Stále se jim na mně něco nelíbí

Anonymní
16.1.20 12:43

Prečo ma nemajú radi?

Pekný deň želám, veľmi mma trápi správanie mojej rodiny, potrebujem sa vyrozprávať. Mám pocit, že ma rodina nemá rada, stále na mne všetci hľadajú chyby, čokoľvek, aby ma mohli skritizovať.
Naposledy minulú sobotu, sesternica sa vydávala, boli sme jej na svatbe. Samozrejme, vyfintila som sa, dala som si krásne šaty, bola som u vizážistky, krásne ma nalíčila aj upravila vlasy. Cítila som sa tak trochu ako princezná, veď to určite mnohé poznáte. Dala som si aj podpätky, predsa nepôjdem v teniskách, že? Neznámi ľudia, cudzí ľudia mi lichotili ako mi to pristane, muži si ma všímali, cítila som sa fajn, asi ako každá žena. No a vlastná rodina, keď ma uvidela ma okamžite skritizovala. Mama povedala, ako som sa mohla dať tak zmaľovať, skritizovala mi šaty, vraj prečo dlhé som si obliekla. Prišla babka, vraj vyzerám ako obor, ako som si mohla dať podätky, veď som taká vysoká aj bez nich (meriam 175 cm). Skritizovali každý centimeter, bolo mi do plaču. Že som zmaľovaná, čo to mám za náušnice… Sesternice, ujovia, tety sa iba smiali, boli ticho, nič nepovedali na moju obranu, zato ľudia, ktorý neboli našou rodinou boli šokovaní, tiež boli ticho, nevyjadrovali sa. Prišlo na rad fotenie, to ma zasa strkali dozadu, vraj som vysoká a nech zaleziem dozadu, babka zavelila aby som sa radšej vyzula, že vyčnievam. Cítila som sa strašne, akoby som bola nejaký netvor, ale náramne sa všetci smiali ako ma tam deptali. Neustále ma dirigovali ako sa mám postaviť, kam sa postaviť, prečo sa neusmievam viac.. nikoho iného, len MŇA. Celý deň aj večer mi pokazili.
Takto sa ku mne správajú stále, stále ma riešia, kritizujú, hodnotia. Nevšimla som si, aby kritizovali niekoho iného, vždy len mňa. Raz sa im nepáčia moje náušnice, potom vlasy, šaty, topánky. Mám docela malé nohy, nosím obuv č. 37, teda na moju výšku asi malé ani mame nie sú dobré a to je menšia odo mňa. Hneď ma kritizovala, vraj určite sú mi malé, ale chcem, aby ma každý obdivoval, že aké mám malé nohy.
Mám dlhé vlasy po pás, babka ma vždy kritizovala a raz mi ich chcela ostrihať, vraj vyzerám strašne. Sesternice vraj či si ich nechcem ostrihať, že sú rozštiepené, mimochodom, bola som vtedy u kaderníčky na kúru, takže neboli poškodené, práve naopak.
Mame vadí moja postava, nemám pás a mám širšie boky, vraj po kom len som, že na nikoho z jej rodiny sa neponášam. Dala som si na seba šaty s čipkou a strašne ma skritizovala, vraj sa obliekam ako malé decko, že to som celá ja - čipka. Inokedy som si dala sponku do vlasov, teraz to nosí veľa dievčat, tak ma okamžite zahriakla aby som si to dala dole a to pred celou rodinou, tiež sme vtedy boli na návšteve, celá rodina sa smiala na tom. Vadí jej, že mám dlhé mihalnice, že ak si mysím, že chlapovi budú stačiť moje dlhé vlasy a mihalnice do neba tak sa veľmi mýlim. A dodala, že som lacná. Bola som u kaderníčky a urobila mi zázrak s vlasmi, u kozmetičky a zase začala útočiť, že investujem do vzhľadu, pritom som sprostá a že je veľa dievčat, oveľa krajších ako som ja a šikovnejších.
V sobotu sme pozvaní na oslavu dedkových okrúhlych narodenín, očakávam podobné uštipačné reči, poznámky, no a čo mám robiť? Mám odísť ak ma budú urážať?

Prečo mi toto robia, prečo len mne? To im robí dobre?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21915
16.1.20 12:44
@Anonymní píše:
Pekný deň želám, veľmi mma trápi správanie mojej rodiny, potrebujem sa vyrozprávať. Mám pocit, že ma rodina nemá rada, stále na mne všetci hľadajú chyby, čokoľvek, aby ma mohli skritizovať.
Naposledy minulú sobotu, sesternica sa vydávala, boli sme jej na svatbe. Samozrejme, vyfintila som sa, dala som si krásne šaty, bola som u vizážistky, krásne ma nalíčila aj upravila vlasy. Cítila som sa tak trochu ako princezná, veď to určite mnohé poznáte. Dala som si aj podpätky, predsa nepôjdem v teniskách, že? Neznámi ľudia, cudzí ľudia mi lichotili ako mi to pristane, muži si ma všímali, cítila som sa fajn, asi ako každá žena. No a vlastná rodina, keď ma uvidela ma okamžite skritizovala. Mama povedala, ako som sa mohla dať tak zmaľovať, skritizovala mi šaty, vraj prečo dlhé som si obliekla. Prišla babka, vraj vyzerám ako obor, ako som si mohla dať podätky, veď som taká vysoká aj bez nich (meriam 175 cm). Skritizovali každý centimeter, bolo mi do plaču. Že som zmaľovaná, čo to mám za náušnice… Sesternice, ujovia, tety sa iba smiali, boli ticho, nič nepovedali na moju obranu, zato ľudia, ktorý neboli našou rodinou boli šokovaní, tiež boli ticho, nevyjadrovali sa. Prišlo na rad fotenie, to ma zasa strkali dozadu, vraj som vysoká a nech zaleziem dozadu, babka zavelila aby som sa radšej vyzula, že vyčnievam. Cítila som sa strašne, akoby som bola nejaký netvor, ale náramne sa všetci smiali ako ma tam deptali. Neustále ma dirigovali ako sa mám postaviť, kam sa postaviť, prečo sa neusmievam viac.. nikoho iného, len MŇA. Celý deň aj večer mi pokazili.
Takto sa ku mne správajú stále, stále ma riešia, kritizujú, hodnotia. Nevšimla som si, aby kritizovali niekoho iného, vždy len mňa. Raz sa im nepáčia moje náušnice, potom vlasy, šaty, topánky. Mám docela malé nohy, nosím obuv č. 37, teda na moju výšku asi malé ani mame nie sú dobré a to je menšia odo mňa. Hneď ma kritizovala, vraj určite sú mi malé, ale chcem, aby ma každý obdivoval, že aké mám malé nohy.
Mám dlhé vlasy po pás, babka ma vždy kritizovala a raz mi ich chcela ostrihať, vraj vyzerám strašne. Sesternice vraj či si ich nechcem ostrihať, že sú rozštiepené, mimochodom, bola som vtedy u kaderníčky na kúru, takže neboli poškodené, práve naopak.
Mame vadí moja postava, nemám pás a mám širšie boky, vraj po kom len som, že na nikoho z jej rodiny sa neponášam. Dala som si na seba šaty s čipkou a strašne ma skritizovala, vraj sa obliekam ako malé decko, že to som celá ja - čipka. Inokedy som si dala sponku do vlasov, teraz to nosí veľa dievčat, tak ma okamžite zahriakla aby som si to dala dole a to pred celou rodinou, tiež sme vtedy boli na návšteve, celá rodina sa smiala na tom. Vadí jej, že mám dlhé mihalnice, že ak si mysím, že chlapovi budú stačiť moje dlhé vlasy a mihalnice do neba tak sa veľmi mýlim. A dodala, že som lacná. Bola som u kaderníčky a urobila mi zázrak s vlasmi, u kozmetičky a zase začala útočiť, že investujem do vzhľadu, pritom som sprostá a že je veľa dievčat, oveľa krajších ako som ja a šikovnejších.
V sobotu sme pozvaní na oslavu dedkových okrúhlych narodenín, očakávam podobné uštipačné reči, poznámky, no a čo mám robiť? Mám odísť ak ma budú urážať?Prečo mi toto robia, prečo len mne? To im robí dobre?

Poslat je do kelu? Nebo do riti? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.1.20 12:46

@Russet No asi najskôr do tej riti :mrgreen: Ale teraz vážne, je to rodina, nedá sa to vyriešiť inak ako ich poslať do riti? Prečo to vôbec robia? Túto otázku si kladiem dokola. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
703
16.1.20 12:47

Mej se rada hlavne ty sama! a pak na vsechny,,postrehy,, od rodiny, ktere te obtezuji, proste hezky peprne od plic odpovez :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Silka33
16.1.20 12:49

A nejsi nejmladsi?? Ja ano a taky obcas dostavam takove sady predevsema :zed: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.1.20 12:50

@Silka33 Nie, nie som najmladšia :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.1.20 12:51

V každé rodině se najde nějaký „terč“. Prostě asi závidí :nevim: U nás se zase strefují do manžela za to, že jako jediný z jejich rodiny má VŠ a posměvačně že prý, no jo, magistr. :roll: Také si myslím, že prostě závist, pač kdysi se tchýně napila a řekla, že jí mrzí, že si kvůli dětem nedodělala VŠ. Brala bych to tak a zkusila při další narážce zlehka odpálkovat. Př. Co to máš zas za naušnice? Odpověď: To se teď nosí. Jak to že to nevíte, když jste taková módní policie?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.1.20 12:52
@Anonymní píše:
V každé rodině se najde nějaký „terč“. Prostě asi závidí :nevim: U nás se zase strefují do manžela za to, že jako jediný z jejich rodiny má VŠ a posměvačně že prý, no jo, magistr. :roll: Také si myslím, že prostě závist, pač kdysi se tchýně napila a řekla, že jí mrzí, že si kvůli dětem nedodělala VŠ. Brala bych to tak a zkusila při další narážce zlehka odpálkovat. Př. Co to máš zas za naušnice? Odpověď: To se teď nosí. Jak to že to nevíte, když jste taková módní policie?

No, ale oni by mi povedali, že sa to nenosí, že asi tak nejaké celebrity, ale ja nie som, tak nech sa obliekam normálne.

• Nahlásit
  • Citovat
232
16.1.20 12:56

To je teda hnusný chování. Já bych jim narovinu řekla, že je mi to nepříjemné. A že jako dospělá žena budu nosit co chci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.1.20 12:56
@Anonymní píše:
No, ale oni by mi povedali, že sa to nenosí, že asi tak nejaké celebrity, ale ja nie som, tak nech sa obliekam normálne.

To budou nějací vesničané, ne? :mrgreen: Moje babička (buď jí země lehká) také měla někdy takové poznámky. Co to máš s vlasy? No to je teda móda, takové boty k sukni… a pod. Brala jsem to tak, že prostě i když se vždy hezky oblékala a udržovala, nové trendy prostě nesleduje. Kašli na ně. Nebo jim to prostě řekni, že už tě nebaví neustále poslouchat tu jejich kritiku, jestli nemají jinou životní náplň, než řešit, co máš na sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
26164
16.1.20 12:57
@Anonymní píše:

Nesmíš se dát… Šikanujou tě, že se necháš. Mě když takhle prudí senilní tetčička, a to to obvykle ani nemyslí špatně, jen dává dobré rady, tak řeknu chlácholivě „ale teti, prosím tě…“ nebo „však nejsem tak vysoká…“ „nojo, co naděláš“

Nebo odvedu řeč. „Já a vysoká? Měla bys vidět kolegyni od nás, to je žirafa… A klidně si podpadky vezme. Mimochodem žirafa, teď jsme byli v zoo a…“

Prostě to zlehčím a dám najevo, že jsou mi její řeči volný.

Nikdoho nebaví šikana, když ten druhej nereaguje. :kytka:

Ale je to od nich hnusný :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
16.1.20 12:58
@Anonymní píše:

Každý si k nám dovolí pouze tolik, kolik mu sami dovolíme. Taky doporučuji pokaždé odpálkovat, a říci třeba „mě se to takto líbí, to se teď nosí, nebo já si budu nosit to, co chci, a už jsem dost stará na to, abych si o tom rozhodovala sama, případně dodat, komu se to nelíbí, ať se na mě nedívá…“ Nebo bych ještě dodala, že tobě se na nich taky nelíbí spousta věcí, ale nemáš potřebu jim to neustále říkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.1.20 12:59
@Arcanum píše:
Každý si k nám dovolí pouze tolik, kolik mu sami dovolíme. Taky doporučuji pokaždé odpálkovat, a říci třeba „mě se to takto líbí, to se teď nosí, nebo já si budu nosit to, co chci, a už jsem dost stará na to, abych si o tom rozhodovala sama, případně dodat, komu se to nelíbí, ať se na mě nedívá…“ Nebo bych ještě dodala, že tobě se na nich taky nelíbí spousta věcí, ale nemáš potřebu jim to neustále říkat.

Ano tohle by jim mohlo opravdu trochu hnout svědomím. :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
26164
16.1.20 13:01
@Anonymní píše: . Brala bych to tak a zkusila při další narážce zlehka odpálkovat. Př. Co to máš zas za naušnice? Odpověď: To se teď nosí. Jak to že to nevíte, když jste taková módní policie?

Zbytečně konfrontační… To chtějí, dostat se do kofrontace, protože jsou silnější v kramflecích než zakladatelka. Kdyby byla sebevědomější, tak je sejme jednou větou. Ale to asi nedkáže.

Mnohem lepší je pro ni strategie otevřených dveří. Ty se vyrazit nedají :mrgreen:

Chlácholivý tón, jak když mluvíš s totálním senilem a pěkně „Ále, já myslím, že jsou dobrý, babiiiii.“ :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
16.1.20 13:06
@Anonymní píše:

Ahoj.. Na to bych odpověděla, že se oblékám a budu oblékat tak, jak chci já. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama