Odstěhovaly byste se?

Anonymní
23.1.20 15:36

Odstěhovaly byste se?

Bydlím celý život v jednom domě s rodiči. Dlouho jsme tu bydleli s přítelem, pak se uvolnilo jedno patro a my si ho celé zrekonstruovali. Jedno patro má mamka, další my a další taťka. Je to finančně super, barák je psaný už na mě a naše náklady na bydlení jsou malé. Pár metrů od domu školka, škola, supermarkety, náměstí, koupaliště.. hlídání možné každý den. Někdy vaří rodiče, nebo mi dojde něco a jdu pro to do jiného patra… Ideál, kdyby nebylo nálad mého otce. Teď asi rok mají sousedi psa, kterým je otec posedlý a jehož štěkot ho přivádí opravdu k šílenství. Sousedi ho proto zavírají, aby neštěkal, když tam nejsou. Někdy zapomenou a můj otec se může opravdu zbláznit, tříská dveřmi, vyřvává sprostě do ulice, řve po nás, že to neřešíme (přitom řešíme). Za tyhle scény se s ním pak dlouho nebavím, pak se situace uklidní a jedem dál a převažují výhody spolubydlení. Ale úplně mi to doma znechutil, cítím úlevu když z domu odcházím, jsem radši často venku, bojím se tady.. Loni jsem si tu prošla peklem, člověk nikdy neví, kdy on třískne dveřma, to mě budí nebo to fakt nečekám. Jsme na nervy, kdy se vedle ozve pes (stačí pár vteřin štěkotu) a kdy on zas bude nepřiměřeně reagovat. A tak se vždy po takových scénách (které bych já fakt řešit už nemusela v mých 30 letech) dívám po bytech u nás ve městě. Pro někoho stěhování nic neznamená, ale já nikdy nebydlela jinde, i na vš jsem dojížděla. Kdybychom odešli, tak mě otec asi vydědí, to by náš vztah šel úplně do háje. Když pes déle neštěká, je on v klidu. Ale nikdy nevím, kdy klid skončí, necítím se doma dobře. Fakt mě to hodně stresuje, manžel to neřeší, přizpůsobil by se mi. Navíc je blbé, že ceny bytů jsou teď dost vysoko.. Odstěhovaly byste se v mé situaci? nějaká komunikace s taťkou o jeho chování je dost obtížná. Minule když mě v 7 ráno probudily rány, tak jsem mu to pak předhodila a on to popřel a řekl „nezapomeň jaké ku…bydlí vedle, co mě to obviňuješ?“

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13595
23.1.20 15:38

Těžká situace. Proč nebydlí rodiče společně? Kvůli tátovým náladám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 15:39

@divine woman Jo, už jsou asi 20 let od sebe, byl to vždy cholerik

• Nahlásit
  • Citovat
13595
23.1.20 15:42

Hm, tak to babo raď. Investovali jste peníze a kromě vzteklého táty je bydlení ideální. Co si s ním o jeho chování promluvit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1663
23.1.20 15:48

Tak nekde v byte to nemusi byt lepsi. Co kdyz budete mit blbe sousedy, to pak muze byt i horsi nez s tatou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 15:48

@divine woman On to bere, že příčinou všeho zla jsou sousedi a jejich pes. když jsem třeba řekla, že zas budu trpět za to, že vedle štěkal pes, tak mi řekl: „a já snad netrpím?“… fakt je tím posedlý, dřív byl protivný z více důvodů a teď jen kvůli tomu. Je fakt že už od té doby, co jsem mu to vyčetla, že to třískání je fakt hrozné, tak zatím netřískal. Já už jako by žiju život těch sousedů, jsem furt nervní, aby náhodou nezapomněli psa zavřít, je to fakt psycho u nás. byla jsem kvůli tomu i u psycholožky, myslím, že to snad nemá řešení

• Nahlásit
  • Citovat
6729
23.1.20 15:49

Trochu blbý dotaz, ale nezačíná tátovi Alzheimer nebo tak něco? Pokud byl doteď relativně v cajku, což asi byl, když jste tam spokojeně bydleli a nalili do toho peníze… Tak je to docela brutální chování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 15:50

@hani28 tohle asi potřebuju slyšet, mně ty byty všechny připadají takové škaredé, u hlavní cesty, zas by se do toho musely dávat peníze.. zadlužit se na celý život.. tady máme pěkný nový byt, „jen“ je to tu někdy fakt mazec

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.1.20 15:53

@Lalelale to bych neřekla, on nebyl nikdy úplně v klidu, vždy byl negativní a dělal scény a řval, rozbíjel věci.. ale teď má asi málo starostí, tak se soustředí na jednu věc, zato intenzivně. manžel mi říkal už před lety, ať jdem bydlet jinam, ale mně to připadalo jako blbost, když máme 3 patra a od dětství se počítalo s tím, že tu zůstanu

• Nahlásit
  • Citovat
13595
23.1.20 15:55

Tak zapracuj na sobě. Nesmíš se plašit kvůli každému bouchnutí dveří. Ono to fakt jinde nemusí být lepší. Já například prožila rozvod podsousedů od hádky k hádce. Panelák, je tam všechno slyšet. :nevim: Zkus si otce a jeho výlevů nevšímat. Lepší radu nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11329
23.1.20 15:56

Kolik je otci? Zhoršila se jeho dráždiovst v posledním roce? Chodí na pravidelné lékařské prohlídky? Není možné, že by to byla první fáze demence - tedy ještě něco, co se dá podchytit a mírnit léky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13595
23.1.20 15:56

Nebo si prohodit patro s mamkou, ale ta asi nebude chtít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8680
23.1.20 15:58
@Anonymní píše:
@hani28 tohle asi potřebuju slyšet, mně ty byty všechny připadají takové škaredé, u hlavní cesty, zas by se do toho musely dávat peníze.. zadlužit se na celý život.. tady máme pěkný nový byt, „jen“ je to tu někdy fakt mazec

ale otec se ti usměrňuje stále lépe, než se ti bude usměrňovat soused. Teď si představ, že máš v bytě, kde je všechno slyšet od sousedů ze všech stran, za souseda někoho, jako je tvůj otec, který pojme nenávist vůči třeba tvým dětem a bude trvat na tom, že dělají hluk a dupou a nahlas se smějou a že ty pereš a tvoje pračka je slyšet. Z druhé strany neotevřeš okno, protože sousedi pod váma hulí jak fabriky a kdykoliv otevřeš okno, jde ti to do bytu. Do toho s s nimi nedomluvíš tak jako s otcem, vždycky mnohem hůř. Vezmi si své sousedy se psem, jaký teror zažívají pro ně od nerudnýho dědka vedle. A že to tvůj otec je. Jsou ještě dobří, že toho psa zavírají, to by mohl mít tvůj tatínek za souseda mě a takhle vyšilovat, to by viděl. No hele, zapracovala bych na sobě a asi se nestěhovala. A když by táta bouchal dveřma, šla bych vždycky po něm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6729
23.1.20 15:58
@Anonymní píše:
@Lalelale to bych neřekla, on nebyl nikdy úplně v klidu, vždy byl negativní a dělal scény a řval, rozbíjel věci.. ale teď má asi málo starostí, tak se soustředí na jednu věc, zato intenzivně. manžel mi říkal už před lety, ať jdem bydlet jinam, ale mně to připadalo jako blbost, když máme 3 patra a od dětství se počítalo s tím, že tu zůstanu

Nezabralo by tátovi, až bude v klidu, říct, že kvůli jeho chování silně zvazujes odchod? Jinak situace pes, je to fakt tak strašný nebo pes prostě občas zasteka a tata se chová jak rapl pro nic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11329
23.1.20 16:01

Jinak skutečně se i emočně oddělit od rodičů se hodí, rozhodně je dobré zkusit to dělat dřív než umřou.

Odstěhovat se a skutečně fugnovat jako nezávislá samostatná jednotka tomu dost pomáhá.

Ale jde to řešit i jen vlastní prací na vlastním sebepřijetí, smíření se s tím, že holt rodiče jsou jen lidi, že ty jsi jen člověk a že ale máš daleko více síly a kontroly nad svým životem, než si myslíš. Nejjednodušší cesta k tomu je psychoterapie - na úzkostné věci spojené s rodiči byla původně vymyšlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama