Odškodnění pracovního úrazu - máte zkušenost?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Takze problem je asi vyrešen. Ptal se doktorky a ta mu rekla ze to prac.uraz neni…bohuzel
je to divne, moc se mi to nezda…psala sem na BOZP emailek tak sem zvedava jak oni posoudi zda je nebo ne.pak napíšu aby vedeli i ostatní. Hezky den. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj holky chci se zeptat, zda můžete nesouhlasit s bodovým ohodnocením které uvede lékař/obvodní/ zda se třeba nezeptat u specialisty/traumatologa/ nebo je to dáno dle diagnozy a bude to všude stejné? a kde se žádá o náhradu za ztížení společenského uplatnění kvůli pracovnímu úrazu díky za každou info
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Prosím snad nekdo poradi. Mám ukoncený k dnesku pracovní úraz. Dostala jsem posudek o bolestném který mi vyplní doktorka. Ale vzhledem k tomu že jde o pr úraz mám nárok na 100 % mzdy. To mi taky vyplatí pojištovna firmy a papíry k tomu si vyplní účetní sama? A náhrada mzdy je jen za pracovní dny že?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@trckaludmila22 manžel měl pracovní úraz, v práci mu daly v účtárně nějaké papíry, které musel potvrdit u lékaře a on / jméno, bydliště, podpis…/ protože má úrazové pojištění, tak běhal ještě s papíry od pojišťovny - sice je to hrozný běhání ale vyplatí se a pak pokud jste měla vážnější úraz / manžel přišel o část prstu u pravé ruky/ si nezapomeňte za rok požádat o trvalé následky - když si nezažádáte, nikdo vám nic nedá ani neupozorní. Jinak peníze za úraz - mzdu dostal manžel v další výplatě a od pojišťovny to myslím dorazilo do 3 měsíců. Raději se ještě v práci poptejte, za to nic nedáte. Manžel dělá i v sobotu a neděli takže dostal zaplaceno, co měl mít odděláno.
Příspěvek upraven 24.04.15 v 11:49
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@trckaludmila22 píše:
Prosím snad nekdo poradi. Mám ukoncený k dnesku pracovní úraz. Dostala jsem posudek o bolestném který mi vyplní doktorka. Ale vzhledem k tomu že jde o pr úraz mám nárok na 100 % mzdy. To mi taky vyplatí pojištovna firmy a papíry k tomu si vyplní účetní sama? A náhrada mzdy je jen za pracovní dny že?
Zrovna zažívám podobnou situaci..,nemám s tímto zkušenosti, rád bych poradil, ale nevím..
,včera jsem si vyzvedl bodové ohodnocení úrazu, je to myslím 15 bodů, následně zaslal na podnik včetně účtenky za vyhotovení(p. doktorka chtěla 100 Kč),tak uvidím.., ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tam jsou dvě možnosti výplaty a to buď, že to do 100% mzdy vyplatí přímo zaměstnavatel a jemu potom pojišťovna nebo to vyplatí přímo pojišťovna. Platí se do průměrné mzdy, pojišťovna chce vždy průměr za celý rok popř. méně pokud prac. poměr trval méně než rok.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Samozřejmě to vyplňuje mzdová účetní, jen bolestné a popř. proplacení lístků k doktorovi atd. si musíte vyplnit sami a předat buď mzdové a ta to pošle dohromady (tak to dělám já) nebo sami.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Je možné zavolat někam nq infolinku aby mi sdělili v jakém průběhu je vyřízení odškodnění?
- Citovat
- Upravit
Přišel mi dopis od pojišťovny kde uvádí že mi byla z částky odečtena daň, znamená to pro mě tedy že nemusím příští rok dělat daňové přiznání
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@trckaludmila22 píše:
Přišel mi dopis od pojišťovny kde uvádí že mi byla z částky odečtena daň, znamená to pro mě tedy že nemusím příští rok dělat daňové přiznání
To znamená, že musíte dělat daňové přiznání! Je to příjem odjinud.
Pokud byste pracovala ještě u jednoho zaměstnavatele, taky by vám strhával daň a pak byste měla taky povinnost dělat si daňové přiznání.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@mall1976 píše:
To znamená, že musíte dělat daňové přiznání! Je to příjem odjinud.
Pokud byste pracovala ještě u jednoho zaměstnavatele, taky by vám strhával daň a pak byste měla taky povinnost dělat si daňové přiznání.
danové priznání nám dělá účetní v práci takze já si musím udělat ještě jedno?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Snad má někdo zkušenost, kdy tak pojištovna posílá ten papír který potřebuji na daňové přiznání ![]()
- Citovat
- Upravit
Ty papíry by se měly odesílat během ledna a února
záleží na tom, jakou máš pojišťovnu…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
jak to je
Dobrý den prva vám po urazu dojde bolestne až vám dr vypíše papíry chodí to vetsinou s nahradou behem marodení a pak zalezi jestli máte trvale nasledky pokud jo až se stav stabilizuje nebo po roce muzete zadat o trvale nasledky pokud nebudete moc vykonavat praci tak vam musi dat bud nahradni zamestnavatel, pokud by jste brali min jak pred urazem tak by vam to doplacel a pokud nema nahradni praci musi vam dat vypoved zakon 52 odstavec D pro trvalou zdravotní nezpůsobilost z důvodu pracovniho urazu a pak máte nárok krom trvalych nasledky taky na minimalne 12 ti násobek prumerné hrube mzdy a pokud by jste byli na pracaku nebo nasli praci hur placenou tak doplatek do mzdy co jste brali pred urazem.
Trosku se v tom ted orientuji pac to bohuzel ted resim ![]()
Hlavne se nenechte zamestnavatelem zastrasit ci si nechat vyhrozovat on bude kolem sebe kopat pac mu pujde nahorou pojistne zalohy ci plneni…
Příspěvek upraven 19.04.26 v 18:41
- načítám...
- Citovat
- Zmínit