Odpustit otci?

Anonymní
27.11.19 04:05

Odpustit otci?

Ahoj. Nevím kam toto zařadit tak se omlouvám. No abych vás uvedla do situace. Je mi 15,5 a bratrovi 16,5. 2 roky zpátky se nás nebiologický otec ( brali jsme ho jako pravého tatu, vychovaval nás, staral se o nás, živil nás, prostě vše co by měl správný otec dělat. Přišel k nám když mi byly 3-4 roky) na vánoce opustil. Přijela jsem ze školy a všude krabice, bratr zamceny v pokoji a mamka úplně s prominutím v prdeli. Když jsem se zeptala co se děje řekla že se mám jít zeptat otce. Řekl jenom stěhuji se. Prostě v jeden den nikdo nic nevěděl ani netušil. Na jaře jsme mu odpustili. V tu dobu jsem se ho ptala jak by reagoval kdyby si našel přítelkyni která by mu nás zakazovala. Řekl že by ji řekl ať si buď zvykne nebo ať vypadne protože nás vídat chce, bere nás jako jeho. O rok později si našel přítelkyni. Strašná kráva. Zarliva, same zákazy, když přijel domů o minutu později hned výslech, chtěl jsi promluvit řekla na tvé hloupé otázky odpovidat nebudu. No co se nestalo. Zakázala mu nás. On nás zklamal podruhé a opustil nás. Zase. Je to šéf mámy takže se vidí někdy nebo si píšou. Mamka má již přítele. No k věci. K nám se bojí přijít. Moc dobře ví že nám ublížil. Je mi ho líto a moc. Nechci aby byl na vánoce sám. Bere již rok a půl antidepresiva kvůli toho co udělal. Já také půl roka zpatky brala kvůli němu. Nesla jsem to hrozně. Má otázka je odpustit mu a zapojit ho částečně zpátky k nám?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28572
27.11.19 05:51

Moc nerozumim. On uz tu novou priteljyni nema?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21914
27.11.19 06:46

Zapojit ho částečně zpátky k nám - je blbost
1. on má přítelkyni
2. matka má přítele
3. o tom by rozhodovala matka, a ne dcera
celé je to praštěné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
27.11.19 07:23

Odpustit by bylo fajn, ale starou rodinu uz neslepite, bohuzel. Nech si vzpominky, jestli z nich vytlacis ten jed, tak to bude dobre hlavne pro tebe. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
5768
27.11.19 07:39

Můžete se scházet venku, jít spolu do kina a nebo plavat. Všechno jde. Přítelkyně s ním na vánoce nebude?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14593
27.11.19 08:05

Je to dospely clovek. Kazdy dosely musi umet nest nasledky sveho jednani.
Opustil vas zrejme necekane, podle vas bezduvodne. Na urcitou dobu prerusil kontakt s vami. Co udela priste? Kolikrat se to bude opakovat? Kolikrat jeste dopustite, aby vam zase ublizil? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 10:03
@vokishka píše:
@vokishka píše:

Ne rozešla se

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 10:04
@stinga píše:
Zapojit ho částečně zpátky k nám - je blbost
1. on má přítelkyni
2. matka má přítele
3. o tom by rozhodovala matka, a ne dcera
celé je to praštěné

Přítelkyní už nemá a mamka chce abychom se s ním stýskali pokud budeme oba chtít

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 10:06
@Uslava píše:
Můžete se scházet venku, jít spolu do kina a nebo plavat. Všechno jde. Přítelkyně s ním na vánoce nebude?

Rozešla se s ním. Mamce by ani nevadilo kdyby byl u nás doma na vánoce záleží jenom na mně a bráchovi. Její přítel je taky zaměstnanec od taky a mamka a strejda mají takový zvláštní vztah. Mu by to taky nevadilo na vánoce u nás není

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 10:09
@cecetka píše:
Je to dospely clovek. Kazdy dosely musi umet nest nasledky sveho jednani.
Opustil vas zrejme necekane, podle vas bezduvodne. Na urcitou dobu prerusil kontakt s vami. Co udela priste? Kolikrat se to bude opakovat? Kolikrat jeste dopustite, aby vam zase ublizil? :nevim:

Ano přesně toho se bojím. Přesně takové otázky jsou moje. Já vydržím dost, ale brácha? I když je starší je to ťula a hodně citlivý kluk. On to nesl nejhůř že vsech. Nemá krásne vzpomínky na vlastního otce ( alkohol, drogy, bil mamku, jenom rval a bral peníze )

• Citovat
  • Nahlásit
2321
27.11.19 10:13

Asi takto brali jsme ho jako pravého tatu, vychovaval nás, staral se o nás, živil nás, prostě vše co by měl správný otec dělat.
Myslím že můžete mít nadále pěkný vztah a není potřeba nenávisti, udělal chybu, ale na druhou stranu dle všeho i hodně dobrého..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 14:50
@david85lbc píše:
Asi takto brali jsme ho jako pravého tatu, vychovaval nás, staral se o nás, živil nás, prostě vše co by měl správný otec dělat.
Myslím že můžete mít nadále pěkný vztah a není potřeba nenávisti, udělal chybu, ale na druhou stranu dle všeho i hodně dobrého..

Ano to ano. Dal nám pravé dětství. Ale na druhou stranu hodně utrpení. Nikdo z nás 3 to nenesl dobře. Do teď to není nic lehkého i když je to docela dávno. Ne že bych ho nenáviděla. To nikdo tady. Tohle už nás přešlo. Jde tu o to že nevíme jestli to udělá znova. Znova nám ublíží. Bratr nikomu nedůvěruje, nehledá si vůbec kamarády nebo kohokoli, jenom sedí od té doby na pocitaci což předtím nedělal a dost se do sebe uzavřel. Nevíme kolik toho ještě snese

• Citovat
  • Nahlásit
2321
27.11.19 15:26
@Anonymní píše:
Ano to ano. Dal nám pravé dětství. Ale na druhou stranu hodně utrpení. Nikdo z nás 3 to nenesl dobře. Do teď to není nic lehkého i když je to docela dávno. Ne že bych ho nenáviděla. To nikdo tady. Tohle už nás přešlo. Jde tu o to že nevíme jestli to udělá znova. Znova nám ublíží. Bratr nikomu nedůvěruje, nehledá si vůbec kamarády nebo kohokoli, jenom sedí od té doby na pocitaci což předtím nedělal a dost se do sebe uzavřel. Nevíme kolik toho ještě snese

Asi je to složité ale pro bráchu najděte odbornou pomoc… To riziko že to sám nedá je dost velké..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 00:40
@david85lbc píše:
Asi je to složité ale pro bráchu najděte odbornou pomoc… To riziko že to sám nedá je dost velké..

My jsme to už zkoušeli. Nechce pomoc. I když jsem mladší tak jsem ta větší podpora pro něho a má ve mně důvěru proto vím že to není s ním dobré. Když viděl že zobu antidepresiva já tak trošku povolil a měl uklidňující prášky. No moc to teda nepomohlo. My nevíme už co s ním dělat. Můj partner je jeho spolužák tak se ho snaží zapojit do kolektivu ve škole ale i tak celý čas tráví na mobilu a odmítá společnost. My už prostě nevíme co dělat když on odmítá a nutit ho nemůžeme. Je rozumný takže víme že by neskočil po drogach ale jenom přece je v druhaku a snad všichni na té škole do sebe něco cpou. My můžeme jen doufám i když má dohled mého partnera ale 24/7 ho hlídat nemůžeme :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 00:44
@david85lbc píše:

Ale i tak nejsem zrovna člověk co by ho měl držet když sama jsem se nesnasela a dávala si to za mojí chybu. Teď to samé má on a jako bratra ho neskutečně mám ráda a chci mu pomoct, ale jak? Házet mu prášky do jídla? Já bych otci asi odpustila kdyby sám přišel a prokázal že ho to moc mrzí že byl prostě blbec. Ale kvůli bráchy nevím. Pro něho by to nebylo nic lehkého bral ho jako otce a nejlepšího kamaráda

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat