Odstavit miminko??????

855
13.1.09 11:21

Odstavit miminko??????

Ahoj holky,
jdu za Váma pro radu.
Mám doma 10týdenního plně kojeného chlapečka a za měsíc 12.2. mě čeká laparka žlučníku. Hospitalizována bych měla být jen v den té laparky, ale sama nevím, jak to bude, když si vzpomenu, že po gyndolaparce mi nebylo vůbec dobře a jako placka jsem ležela v nemocnici 2 dny.
No a tak teďka řeším to, jestli našeho Tomáška stále kojit nebo raději pomalu přejít na UM v případě, že bych musela být v nemocnici více dnů nebo by se vyskytly nějaké pooperační problémy (ťuk ťuk).
Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4222
13.1.09 11:26

Ahoj,

a co odstříkávat mlíčko a zamrazit ho???

Žlučník tě začal zlobit až po porodu nebo je to dlouhodobější problém??

Mě totiž začal až po porodu a tak do třech měsíců se to srovnalo,ale dal mi teda zabrat,tak už se zase bojím,co bude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
13.1.09 11:31

S tím odstříkáváním a mražením počítám, akorát se bojím toho, že mi bude pak tak zle, že nebudu schopná ani kojit, no kdoví, třeba to tak nebude.
Jinak mě žlučník začal zlobit až po porodu, ale pravděpodobně jsem měla jeden žlučníkový záchvat už v době těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4222
13.1.09 11:35

villy,vítej v klubu,mě se prvně ozval necelý měsíc před porodem a to jsem nevěděla co se to děje,bylo to hnusný…a ty záchvaty máš pořád často???Nechtěla bys ještě počkat,třeba se to samo srovná jako mě :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ivi
1839
13.1.09 12:04

Ahoj,

byla by to škoda, kdybys takovéhle malé miminko kvůli několika dnům odstavovala. Hodně podobných dotazů jsem zahlédla na www.kojeni.net. Zkus se tam podívat, jak to řešili ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
13.1.09 13:05

ahoj, když jsme ležela v porodnici s mladším synem, byla se mnou na pokoji paní, co se tam kvůli problémům musela vrátit, už s 6titýdenním chlapečkem. Dělali jí nějaké vyšetření, po kterém dva dny nesměla kojit, kvůli nějakým špatným látkám přecházejícím do mlíka. Takže v porodnici dostala od sester normálně UM, ona sama pilně a poctivě co 3 hodiny odstříkávala pomocí el. odsávačky, aby si udržela laktaci, a pak zas normálně kojila. Tvůj syn bude v té době starší, taklže bych mu určitě buď zamražené MM, popř. pokud nebude stačit a budete mu dávat i UM, dávala nějakou alternativní metodou, aby na prso nezanevřel. Byla by to škoda, takto přestat.
Zjisti si, jak dlouho po narkoze ještě nebudeš smět kojit, kolik hodin asi…Pokud tě pustí druhý den domů, i když ti bdue blbě, tak není problém, aby s pak doma pár dní ležela a manžel ti syna jen nosil do postele na kojení…držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.09 14:02

Ahoj, tak tohle ti nezávidím - dobře to znám :cry:
Chytly mě týden po porodu strašné žlučníkové záchvaty (měla jsem je už v těhu, ale to mi všichni doktoři tvrdili, že je to z přejezení, hahaha) a řešila jsem hrozně moc, jestli jít na operaci. Taky jsem se bála, že by se malá odstavila. Takže nakonec jsem vydržela na přísné dietě s občasnými menšími záchvaty (např. když jsem si zapomněla oloupat rajče ze slupky nebo snědla lžičku polívky, ve které byla i cibule apod. :roll: ) do jejích 10 měs., kdy jsem byla na operaci. To už bylo v pohodě, protože jsem kojila jen 2× denně. Ale kdybych věděla, že je to tak v pohodě, byla bych šla mnohem dřív!
MOje rady: pokud se rozhodneš fakt jít na operaci, tak se určitě alespoň pokus kojit. Můžeš-li odstříkávat, zkus si odstříkat co nejvíce do mrazíku do zásoby. Zkus už dopředu podat nějakou UM stříkačkou apod., abys vyzkoušela, jestli to mimi vůbec pije. Pokud si troufneš, zkus i flašku, ale riziko odstavení samozřejmě je. Určitě bych neodstavovala „pro jistotu“ dopředu! Když se problémy vyskytnou, tak ono se chytne na UM, neboj dobrovolně hlady neumře a když to bude v pohodě, tak by tě pak zbytečně mrzelo, že jsi ho odstavila zbytečně.
A hlavně: jako kojící matka máš právo být hospitalizována i se svým dítětem - to ti musí umožnit (nejspíš na dětským odd.) a doporučuju si zkusit vydupat, aby tam vzali i manžela/přítele nebo tvou mamku nebo někoho, kdo by se postaral o mimčo, až budeš po operaci, protože na sestry bych v tom vážně nespoléhala (možná za to budou chtít nějaký poplatek, ale myslím, že to za to stojí!). Nás nejdřív (znovu podotýkám, že malé bylo 10 měs. a kojila jsem jen 2× denně) slíbili vzít na dětský, ale nechtěli i s manželem, nakonec nás tam den před operací nechali všechny, ale v den operace nás přestěhovali všechny na samostatný pokoj na chirurgii (platila jsem 500,– Kč za pobyt doprovodné osoby-manžela, mimčo nepočítali).
Doktoři se dost liší v názoru na to, jak dlouho po anestezii se nesmí kojit - někdo říká, že stačí 6 hodin, někdo radši 24 - asi to chce probrat s více lidmi a rozhodnout se sama - ano, bohužel nacpeš do miminka nějaké sajrajty, ale zas myslím, že to má smysl, pokud ho díky tomu budeš moci dál kojit (zvlášť, když je ještě tak malý) - konec konců císařský řez je taky operace a taky se po ní kojí co nejdříve, protože se kojení považuje za prioritu, i když se samozřejmě zbytky anestezie do novorozence dostanou…
Co je teda problém je to, že normálně je laparoskopie žlučníku prý (podle těch, kdo ji postoupili) skoro bezbolestná legrace, ale to proto, že dostávají po operaci silné injekce proti bolestem. Já jsem si je nenechala dát, abych necpala malou ještě dalšími sajrajty a popravdě - den operace byl očistec a druhý den ještě taky nic moc, ale odpoledne jsem šla domů a pak už to byla fakt superrychlá rekonvalescence :wink:
Určitě doporučuju ještě zajít do nemocnice a zkusit vše domluvit, abys mohla kojit. A pak na příjmu, pohovoru s anestaziologem apod. pro jistotu pořád všem připomínat, že kojíš, kojíš, kojíš… (jo, to je další nevýhoda - většinou všichni ty nejhorší hodiny po operaci proklimbají díky silné anestezii, ale jako kojící mi namíchali co nejšetrnější „koktejl“, takže jsem byla okamžitě po ukončení operace plně při smyslech a usnula až hodně pozdě v noci…)
Přeju hodně štěstí a kdybys chtěla něco ještě vědět, napiš SZ.
Omlouvám se všem za šíleně dlouhý příspěvek, ale nedalo mi to, když jsem si vzpomněla na to, co jsem prožívala, když byla Marjánka malé mimi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.09 15:00

Ahoj Villo,
ja jsem sice se zlucnikem problem nemela, ale cca 10 tydnu po porodu jsem sla na vycisteni delohy kvuli zbytkum placenty :evil:
Plne jsem kojila a Domca nikdy predtim lahvicku nemel, takze jsem to zkusila az 2 dny pred zakrokem, kdy jsem se to dozvedela :roll: A bylo to v pohode, pil jak UM tak odstrikane MM. Ty dva dny jsem odstrikavala jak barevna, rano jsem nastoupila na operaci a odpoledne jsem sla domu, ale po narkoze jsem z obou prsou odstrikala plnou davku a vyhodila..
Je fakt, ze jsem v nemocnici nebyla ani den, ale Domca od rana vypil vsechno MM a tak jsme odpoledne museli dat UM, ale uplne v pohode vse vypil, od manzela, ktery ho hlidal.
Myslim, jak pisou holky, ze je opravdu skoda prestat kojit, zkus vydrzet, i kdyz asi ti nebude zrovna nejlip :? Drzim palce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
13.1.09 15:16

Ahoj holky, moc Vám děkuju. Pořád přemýšlím jak na to. Každopádně vím, že i když mi nabízejí 1denní hospitalizaci, tak jí nepřijmu a raději si poležím min.3 dny, přeci jen je to zásah do organismu a budu zevnitř řezaná, po LPSK nafouklá a taky bolavá. Doma bych se pak bála, že se něco stane. A s tím kojením to asi udělám tak, že odstříkám co nejvíc to půjde a malého mi do nemocnice budou každý den vozit. Snad to takhle půjde a zvládnem to.
Ještě jednou moc dííííky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.09 15:28

Jeste jsem si vzpomnela, je sice fakt, ze jsem tam lezela jen necely den, ale byla jsem v Podoli, kde jsem rodila. Gyndarka mi rekla, ze tam Domca muze byt se mnou, haha, v Podoli se mi vysmali, co si jako myslim, kde by byl, takze v zadnem pripade by mi ho tam nenechali :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
13.1.09 21:15

Ahojky, neodstavovala bych. Buď odstříkat a nebo UM. Já dělám dálkově školu a teď mám zrovna zkoušky a ještě nějaké přednášky do toho, takže se stane, že jsem i celý den pryč. Takže se manžel naučil „kojit“ přes stříkačku, stejně tak i babička a jsme v pohodě.

Takže bych se domluvila s manželem a případně i s nějakou jinou osobou co by mohla přijít ti pomoct a když nebudeš zvládat kojit sama, tak bych nechala dítko krmit přes stříkačku (normální obyč stříkačku naplníš mlíčkem, dáš malíček dítěti do pusiny bříškem nahoru, podél prstu vložíš špičku stříkačky a jak dítě tahá, tak jen stříkačku pomalu stlačuješ - tohle nás naučili v porodnici, prý je to nejlepší způsob jak dokrmovat dítě tak aby nestratilo zájem o pití z prsu, jak se třeba může stát s lahví).

A pokud nebudeš mít možnost to takhle vyřešit, tak bych klidně riskla nutrilon a nějakou vhodnou lahvičku se savičkou pro kojené děti a průběžně odstříkavala a pak se vrátila normálně ke kojení (akorát tam už je riziko, že nebude chtít)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4328
13.1.09 22:51

a nejde aby jsi jen jeden den ležela na oddělení a pak tě dali na gyndu kde budeš moct mít mimíska u sebe? Já asi taky budu muset na zákrok a v nemocnici zřejmě strávím 5-7 dní a mám předběžně domluveno, že budu jeden den ležet na chirurgii a pak půjdu na gyndu kde budu mít malou u sebe… Na dobu co budu bez ní bude nachystané odstříkané mléko v mrazáku a manžel bude krmit z lahve. Koupili jsme speciálnílahev od Farlinu, která umožňuje kombinovat kojení s krmením z lahve. Přeju ať vše dopadne dobře :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.09 23:09

Kojenecké lahve Avent

Já jsem sice nebyla na operaci, zato jezdím 1 x týdně do školy. Kojeníjsem řešila odstříkáváníma zamražováním mléka, které manžel dával malému v kojenecké lahvi s dudlíkem Avent - má nějaký speciální tvar, že dítě saje stejnou technikou jako z prsu. Mimčo se neodstaví, mám to ověřeno nejenom od nás, tuhle lahev používaly pro miminka další 4 spolužačky, které taktéž rodily v průběhu studia. Jenom jsem před prvním výjezdem asi 2 x zkusila, jestli bude ochotný z té lahve pít - u nás to bylo v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.1.09 15:32

Neporadim s krmenim miminka, ale rozhodne nedoporucuju nazor „pockat, jestli se to samo nesrovna“. Jestli mas kamen ve zlucniku, tak se sam nikam nesrovna, ale bude cekat jako casovana bomba a uderi, kdyz to budes nejmin potrebovat, prip. v dalsim tehotenstvi.
Ale Ty jsi urcite rozhodnuta na laparku jit, to je dobre. Taky me to postihlo, ale uz jsem nekojila, malymu bylo asi pul roku a uz jsme nekojili. Mimochodem - kojeni ty zachvaty hodne zhorsuje, mi pak rekl doktor. Nejlepsi reseni je to, co jsi zvolila - pekne na laparku a ven s tim, a budes mit pokoj. Ja ho mam uz 13 let.
ahoj a drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
2345
29.1.09 21:58

Ahoj, píšu trochu pozdě, ale přece :wink: Mám za sebou lapar. operaci žlučníku… naštěstí plánovaně před těhu. Měla jsem kamínky už několik let, opravdu se nevyplatí na nic čekat - po operaci se mi NEUVĚŘITELNĚ ulevilo! No, s kojením - určitě bych to nevzdávala předem, holky už ti dobře poradily, co můžeš dělat, já bych se vzhledem k rekonvalescenci (nechci nikoho strašit, ale císař mi proti operaci žlučínku připadal jako sranda) spíš realisticky přikláněla k variantě odsávat pro udržení laktace, a dítě krmit zvlášť - neumím si představit, jak bych si na rozbolavělé, doslova rozřezané břicho pokládala dítě… Samozřejmě pokud to půjde, tím líp, ale spíš bych předem počítala s tím, že prvních pár dní bude krmeno přes stříkačku.

Ještě technická poznámka: ano, po císaři jsou děti také kojeny hned, ale bohužel právě po císaři se kojení rozjede až třeba 3.-4. den, kdy už v těle žádné „nevhodné“ látky nejsou. Já měla první náznak mlíka až 4. den :? nicméně kojím dodnes :wink: Takže zvládnout se dá opravdu téměř všechno - a ve vašem případě jde jen o pár „překlenovacích“ dnů. Určitě to zvládnete!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama