Reklama

Odstranění hemeroidů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 15:05
Odstranění hemeroidů

Zdravím,
chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti.
Jsem po druhém porodu a děti už neplánujeme, bohužel z druhého těhotenství a porodu mi zůstaly opravdu velké hemeroidy, bolí mě to a krvácí :( Jsem z toho už nešťastná, mažu, zavádím čípky, ale je to marné… jsem objednaná k lékaři, aby mi ještě napsal Detralex, ten mi po porodnici zabral, ale může to být subjektivní pocit.

Každopádně velmi vážně zvažuji, že podstoupím operaci - odstranění. Prý jsou dva způsoby, jeden šetrnější, ten je placený nevím zda je to laserem nebo čím.
Zajímá mě, zda máte někdo zkušenosti, jak dlouhé je rokonvalescence a jak jste po operaci spokojené :(

Dítku jsou teprve tři měsíce, sice kojím ale je i na UM tak 50:50, tak nevím zda bych to zvládla třeba už i teď :(
Děkuji všem za jakýkoli poznatek.

Reklama

Reakce:

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 06.02.17 16:11

Já chodila na tzv. Baarovu ligace už po šestinedělí a normálně jsem kojila. Zezačátku jsem dokonce mívala mimino i při lékařském výkonu u sebe na vyšetřovacím stole. Dělá se to bez jakékoliv medikace - na větší hemoroid se navlékne gumička, která pak sama odpadne a u menších se vypaluje laserem. Je to zřejmě ten placený způsob, o kterém mluvíš. Platila jsem jednorázově 5000 a bylo v tom celkem pět sezení, kdy v ceně byly jednorázové kalhotky a vždy mi psala předpis na yallgel, který mi dávala před výkonem. To jsem byla v místnosti, kde jsem měla i kočárek s miminem a k dispozici WC. Jedno sezení mi zbylo, tak jsem ho nakonec využila až po dalším porodu. To už bylo jen ošetření laserem a ligace nebylo potřeba. Chodila jsem do Remedis centra v Praze k MUDr. Krekulové.

felbloud
Kecalka 185 příspěvků 06.02.17 16:23

Mám docela čerstvou zkušenost s ambulantní placenou léčbou - ošetření přístrojem Hemoron (elektrikou). Vyžadovalo to v mém oripade 5 sezeni, prvni stal 1500, ostatní po 900 Kč. Bolestivé to moc nebylo, spíše jen nepříjemné. Rozhodne mě to v ničem neomezovalo. Po zákroku vždy do pár hodin jsem o ničem nevedela. V ceně byla likvidace 3 vnitřních a na závěr ucvaknuti jednoho vnějšího, léky na zpevnění cév, mastičky na hojení.

Ou
Závislačka 4982 příspěvků 06.02.17 16:35

Detralex pomáhá a hodí se na spoustu dalších věcí.

https://examine.com/search/?…

Ale pokud už jsou hemeroidy větší, natož vnitřní, tak není proč čekat se zákrokem. Naopak čím dřív to budete řešit, tím jednodušší zákrok bude.

P.
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 26.01.18 14:13

@felbloud prosim, a hemoroidy se nevratily? Jdu ns Hemoron ted ve stredu…pry 2 sezeni..mam hemo 2.-3.stupne..uz 9 let…

felbloud
Kecalka 185 příspěvků 02.02.18 11:18
@P. píše:
@felbloud prosim, a hemoroidy se nevratily? Jdu ns Hemoron ted ve stredu…pry 2 sezeni..mam hemo 2.-3.stupne..uz 9 let…

Zatím mám klid a vše ok, ale je to zatím jen rok

P.
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 02.02.18 11:29

@felbloud diky.byla jsem předevčírem, zakrok v pohode, za mesic kontrola.kez by to pomohlo, ale dr. vypadal presvedcive! :)

felbloud
Kecalka 185 příspěvků 02.02.18 12:36

Já jsem zatím spokojená, ta snad budeš taky ????

P.
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 18.03.18 13:01

Ahoj, je tu nekdo, komu Hemoron zakrok moc nepomohl? Mám vnitřní i vnější 2.-3.stupně uz 9 let od porodu.1× ročně krev na toaletaku a někdy bolest pri tužší stolici. jinsk v pohode. v lednu jsem byla na odstranění Hemoronem, jedno sezeni.na kontrolní anoskopii stale 2.stupeň, ale ok.ted po měsíci jsem pri tužší stolici mela zas trochu krve na papíru. Kolonoskopii mam delanou pred rokem, krom hemoroidů bez nálezu. krvacelo to někomu i po Hemoronu? resíte nejak jednorázove krvácení? Diky moc.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama