Reklama

Jaký první příkrm

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 19.09.18 08:25
Jaký první prikrm

Ahoj zkušené maminky,
Dceři bude příští týden ukončeny 4. Měsíc, jsme plné na um.
Vím, ze se začíná s prvním prikrmem mrkvi třeba k obědu.
Dcera mi hodně špatně spi, chtěla bych zkusis dat kasi na večer místo mlicka (vím, ze to není záruka, ze bude spát ale chci to zkusit)
Otázka je, zda mužů dat nejdřív kasi na večer jako poprvé prikrm nebo musím začít tou mrkvi k obědu a pak po nějakém čase zkusit večerní kasi?

Přečtěte si článek: Příkrmy od 4. měsíce: Čím začí?

Reklama

Reakce:

lampicka11
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 19.09.18 08:27

My začínali od UK.4mes.kasi na noc a přez den po lzickach mrkev a přidávat

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 19.09.18 08:29
@lampicka11 píše:
My začínali od UK.4mes.kasi na noc a přez den po lzickach mrkev a přidávat

Takže mužů začít v jeden den dávat poprvé jak mrkev tak kasi?

Cerva1
Stálice 63 příspěvků 3 inzeráty 19.09.18 08:30

Ahoj, klidně začni kaší. Nemusí se začínat obědem. .-) My taky zkusili nejdřív kaši. Držím palce ať to pomůže na spánek. :-)

Cerva1
Stálice 63 příspěvků 3 inzeráty 19.09.18 08:31
@Chaloupa píše:
Takže mužů začít v jeden den dávat poprvé jak mrkev tak kasi?

Já bych počkala 2-3 dny po kaši, kdyby to malé nějak nesedlo, tak ať víš čím to je. :-)

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 19.09.18 08:32
@Cerva1 píše:
Já bych počkala 2-3 dny po kaši, kdyby to malé nějak nesedlo, tak ať víš čím to je. :-)

A když mi z té kasicky sni třeba jen 5 lzicek tak ji pak dam ještě mlicko, ze?

Cerva1
Stálice 63 příspěvků 3 inzeráty 19.09.18 08:34
@Chaloupa píše:
A když mi z té kasicky sni třeba jen 5 lzicek tak ji pak dam ještě mlicko, ze?

Ano určitě ji dokrm. My začínali asi na 2 lžičkách. :-)

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 19.09.18 08:35
@Cerva1 píše:
Ano určitě ji dokrm. My začínali asi na 2 lžičkách. :-)

A dělala si ze začátku spis řidší?
Tak teď jen vydržet ještě ten týden :roll:

Cerva1
Stálice 63 příspěvků 3 inzeráty 19.09.18 08:42
@Chaloupa píše:
A dělala si ze začátku spis řidší?
Tak teď jen vydržet ještě ten týden :roll:

Ty jo já to asi tolik neřešila, ale udělala bych tak jako polotekutou. Je pravda, že ta moc hustá by se jí asi špatně papala.

Jasmina81
Kecalka 210 příspěvků 19.09.18 08:44

Ja dělala řidší do flašky, večer nikdy kaši nedojel, uprostřed usnul :? Je to už 9 let , ale mám dojem, že jsem do um přidala odměrku 2 kaše a spal jako Dudek , kupovala jsem stejnou značku um a kaše

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 19.09.18 09:05

@Chaloupa myslím, že kaše asi nebude zárukou toho, že Ti mimčo bude spát lépe. My teď s prikrmy začínali, začala jsem dýní, co jsem četla, tak se mrkev na začátek už moc nedoporučuje, že staví a radí ji zařadit až trochu později. Taky kvůli případné reakci na potravinu jsem dostala doporučení od pediatra začít s prikrmy spíš během dopoledne než večer, abych reakci mohla sledovat po celý den :nevim: kaší klidně začni, ale jak píšou holky výše, dávej ji 2-3 dny než budeš zkoušet jinou potravinu ;)

Edit: a malá mi sní někdy toho prikrmu fakt hodně a stejně pak vypije třeba i celou dávku UM ještě

Euforia
Kecalka 174 příspěvků 19.09.18 09:07

ja dala nejak tesne po ukoncenem 4.mesici na noc kasi, dcera byla plne na um
bylo to uplne v pohode, zadny boleni bricha,nic, jedla naprosto s nadsenim, ale obed jsem pak pridala asi az za dalsi mesic

Cerva1
Stálice 63 příspěvků 3 inzeráty 19.09.18 09:34

Nedělej si hlavu s tou kaši. U nás se začíná spíše obědy, ale v zahraničí spíše tou kaši k večeři. Je to myslím si hlavně na tobě. Jinak jestli bude mít malá s něčím problém, tak je asi jedno z čeho to bude a kdy ji to dáš. Dle mých zkušeností se to stejně projeví večer nějakým bolením… Samozřejmě pokud to nebude vyloženě alergie, ale to stejně nezjistí dřív než to zkusíš.???

Jinak nám taky kase na spaní nepomohla, ale jsou děti, kterým ano, takže to zkus…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >