Odškodnění pracovního úrazu - máte zkušenost?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2
20.2.14 18:43

Takze problem je asi vyrešen. Ptal se doktorky a ta mu rekla ze to prac.uraz neni…bohuzel :?: :( je to divne, moc se mi to nezda…psala sem na BOZP emailek tak sem zvedava jak oni posoudi zda je nebo ne.pak napíšu aby vedeli i ostatní. Hezky den. :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4542
8.3.14 17:48

Ahoj holky chci se zeptat, zda můžete nesouhlasit s bodovým ohodnocením které uvede lékař/obvodní/ zda se třeba nezeptat u specialisty/traumatologa/ nebo je to dáno dle diagnozy a bude to všude stejné? a kde se žádá o náhradu za ztížení společenského uplatnění kvůli pracovnímu úrazu díky za každou info

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8975
24.4.15 11:38

Prosím snad nekdo poradi. Mám ukoncený k dnesku pracovní úraz. Dostala jsem posudek o bolestném který mi vyplní doktorka. Ale vzhledem k tomu že jde o pr úraz mám nárok na 100 % mzdy. To mi taky vyplatí pojištovna firmy a papíry k tomu si vyplní účetní sama? A náhrada mzdy je jen za pracovní dny že?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2752
24.4.15 11:46

@trckaludmila22 manžel měl pracovní úraz, v práci mu daly v účtárně nějaké papíry, které musel potvrdit u lékaře a on / jméno, bydliště, podpis…/ protože má úrazové pojištění, tak běhal ještě s papíry od pojišťovny - sice je to hrozný běhání ale vyplatí se a pak pokud jste měla vážnější úraz / manžel přišel o část prstu u pravé ruky/ si nezapomeňte za rok požádat o trvalé následky - když si nezažádáte, nikdo vám nic nedá ani neupozorní. Jinak peníze za úraz - mzdu dostal manžel v další výplatě a od pojišťovny to myslím dorazilo do 3 měsíců. Raději se ještě v práci poptejte, za to nic nedáte. Manžel dělá i v sobotu a neděli takže dostal zaplaceno, co měl mít odděláno.

Příspěvek upraven 24.04.15 v 11:49

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13385
24.4.15 11:47
@trckaludmila22 píše:
Prosím snad nekdo poradi. Mám ukoncený k dnesku pracovní úraz. Dostala jsem posudek o bolestném který mi vyplní doktorka. Ale vzhledem k tomu že jde o pr úraz mám nárok na 100 % mzdy. To mi taky vyplatí pojištovna firmy a papíry k tomu si vyplní účetní sama? A náhrada mzdy je jen za pracovní dny že?

Zrovna zažívám podobnou situaci..,nemám s tímto zkušenosti, rád bych poradil, ale nevím.. :(,včera jsem si vyzvedl bodové ohodnocení úrazu, je to myslím 15 bodů, následně zaslal na podnik včetně účtenky za vyhotovení(p. doktorka chtěla 100 Kč),tak uvidím.., ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
845
24.4.15 13:04

Tam jsou dvě možnosti výplaty a to buď, že to do 100% mzdy vyplatí přímo zaměstnavatel a jemu potom pojišťovna nebo to vyplatí přímo pojišťovna. Platí se do průměrné mzdy, pojišťovna chce vždy průměr za celý rok popř. méně pokud prac. poměr trval méně než rok.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
845
24.4.15 13:10

Samozřejmě to vyplňuje mzdová účetní, jen bolestné a popř. proplacení lístků k doktorovi atd. si musíte vyplnit sami a předat buď mzdové a ta to pošle dohromady (tak to dělám já) nebo sami.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.15 10:09

Je možné zavolat někam nq infolinku aby mi sdělili v jakém průběhu je vyřízení odškodnění?

  • Citovat
  • Upravit
8975
23.11.15 11:53

Přišel mi dopis od pojišťovny kde uvádí že mi byla z částky odečtena daň, znamená to pro mě tedy že nemusím příští rok dělat daňové přiznání

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
412
23.11.15 11:58
@trckaludmila22 píše:
Přišel mi dopis od pojišťovny kde uvádí že mi byla z částky odečtena daň, znamená to pro mě tedy že nemusím příští rok dělat daňové přiznání

To znamená, že musíte dělat daňové přiznání! Je to příjem odjinud.
Pokud byste pracovala ještě u jednoho zaměstnavatele, taky by vám strhával daň a pak byste měla taky povinnost dělat si daňové přiznání.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8975
24.11.15 12:32
@mall1976 píše:
To znamená, že musíte dělat daňové přiznání! Je to příjem odjinud.
Pokud byste pracovala ještě u jednoho zaměstnavatele, taky by vám strhával daň a pak byste měla taky povinnost dělat si daňové přiznání.

danové priznání nám dělá účetní v práci takze já si musím udělat ještě jedno?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.16 18:35

Snad má někdo zkušenost, kdy tak pojištovna posílá ten papír který potřebuji na daňové přiznání :nevim:

  • Citovat
  • Upravit
11560
12.1.16 18:50

..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
171
29.1.16 12:06

Ty papíry by se měly odesílat během ledna a února :) záleží na tom, jakou máš pojišťovnu…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.26 11:14

jak to je

Dobrý den prva vám po urazu dojde bolestne až vám dr vypíše papíry chodí to vetsinou s nahradou behem marodení a pak zalezi jestli máte trvale nasledky pokud jo až se stav stabilizuje nebo po roce muzete zadat o trvale nasledky pokud nebudete moc vykonavat praci tak vam musi dat bud nahradni zamestnavatel, pokud by jste brali min jak pred urazem tak by vam to doplacel a pokud nema nahradni praci musi vam dat vypoved zakon 52 odstavec D pro trvalou zdravotní nezpůsobilost z důvodu pracovniho urazu a pak máte nárok krom trvalych nasledky taky na minimalne 12 ti násobek prumerné hrube mzdy a pokud by jste byli na pracaku nebo nasli praci hur placenou tak doplatek do mzdy co jste brali pred urazem.

Trosku se v tom ted orientuji pac to bohuzel ted resim :-(
Hlavne se nenechte zamestnavatelem zastrasit ci si nechat vyhrozovat on bude kolem sebe kopat pac mu pujde nahorou pojistne zalohy ci plneni…

Příspěvek upraven 19.04.26 v 18:41

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat