Náš dům a zeť

Anonymní
21.1.20 10:25

Náš dům a zeť

Ahoj, jdu si pro radu, postřehy nebo se možná jen vypovídat. Věc se má tak, máme dceru 26let. Máme dům, ve kterém bydlíme a dům, který jsem zdědila po své mamince. Dům jsme asi před 15lety s manželem celý zrekonstruovali ( na což jsme měli poměrně vysoký úvěr ze stavebního spoření, který jsme již doplatili), pronajímali. Myšlenka v podstatě s tím domem byla taková, že to bude taková investice na stáří nebo bydlení pro naše jediné dítě. Dcera má 4 roky přítele, loni v létě se brali a jsou manželé. On je o deset let starší než naše dcera. Plně je respektujeme, měla jsem pocit, že máme hezké vztahy. Jak dcera dokončila vejšku, přišla s tím, že spolu chtějí žít, tak jsme dali výpověď nájemcům v bytě a oni se nastěhovali do toho našeho druhého domu. Před třemi lety, to tam začali bydlet jim tam manžel ještě zafinancoval komplet tepelné čerpadlo, takže se v podstatě bydlí téměř zadarmo, platí asi 2000 měsíčně elektřinu, vodu tam máme svou z vlastního vrtu. Celkem jsme si žili v blažené spokojenosti, jak máme postaráno o dítě. No a od té svatby se to nějak kazí, dcera se zetěm chtějí, abychom na ně ten dům přepsali. Ne na ni, jakožto její výlučný majetek ( zeť prostě přišel do hotového domu, krom nějakého nábytku, co si pořizovali spolu, protože ho chtěli nedal ani korunu), nyní chce podíl na domě. Chtěli, abychom jim ho darovali do společného jmění manželů. My jsme zásadně proti, je to náš majetek, majetek pro dceru. Nikdy nikdo neví, co se stane. A je zle, zeť na dceru tlačí, že takhle on žít nebude, že nebude udržovat cizí barák. Manžel mu říkal, že ale bydlí zadarmo, nic nemusí, přijali jsme ho za svého, nic po něm nikdy nechtěli na bydlení, i když nebyli manželé a jen spolu žili, za to snad oplátkou zase on jako rodinný příslušník prostě poseká trávu a udělá drobnou údržbu. Ale je to zbytečné. Včera večer jsme se s nimi docela chytli, on zase mlel, že ona má barák a on nic, prý by pro něj bylo lepší, kdyby měli hypotéku. Říkala jsem mu, že přeci v pohodě, že ať si koupí nemovitost na hypotéku, že přeci jim zůstává celý komplet plat, protože bydlí úplně zadarmo, tak ať si koupí nemovitost na hypotéku, udělají to jako my, koupí si ji jako investiční, pronajmou, hypotéku jim budou hradit nájemníci. Málo platně, tlačí na dceru, ta je nešťastná, prý se doma dohadují, jemu se to nezdá fér, aby prý udržoval a makal na baráku, který není jeho. Včera po něm manžel vystartoval, ať se tedy sebere, a jde si bydlet do svého a udržuje si svůj, že on si ten svůj dům zase pronajme a bude z toho mít opět patnáctku čistého a nájemníci budou ještě rádi, že bydlí v pěkném domě na pěkném místě a nadšeně budou sekat trávník. Zeť práskl dveřma a šel, dcera je nešťastná, že je její manžel naštvaný. Já už pochybuju, jestli jako fakt by pro její klid nebylo lepší to přepsání. Ale to mu jako jen tak dám pár milionů? Vždyť to může využívat zdarma jak chce, dokud bude s dcerou rodina, je to i jeho domov, jednou to dostanou jejich případné děti. Tak já už nevím. Co byste co podobné situaci dělali vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23689
21.1.20 10:29

Napsala bych to možná na ní, ale ne na oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
21.1.20 10:31

Nenapsala ani na ni muze mu pak pulku dat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1019
21.1.20 10:32

Stála bych si za svým, nepřepisovala bych ani na dceru, protože ta mu pak může klidně část věnovat. Třeba se jednou rozvede a bude ještě ráda, jak to je. Jestli s tím mají problém, ať si pořídí barák na hypotéku a splácejí. Že je necháte bydlet téměř zdarma je super a zeť je nevděčný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 10:34

Nenapsala bych to ani na ni, protoze na ni bude tlacit a co se pak s domem stane, to uz neovlivnis (at uz prepis ci prodej). Je vase jedina dcera, o dedictvi se tedy bat nemusi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3315
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu si pro radu, postřehy nebo se možná jen vypovídat. Věc se má tak, máme dceru 26let. Máme dům, ve kterém bydlíme a dům, který jsem zdědila po své mamince. Dům jsme asi před 15lety s manželem celý zrekonstruovali ( na což jsme měli poměrně vysoký úvěr ze stavebního spoření, který jsme již doplatili), pronajímali. Myšlenka v podstatě s tím domem byla taková, že to bude taková investice na stáří nebo bydlení pro naše jediné dítě. Dcera má 4 roky přítele, loni v létě se brali a jsou manželé. On je o deset let starší než naše dcera. Plně je respektujeme, měla jsem pocit, že máme hezké vztahy. Jak dcera dokončila vejšku, přišla s tím, že spolu chtějí žít, tak jsme dali výpověď nájemcům v bytě a oni se nastěhovali do toho našeho druhého domu. Před třemi lety, to tam začali bydlet jim tam manžel ještě zafinancoval komplet tepelné čerpadlo, takže se v podstatě bydlí téměř zadarmo, platí asi 2000 měsíčně elektřinu, vodu tam máme svou z vlastního vrtu. Celkem jsme si žili v blažené spokojenosti, jak máme postaráno o dítě. No a od té svatby se to nějak kazí, dcera se zetěm chtějí, abychom na ně ten dům přepsali. Ne na ni, jakožto její výlučný majetek ( zeť prostě přišel do hotového domu, krom nějakého nábytku, co si pořizovali spolu, protože ho chtěli nedal ani korunu), nyní chce podíl na domě. Chtěli, abychom jim ho darovali do společného jmění manželů. My jsme zásadně proti, je to náš majetek, majetek pro dceru. Nikdy nikdo neví, co se stane. A je zle, zeť na dceru tlačí, že takhle on žít nebude, že nebude udržovat cizí barák. Manžel mu říkal, že ale bydlí zadarmo, nic nemusí, přijali jsme ho za svého, nic po něm nikdy nechtěli na bydlení, i když nebyli manželé a jen spolu žili, za to snad oplátkou zase on jako rodinný příslušník prostě poseká trávu a udělá drobnou údržbu. Ale je to zbytečné. Včera večer jsme se s nimi docela chytli, on zase mlel, že ona má barák a on nic, prý by pro něj bylo lepší, kdyby měli hypotéku. Říkala jsem mu, že přeci v pohodě, že ať si koupí nemovitost na hypotéku, že přeci jim zůstává celý komplet plat, protože bydlí úplně zadarmo, tak ať si koupí nemovitost na hypotéku, udělají to jako my, koupí si ji jako investiční, pronajmou, hypotéku jim budou hradit nájemníci. Málo platně, tlačí na dceru, ta je nešťastná, prý se doma dohadují, jemu se to nezdá fér, aby prý udržoval a makal na baráku, který není jeho. Včera po něm manžel vystartoval, ať se tedy sebere, a jde si bydlet do svého a udržuje si svůj, že on si ten svůj dům zase pronajme a bude z toho mít opět patnáctku čistého a nájemníci budou ještě rádi, že bydlí v pěkném domě na pěkném místě a nadšeně budou sekat trávník. Zeť práskl dveřma a šel, dcera je nešťastná, že je její manžel naštvaný. Já už pochybuju, jestli jako fakt by pro její klid nebylo lepší to přepsání. Ale to mu jako jen tak dám pár milionů? Vždyť to může využívat zdarma jak chce, dokud bude s dcerou rodina, je to i jeho domov, jednou to dostanou jejich případné děti. Tak já už nevím. Co byste co podobné situaci dělali vy?

Udělali jste dobře. Nepovolte. Dcera to časem pochopí. Já chápu i zetě. On si neuvědomuje, že bydlí skoro zadarmo. Uvědomuje si jen, že nemá nic a ona dům. S tou hypotékou je to přece dobré řešení. Určitě si něco našetřili. Ať si najdou bydlení a vezmou společnou hypotéku a bude to obou. Dům opět můžete pronajmout někomu, kdo tam tu zahradu opravdu rád poseká. Jestli bude chtít kvůli tomu od dcery odejít, tak je jasné, proč si ji vůbec bral. Nedopusťte, aby mu to vyšlo. Buďte silní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219

Doporucila bych jim at si vezmou hypoteku a jsou do sveho. Jeho chapu, ze se neciti byt ve svem, ale rozhodne bych na nej nic neprepisovala. A pokud to napisete jen na dceru, problem pretrva a ona mu pak stejne muze pulku prepsat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6977
21.1.20 10:35

Hele my měli trošičku podobný případ v širší rodině a pak v rodině kamarádky, a upřímně říkám, že bych nepřepsala nic a to ani na ni. První, co dcera udělá je, že to napíše manželovi. U nás taky dotyčná osoba nejdřív prosila, pak pritvrzovala, pak vyhrožovala. Starý majitel také zvažoval, že to pro klid duše udělá. Nakonec neudělal a zpětně říkal, že je hrozně rád. Dcera by snad měla mít rodiče ráda i bez toho, že jí darují nemovitosti, ne? A její muž na to už vůbec nemá právo. Dali jste jim krásný základ v podobě bydlení zdarma. Ať tedy jdou do svého a použijí peníze, co jste jim umožnili ušetřit. Zet prostě chce barák a manipuluje tvou dceru, toť vše. Nepřistoupila bych na to.

Příspěvek upraven 21.01.20 v 10:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3295

Je vyčůranej a chce zadarmo přijít k majetku. Přeci není žádný důvod k tomu jim to darovat nebo jen dceři. Ona pak na něj půlku napíše. Ten jí pošle do háje a bude chtít vyplatit z jeho poloviny. Však po vaší smrti jej zdědí. Vůbec bych tohle neřešil a JEMU důrazně řekl, že může být rád, že bydlí skoro zadarmo, toho si má vážit a né z vaší rodiny ještě se snažit vydoloval další peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15466

Nenapsala bych to ani výlučně na ní. On by ji donutil to buď přepsat i na něj, nebo to prodat. Tohle si musí nějak vyřešit mezi sebou. Vy ten barák klidně můžete prodat. Nepatří to ani jednomu z nich. Chápu, že jsi nalomena kvůli blahu dcery, ale je to bohužel její boj, že si nedokáže zpracovat pijavici, která přijde k cizímu a hotovému a chce to pro sebe. Vám to nikdo zadarmo nedal. Jestli chce své, ať si to pořídí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15731
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu si pro radu, postřehy nebo se možná jen vypovídat. Věc se má tak, máme dceru 26let. Máme dům, ve kterém bydlíme a dům, který jsem zdědila po své mamince. Dům jsme asi před 15lety s manželem celý zrekonstruovali ( na což jsme měli poměrně vysoký úvěr ze stavebního spoření, který jsme již doplatili), pronajímali. Myšlenka v podstatě s tím domem byla taková, že to bude taková investice na stáří nebo bydlení pro naše jediné dítě. Dcera má 4 roky přítele, loni v létě se brali a jsou manželé. On je o deset let starší než naše dcera. Plně je respektujeme, měla jsem pocit, že máme hezké vztahy. Jak dcera dokončila vejšku, přišla s tím, že spolu chtějí žít, tak jsme dali výpověď nájemcům v bytě a oni se nastěhovali do toho našeho druhého domu. Před třemi lety, to tam začali bydlet jim tam manžel ještě zafinancoval komplet tepelné čerpadlo, takže se v podstatě bydlí téměř zadarmo, platí asi 2000 měsíčně elektřinu, vodu tam máme svou z vlastního vrtu. Celkem jsme si žili v blažené spokojenosti, jak máme postaráno o dítě. No a od té svatby se to nějak kazí, dcera se zetěm chtějí, abychom na ně ten dům přepsali. Ne na ni, jakožto její výlučný majetek ( zeť prostě přišel do hotového domu, krom nějakého nábytku, co si pořizovali spolu, protože ho chtěli nedal ani korunu), nyní chce podíl na domě. Chtěli, abychom jim ho darovali do společného jmění manželů. My jsme zásadně proti, je to náš majetek, majetek pro dceru. Nikdy nikdo neví, co se stane. A je zle, zeť na dceru tlačí, že takhle on žít nebude, že nebude udržovat cizí barák. Manžel mu říkal, že ale bydlí zadarmo, nic nemusí, přijali jsme ho za svého, nic po něm nikdy nechtěli na bydlení, i když nebyli manželé a jen spolu žili, za to snad oplátkou zase on jako rodinný příslušník prostě poseká trávu a udělá drobnou údržbu. Ale je to zbytečné. Včera večer jsme se s nimi docela chytli, on zase mlel, že ona má barák a on nic, prý by pro něj bylo lepší, kdyby měli hypotéku. Říkala jsem mu, že přeci v pohodě, že ať si koupí nemovitost na hypotéku, že přeci jim zůstává celý komplet plat, protože bydlí úplně zadarmo, tak ať si koupí nemovitost na hypotéku, udělají to jako my, koupí si ji jako investiční, pronajmou, hypotéku jim budou hradit nájemníci. Málo platně, tlačí na dceru, ta je nešťastná, prý se doma dohadují, jemu se to nezdá fér, aby prý udržoval a makal na baráku, který není jeho. Včera po něm manžel vystartoval, ať se tedy sebere, a jde si bydlet do svého a udržuje si svůj, že on si ten svůj dům zase pronajme a bude z toho mít opět patnáctku čistého a nájemníci budou ještě rádi, že bydlí v pěkném domě na pěkném místě a nadšeně budou sekat trávník. Zeť práskl dveřma a šel, dcera je nešťastná, že je její manžel naštvaný. Já už pochybuju, jestli jako fakt by pro její klid nebylo lepší to přepsání. Ale to mu jako jen tak dám pár milionů? Vždyť to může využívat zdarma jak chce, dokud bude s dcerou rodina, je to i jeho domov, jednou to dostanou jejich případné děti. Tak já už nevím. Co byste co podobné situaci dělali vy?

určitě bych to nepsala na ni, to by pak tlačil na ni a ona by ustoupila. A za této situace bych to nepřepisovala už vůbec, prostě je to vaše nemovitost a oni tam můžou bydlet. Pokud s tím je problém, může mít on jako svoji investici přece jiný byt bokem. Ale to on nechce, což mi trochu zavání...………..při nejhorším scénáři, to na ně přepíšete, oni se rozvedou a ona mu bude muset vyplatit půlku hodnoty té nemovitosti, kdy půjde o pár milionů...………..chlap mi přijde trochu vyčůranej :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6977
21.1.20 10:37
@Cenarius píše:
Je vyčůranej a chce zadarmo přijít k majetku. Přeci není žádný důvod k tomu jim to darovat nebo jen dceři. Ona pak na něj půlku napíše. Ten jí pošle do háje a bude chtít vyplatit z jeho poloviny. Však po vaší smrti jej zdědí. Vůbec bych tohle neřešil a JEMU důrazně řekl, že může být rád, že bydlí skoro zadarmo, toho si má vážit a né z vaší rodiny ještě se snažit vydoloval další peníze.

Přesně tak, zeť jenom vidí způsob, jak snadno přijít k penězům. A pokud se chová takto, nevěřím, že manželství vydrží dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 10:38

Ty jo, hustý týpek. Vyčuraný jak mraky. Co mu brání se pochlapit a zajistit si vlastní nemovitost? Nenechte se vydírat a nic nepřepisujte ani na dceru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13325
21.1.20 10:38

Teda, to je velmi nepříjemná situace. Já bych také nic nepřepisovala. Vždyť po zeťovi nechcete žádné investice, pouze běžnou údržbu. Trochu chápu, že se možná cítí nekomfortně, ale i kdyby byli někde v pronájmu, tak se přece bude o tu nemovitost starat taky. A když je dcera jediné dítě, dům bude jednou její. Jiná situace by byla, kdyby do domu museli zainvestovat nějaké velké peníze. To by se dalo o nějakém přepisu poměrné části domu uvažovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
21.1.20 10:39

Ano, přesně tohle znám. Ti co mají akorát do pr…le díru, tak nejvíc křičí, že by měli investovat do cizího. Určitě bych mu to nedala. Když tak jenom dceři. Nebo teď, když bydlí zadara, ať pošetří a můžou bydlet ve svém na hypo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama