Učitelky a nemocnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 10:40
Učitelky a nemocnost

Pěkné dopoledne,

měla bych dotaz na učitelky, jak snáší nemocnost dětí ve škole/školce? Nastoupila jsem v květnu na ZŠ a od září jsem víceméně pořád na hromadě.
Teď už mám 3. atb od vánoc a mám pocit, že se zblázním :zed:
Zlepší se to? Je pravda, že je potřeba se promořit?
Mám doma prvňáčka, od kterého jsem chytala různé bacily ze školky a myslela jsem si, že už trochu promořená jsem…
Alergologii a imuno mám za sebou a vše naprosto v pořádku.

Děkuji za zachování anonymity

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Elishka1
Závislačka 2741 příspěvků 06.02.17 10:45

Se v tom neorientuji, kdo vlastně nastoupil na zš..
edit:
aha, oba
kolegyně nemají podobné zkušenosti?

Příspěvek upraven 06.02.17 v 11:08

Iffka
Echt Kelišová 9549 příspěvků 06.02.17 10:47

Jsem učitelka už cca 15let, první roky jsem taky byla věčně nachlazená, chytila kdeco, opravdu se to ale zlepší! Ted jsem běžně nachlazená nebo nemocná jako každý jiný dospělý člověk. Musíš si zvyknout na ty „dětské“ bacily, jsou holt jiné než „dospělé“, které chytíš třeba v mhd.. je to jako s dětmi ve školce - první rok většinou tragedie, druhý trochu lepší, třetí ještě lepší a pak už to docela jde :-)

blumen
Hvězda diskuse 42055 příspěvků 06.02.17 10:51

Nejsem ucitelka, ale bez tech antibiotik to nejde? Nici prirozenou imunitu, takze pak ses na ty infekce vic nachylnejsi. Zlusila bych to zvladat bez nich, imunitu tim posilis. Dobry je tymianovy caj (prirodni atb), cesnek, zazvor, med, cibule, kokosovy olej.

Jinak soucitim, mam imunitu dobrou, ale od te doby, co nastoupila dcera do skolky, jsme na hromade porad a i ja. Zatim to ale zvladam pokazde bez atb nastesti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 11:03

@Iffka děkuji za povzbuzení :kytka:

@blumen no ted posledně jsem měla v krku hemofila na 3 křížky, krk mě opravdu hodně bolel, nejsem z atb nadšená, vím, že mi na druhou stranu ubližují, ale co dělat?
ted mam teploty, bolí mě celý člověk a opět šílenost v krku, naběhlé uzliny a cítím to i v uších, tak mi dala atb na 3 dny

uvažovala jsem i o změně doktorky, ale z okolí vím, že všechny „léčí“ víceméně stejně… :(

zakl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 11:07

Je to normální, mám za sebou 2 zimy ve škole a obě jsem promarodila. Měla jsem atb a byla jsem doma vždy víc jak měsíc. Co vím, tak kolegyně na tom jsou podobně. Mama dělala 12 let ve vedení školy, jak začala víc učit, tak první rok byla opakovaně nemocná a to za sebou měla víc jak 30 let.
U nas se ještě říká, že se to horší s novým kolektivem. Ale jsem na 1. stupni. A asi na tom něco bude, protože jsem se před mateřskou dostala na 3 měsíce do jiné třídy a šla jsem z nemoci do nemoci, nakonec jsem zůstala doma.
Anonym kvůli mámě.

jjpp
Povídálka 22 příspěvků 06.02.17 11:10

Pracuju ve školce, chytla jsem od září
akorát střevní virozu, co se týče nachlazení a tak tak v poho…možná máte slabou imunitu…

SAJ
Závislačka 3160 příspěvků 06.02.17 11:10
@Anonymní píše:
Pěkné dopoledne,

měla bych dotaz na učitelky, jak snáší nemocnost dětí ve škole/školce? Nastoupila jsem v květnu na ZŠ a od září jsem víceméně pořád na hromadě.
Teď už mám 3. atb od vánoc a mám pocit, že se zblázním :zed:
Zlepší se to? Je pravda, že je potřeba se promořit?
Mám doma prvňáčka, od kterého jsem chytala různé bacily ze školky a myslela jsem si, že už trochu promořená jsem…
Alergologii a imuno mám za sebou a vše naprosto v pořádku.

Děkuji za zachování anonymity

Nech se imunizovat. Sice to vlastně trvá rok, ale opravdu to pomáhá. A první účinky jsou v řádech týdnů. Imunizační léčba je jak pro děti, tak pro dospělé.
Já brala kdysi Biostim, moje dítě předloni Broncho Vaxom (z pěti, šesti ATB za zimu po několik let jsme po léčbě už druhý rok na nule).

Příspěvek upraven 06.02.17 v 11:16

smutná máma
Závislačka 4936 příspěvků 56 inzerátů 06.02.17 11:14

No, já teď nastupuji po mateřské zpátky do zákl. školství a taky úplně se toho hrozím, kdy něco budu mít. Navíc jsem v nové škole, v novém kolektivu…

smutná máma
Závislačka 4936 příspěvků 56 inzerátů 06.02.17 11:15

@SAJ to jsou imuno léky na předpis, co jste brali? nebo je to volně prodejné?

SAJ
Závislačka 3160 příspěvků 06.02.17 11:21
@smutná máma píše:
@SAJ to jsou imuno léky na předpis, co jste brali? nebo je to volně prodejné?

Imuno léčba na předpis.

Doktor nám sice nabízel nějakou hlívu a homeo (k čemuž mám díky svému vzdělání dost odtažitý postoj) - jo a taky lázně, ale já si vyžádala toto (protože jsem si tím kdysi prošla jako studentka i já) a opravdu ohromující úspěch. Loni mělo moje (před tím neustále nemocné) děťátko jednou slabou rýmu bez teplot a bez kašle, letos zatím vůbec nic.
První rok jsme měli dva cykly po třech měsících (bere se v měsíci deset dní a pak dvacet dní pauza) s tříměsíční pauzou, loni jeden cyklus přes léto aby se dítko připravilo na zimu. Letos budu chtít léčbu zase opakovat.

Příspěvek upraven 06.02.17 v 11:22

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 11:21
@jjpp píše:
Pracuju ve školce, chytla jsem od září
akorát střevní virozu, co se týče nachlazení a tak tak v poho…možná máte slabou imunitu…

mám za sebou alergologické i kompletní imunologické vyšetření a bez jediného „mínusu“ - dokonalá imunita :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 11:23
@SAJ píše:
Nech se imunizovat. Sice to vlastně trvá rok, ale opravdu to pomáhá. A první účinky jsou v řádech týdnů. Imunizační léčba je jak pro děti, tak pro dospělé.
Já brala kdysi Biostim, moje dítě předloni Broncho Vaxom (z pěti, šesti ATB za zimu po několik let jsme po léčbě už druhý rok na nule).Příspěvek upraven 06.02.17 v 11:16

a ten lék je na předpis? můžu požádat praktika? jám mám totiž dle zprávy z imunologie imunitu ok

zakl

SAJ
Závislačka 3160 příspěvků 06.02.17 11:25
@Anonymní píše:
mám za sebou alergologické i kompletní imunologické vyšetření a bez jediného „mínusu“ - dokonalá imunita :nevim:

Hele, tohle neuškodí. Dítě mi taky prošlo jako zdravé, nealergické, ale přesto bylo stále na hromadě.
Ta imunitní léčba jakoby přivyká (strašně zjednodušeně řečeno) imunitní systém a na to, co produkují bacily - a učí je na to reagovat a bojovat s nimi.

SAJ
Závislačka 3160 příspěvků 06.02.17 11:26
@Anonymní píše:
a ten lék je na předpis? můžu požádat praktika? jám mám totiž dle zprávy z imunologie imunitu okzakl

Jj, nám je předepsal klasický děckař - jen se připrav, že ti nejdřív nabídne nějaké potravinové doplňky nebo homeo - trochu holt lobby, no.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >