05
v 8.mes.neji- nepribira

Syn ma prave 8 mes. Zacala jsem v ukonc.6 mes. zeleninou.
Je Kojeny.
Odmita pititka na vodu, davam lzickou…cca 3 lzicky, pak nechce.
Prikrmy: kase odmita, jogurty taky. zeleninu a masozeleninu taky.
Sni mi Frutapuru(Hami…v u­melem kelimku..vetsinou par lzicek, vyjimecne celou…ale urcite vic nez zeleniny.
Nevim co snim…Protoze uz 2 mes.je na stejne vaze.(8kg).
Ma nemocne srdce…pricinou pry muze byt i to. Jenomze ja kojim opravdu casto. V noci cca 8-10×. Nekdy vic. Nikdy min.
Kolik krat mu muzu davat ovoce za den?
Pres den vlastne misto prikrmu kojim.Da si na obed 2 lzicky a hotovo. Kupuji sklenicky, protoze mu nechutnalo ani varene…je hodne narocny, takze ten cas misto vareni venuji jemu.
muzu zkusit pecivo?
nebo co jeste? Dekuji.

Reakce:
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20097 příspěvků 04.09.18 12:51

A máš to jídlo „nemastné neslané“?
Možná by stačilo víc ochutit, nepálivé koření, bylinky a pod. Co dítěti přizpůsobené vaše běžné recepty? Třeba by jedlo líp, kdyby jedl stejné jídlo s vámi (nápodoba).

Můj osobní názor (který ale samozřejmě hodně ženských nesdílí) je v tom, že čím později se začne s jídlem, tím hůř děti jí. Já začala přikrmovat dřív než v tvých šesti měsících a co jsem i vyposlechla od jiných maminek, tak vesměs je to tak, že čím později začnou dávat „normální jídlo“, tím hůř jim ty děti jí :think:

Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 04.09.18 12:52

Zkus místo namixovaného kousky. Špalík vařené mrkve,vařenou bramboru…sice bude jak čuňátko,ale třeba nechce to mixlé. A jinak tě uklidním,ségry syn do roka nepozřel téměř nic jiného,než mateřské mléko a pak pokračoval na normálním jídle. Každé dítě je jiné,hlavně se nestresuj. Váhu má taky normální.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 13:00

@Aduš8 no to ma, ale nepribral uz vice nez 2 mesice.
jakoze mu mam.dat kousek jidla? ja se tiho bojim, ze se zacne dusit :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 13:02

@Mar__tanka1983 jasne ..nemastne, neslane, nesladke.nemuzu mu solit .

Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 04.09.18 13:40
@Anonymní píše:
@Aduš8 no to ma, ale nepribral uz vice nez 2 mesice.
jakoze mu mam.dat kousek jidla? ja se tiho bojim, ze se zacne dusit :oops:

A to mu ještě v osmi měsících nedáváš do ruky nic na okusování? Já od čtvrtého měsíce začala s příkrmy(i přes kojení), podle naší doktorky se to má zkoušet,protože každé dítě má trošku jinou dobu,kdy jeví o jídlo zájem a když to ,,prošvihneš",je s tím právě problém. Prakticky od začátku dávám chlebové kůrky,poslední měsíc(je mu 10 měsíců) i housku do ruky. Samozřejmě u něj musíš sedět,ale zkusila bych,jaký to bude mít účinek. Já už pomalu přecházím na normální stravu,krájím na kousky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 13:42

@Aduš8 dekuji.on.o.jidlo nejevi zajem.ani ted, ani nikdy predtim.
Mam takovou sitku canpol babies a do toho mu davam jabko.
jinak nic..

Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 04.09.18 13:52

Tak jsem si tu síťku našla na netu. Letělo by to do koše,vždyť to dítě nemá vůbec možnost seznámit se s konzistencí jednotlivých pokrmů,jejich tvrdostí. Původem těhlech vymožeností je koncept bazální stimulace a bylo to vymyšleno hlavně pro lidi,kteří leží třeba v kómatu,nebo nemají polykací reflex,vkládají se jim do toho kousky jídla,aby cítili jeho chuť. Využití pro miminko bych viděla tak kolem 4. měsíce,aby se seznámili s chutí,ale určitě ne,když má jíst. Když mu dáš jídlo dostatečně uvařené,nebude se dusit,on si to dásněmi ,, ostrouhá". Ale tohle je na tobě. :kytka:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20097 příspěvků 04.09.18 14:01
@Anonymní píše:
@Mar__tanka1983 jasne ..nemastne, neslane, nesladke.nemuzu mu solit .

Tak když nemůžeš solit, tak halt masti a slaď. A kořeň.

Né, hele fakt, osmiměsíční není čtyřměsíční miminko, možná máš strach, a pokud máš dítko s nemocným srdíčkem, tak věřím, že v některých věcech je to strach i oprávněný, ale nemastné, bez chuti i zápachu a jablko do síťky? Nedivím se, že nechce jíst :think:

Já už si nepamatuju přesné měsíce, ale v tomhle věku do třičtvrtě roku syn už ochutnával věci jako omáčku „na paprice“, nasekané špagety s namletým masem a rajčatovým pyré, nasekané kuřecí maso se špenátem a podobné. Samozřejmě upravené pro dítě, takže nepálivé, nepřemaštěné a nepřesolené, ale koření sem už používala normálně (od zelených bylinek po třeba nové koření, kmín, sladkou papriku, česnek,…)
A ty na něj s bílým jogurtem a vařenou nedochucenou masozeleninou ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžkej Pokondr zuří kvůli cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >