Odplenkování dvouleté dcery

6
14.8.20 08:24

Odplenkování dvouleté dcery

Mám doma dvouletou holčičku, která je moc šikovná, ale nemůžu jí naučit na nočník. Mluví už i ve větách, takže jsem myslela, že se domluvíme na čemkoliv, ale prostě na nočník se nikdy vědomě nevyprázdnila. Jedině když jsem to správně načasovala a to platí i teď, akorát už tam kolikrát nechce ani sednout.

Občas sem ji posazovala už v roce, ale nijak sem to neřešila. Dost sem se trefovala a malá seděla na nočníku ráda. Pak v roce a půl už ta úspěšnost byla nižší a pravidelně tam nic nedělala.

Až v 21 měsících jsem zkusila indiánskou metodu, vzala jsem plinku úplně, nechala jen na spaní. Ale po 14 dnech jsem musela plinu vrátit. Potřebu vykonávala kdekoliv a na nočník si nikdy nedošla, max. když jsem ji posadila ve správnou chvíli. I když jsem trpělivě pořád dokola vysvětlovala, žádný vliv to nemělo. Jediný pokrok byl, že říkala, že zrovna čurá nebo kaká, což už ale bylo pozdě. Dopředu to nikdy neoznámila.

Teď ve dvou letech se scénář opakuje, zkusila sem zas vzít plinu a je to stejný. Přitom plinku přes noční i denní spaní mívá většinou suchou, fyzicky je podle mě schopná udržet potřebu a ovládat svěrače, o to víc mě to mrzí. A ještě když tak krásně mluví a jinak je na vše moc šikovná. Nevím jak na to. A říkám si, jestli je to moje chyba? Jsem si jistá, že dcera ví, že se chodí na nočník. Záchod jsme zkoušeli a je to stejné, taky tam nic neudělá. Pokakané a počurané oblečení jí nevadí.

Za chvíli je léto pryč a v zimě jí nechci trápit v mokrých hadrech, plinu jí budu muset vrátit. Chtěla jsem využít teplé počasí, všichni mi říkali, jak se krásně všechny děti v létě odplenkujou, ale u nás to teda neplatí.. Je možné, že dcera jednou s plenkama skončí sama od sebe? Mám tomu nechat volný průběh?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26969
14.8.20 08:28
@Julie298 píše:
Mám doma dvouletou holčičku, která je moc šikovná, ale nemůžu jí naučit na nočník. Mluví už i ve větách, takže jsem myslela, že se domluvíme na čemkoliv, ale prostě na nočník se nikdy vědomě nevyprázdnila. Jedině když jsem to správně načasovala a to platí i teď, akorát už tam kolikrát nechce ani sednout.

Občas sem ji posazovala už v roce, ale nijak sem to neřešila. Dost sem se trefovala a malá seděla na nočníku ráda. Pak v roce a půl už ta úspěšnost byla nižší a pravidelně tam nic nedělala.

Až v 21 měsících jsem zkusila indiánskou metodu, vzala jsem plinku úplně, nechala jen na spaní. Ale po 14 dnech jsem musela plinu vrátit. Potřebu vykonávala kdekoliv a na nočník si nikdy nedošla, max. když jsem ji posadila ve správnou chvíli. I když jsem trpělivě pořád dokola vysvětlovala, žádný vliv to nemělo. Jediný pokrok byl, že říkala, že zrovna čurá nebo kaká, což už ale bylo pozdě. Dopředu to nikdy neoznámila.

Teď ve dvou letech se scénář opakuje, zkusila sem zas vzít plinu a je to stejný. Přitom plinku přes noční i denní spaní mívá většinou suchou, fyzicky je podle mě schopná udržet potřebu a ovládat svěrače, o to víc mě to mrzí. A ještě když tak krásně mluví a jinak je na vše moc šikovná. Nevím jak na to. A říkám si, jestli je to moje chyba? Jsem si jistá, že dcera ví, že se chodí na nočník. Záchod jsme zkoušeli a je to stejné, taky tam nic neudělá. Pokakané a počurané oblečení jí nevadí.

Za chvíli je léto pryč a v zimě jí nechci trápit v mokrých hadrech, plinu jí budu muset vrátit. Chtěla jsem využít teplé počasí, všichni mi říkali, jak se krásně všechny děti v létě odplenkujou, ale u nás to teda neplatí.. Je možné, že dcera jednou s plenkama skončí sama od sebe? Mám tomu nechat volný průběh?

Ano. Syn se plen zbavil „až“ na 2,5 letech. Babičky kroutily hlavami, že je nějaký divný. Nechtěla jsem doma mít vše od moči. Začal rovnou na WC. Nočník použil jen opravdu minimálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4859
14.8.20 08:31

Skoro jak kdyby si popisovala naší malou. Ještě chvíli vydrž. Ona k tomu dozraje. U nás to bylo pak skoro ze dne na den a i v noci byla tak od roku a půl bez plenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
14.8.20 08:34

@JancaS84 co znamená ze dne na den? odhodila plinu sama a bylo to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
14.8.20 08:35

Syn zacal na nocnik kolem dvou let, ale ne 100%, takze plenu jsem nechala a nekdy si rekl, nekdy souhlasil po pripomenuti, netlacila jsem. Postupne jsme se dostali na jednu plenu denne, nechala jsem do detskeho koutku, vlaku, na spani, na navstevu. Doma uz byl odplenkovany bezpecne.

Pak si rekl o kalhotky, jako ma papino a dostal, pocet nehod (tuktuk) nula. Po 2,5 roce nepotrebuje pleny ani v noci, bez stresu na obou stranach. Indianskou metodu a procurany byt s bobky padajicimi z nohavic jsem nepochopila, ale kdyz to nekomu za tech par mesicu urychleni stoji a ma rad ten adrenalin… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
14.8.20 08:35

Zkus prkynko a zachod…dcera nocnik bojkotovala a na zachod si krásne rekne…budou ji 2 roky…ted uz cura i nocnik…zachod muze splachovat a to ji bavi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16404
14.8.20 08:40

To dítě není zralý, přestaň trápit ji i sebe a nech jí plenku. Děti nedozrají ve chvíli, kdy ty se rozhodneš, že by plenu neměla mít, ale ve chvíli, kdy jim k tomu dozraje mozek. Za mě je ta indiánská metoda totální blbost. Dětem jsem nechala plenku dokud se počůrávaly, jen jsem jim vysvětlila na co je nočník. Z hodiny na hodinu začaly samy od sebe nočník používat. Prostě si najednou řekly, já je posadila na nočník a od té doby chodily. Plenku jsem jim nechala ještě tři týdny, než se to vychytalo na 100% a všechno to bylo bez nervů, v klidu, bez podělanýho domu a oblečení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1233
14.8.20 08:42

Ahoj, moji dceri je 2,5 roku. Jeste na jare jsem zkousela nocnik, ale nechtela. Radsi to drzela i 3 hodiny, nez dostala plinu na poledni spani a nebo brecela, ze chce curat, ale ne do nocniku. Je to skoro 3 tydny, co sama zacala chodit na nocnik a ze plinu nechce :palec: dozrala. Ono to tem detem dojde, jen nekterym to trva dele. Vydrz. Nech tomu volny prubeh :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6083
14.8.20 09:10

Dceři jsou dva, na nočník si sem tam sedne, ale bez úspěchu. No co, radši budu prát plíny, než mít počůraný a pokaděný byt. Syn se plenek zbavil zhruba dva měsíce před třetími narozeninami a to tak že si sundal plenku a šel na nočník. A pak už jí obléct nechtěl. Plenky na noc se zbavil asi o 4 měsíce později. Ony děti k tomu dozrají samy. A je jedno jestli je léto nebo zima. Co vím z okolí, tak děti, které si plenku sundají samy, mívají potom minimum nehod. Kamarádka svou dcerku „naučila“ na nočník už v roce a do tří let musela s sebou tahat tuny náhradního oblečení. Já prostě do těch tří let musela s sebou tahat plenky. Ale narozdíl od kamarádky jsem nemusela syna hlídat aby si nenačůral do bot :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1259
14.8.20 09:43

Jednoho dne si sama rekne a nebo si rovnou dojde. Neda se to moc urychlit a ani to za to nestoji. Navic deti, co se odplenkuji pozdeji, tak maji vetsinou min nehod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
14.8.20 11:01

Holky, a co na tohle „pozdní odplenkování“ rodiče/prarodiče? Já pořád poslouchám ze všech stran, jak my jsme byli bez plen v roce a jak jsme dneska akorát pohodlný a co je to za výchovu (jasně, pohodlný, mě hrozně baví přepírat pořád 💩 pleny a vůbec by pro mě nebyl pohodlnější nočník :lol: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
14.8.20 11:34

@aanysek asi mam stesti; ackoli mam jedny prarodice 60+ a druhe 70+, v tomhle jdou s dobou a prijde jim mnohem lepsi pockat, nez „za jejich casu“, kdy se na to tlacilo, a myslelo se, ze bez nehod to nejde. Mamka vzpomina, jak s sebou tahala x-veci na prevleceni, gauc pokryty igelitem, hodiny prosezene u batolete na nocniku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1146
14.8.20 12:16

Momentálně zažívám to samé s dvouletou dcerkou. Jako přes kopírák. Neuvěřitelná slovní zásoba, zpívá dokonce i anglicky (to má z youtube) no chytrá jak rádio, ale pustí to kdekoliv a kdykoliv. Nic nefunguje. Taktéž jsem si jistá, že moc dobře ví, co se po ní chce. No nic, koupila jsem další plínky v akci a budu čekat až se rozhodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6083
14.8.20 12:20

@aanysek Rodiče a prarodiče samozřejmě měli kecy, moje máma dokonce držela mého syna tak dlouho na nočníku až si vyseděl hemoroid - posadila ho na nočník před televizí a ještě k tomu v době kdy samostatně pořádně neseděl :zed: (po tom ho k samostatnému hlídání hodně dlouho nedostala, protože jsem musela půl roku řešit stravu protože na jakoukoli medikaci byl ještě moc malý). Jinak když jsem se mámy ptala jak to odplenkování v roce vypadalo, tak to bylo tak, že nedělala skoro nic jiného než že hlídala a posazovala, a k tomu prala hromady počůraných a pokaděných oblečků. Takže ano, asi jsem líná když si místo sledování dítěte radši něco přečtu a když místo oblečení radši hodím do pračky plenky, těm narozdíl od oblečení nevadí prací cyklus na 95°. A když jsem se mámy ptala jestli jsme neměly zničené boty, tak to prý neřešila, protože boty stály 17KČS tak je co měsíc kupovala nové :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
14.8.20 22:05

@Heivka tak moje mamka ani nepřizná, že to byl boj, prý jsme si v roce říkali, že chceme na nočník :D no nic, budu s klidem na duši prát plenky dokud to bude třeba :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama