Odstrčený přítel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Inalo
Povídálka 14 příspěvků 22.01.18 10:12
Problém v porozumění

Zdravím všechny maminky, slečny, ženy.
Píši sem s dotazem, který mě trápí a nevím co si o tom všem, mám myslet. S přítelkyní čekáme první miminko, oba jsme mladí a milujeme se. Poslední dobou sem si ale všiml, že všechny věci co se týkají našeho miminka, řeší pouze se svojí maminkou. Týká se to třeba věcí jako „Co bude nosit na ven za oblečení, co si nechat na nošení dom, jak často budeme koupat, čím atd..“ přijde mi, že jsem odstrčený. Je to přeci i moje miminko. Proč zamnou se chodí jenom s tím, co mám zaplatit. Přeci rozhoduji i já o tom, jak často budeme koupat, co bude nosit, jak se starat, v kolik bude chodit spinkat a tak. Přítelkyně tvrdí, že oba víme stejné prd a mamka vychovala dvě děti. Ale přeci jsme rodiče my. Trápí mě to. Moje otázka zní: je to normální? Přehráním to s tím, že se cítím odstrčený a že mě neberou takto? Mám se spíš nad tím povznést a neřešit to, nebo je lidské, že mě to trápí. Poraďte mi, řekněte co si o tom myslíte a co to může znamenat z jejich strany. Děkuji :nevim: :zed:

Příspěvek upraven 22.01.18 v 20:28

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Aradhell
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 22.01.18 10:18

@Inalo
hlavne mi prijde, ze to tvoje slecna silene hroti. my mame prvni mimco a za par dni male budou tri mesice. nikdy jsme neresili, co kde a kdy bude nosit, ani s manzelem ani s zadnym pribuznym. hlavne, ty a ona a mimino vytvorite novou rodinu, dulezite veci byste meli resit nejdrive vy jako rodina a potom s okolim. bacha na to, aby se tchyne po porodu „nenastehovala“ k vam a nevychovaval spise ona nez vy.
mel bys ji lehce naznacit, ze az se prcek narodi, plno veci se zacne delat automaticky a clovek prijde jak na to i bez necich rad a instrukci (ja nikdy predtim mimino nedrzela, neprebalovala, neoblikala a ejhle, po porodu, kdyz mi malou dovezli, to slo samo) a take plno veci naplanovat proste nejde a samy se vyvinou - v kolik bude chodit spinkat, napr.

Lekninka91
Extra třída :D 10119 příspěvků 22.01.18 10:21

My jsme s muzem vse resili spolu :think: a i kdyz se radim s mamkou, pak to probereme i s manzelem. Prijde mi normalni resit veci okolo ditete s otcem ditete :nevim: nedivim se, ze se citis odstrceny. Znova si s ni promluv, zaved na to rec, ptej se ji, rikej i svuj nazor.

ivašot.
Kelišová 6015 příspěvků 22.01.18 10:21
@Inalo píše:
Píši sem s dotazem, který mě trápí a nevím co si o tom všem, mám myslet. S přítelkyní čekáme první miminko, oba jsme mladí a milujeme se. Poslední dobou sem si ale všiml, že všechny věci co se týkají našeho miminka, řeší pouze se svojí maminkou. Týká se to třeba věcí jako „Co bude nosit na ven za oblečení, co si nechat na nošení dom, jak často budeme koupat, čím atd..“ přijde mi, že jsem odstrčený. Je to přeci i moje miminko. Proč zamnou se chodí jenom s tím, co mám zaplatit. Přeci rozhoduji i já o tom, jak často budeme koupat, co bude nosit, jak se starat, v kolik bude chodit spinkat a tak. Přítelkyně tvrdí, že oba víme stejné prd a mamka vychovala dvě děti. Ale přeci jsme rodiče my. Trápí mě to. Moje otázka zní: je to normální? Přehráním to s tím, že se cítím odstrčený a že mě neberou takto? Mám se spíš nad tím povznést a neřešit to, nebo je lidské, že mě to trápí. Poraďte mi, řekněte co si o tom myslíte a co to může znamenat z jejich strany. Děkuji :nevim: :zed:

Nedělala bych z toho problém. Těhotenství většinou dceru s matkou hodně sblíží, já taky většinu praktických věcí probírala s mámou a ani by mě nenapadlo, že to partner taky touží probírat :think:.
A hlavně ono až se miminko narodí, tak bude stejně všechno jinak a budete to řešit za pochodu.

Kajka9
Závislačka 3442 příspěvků 2 inzeráty 22.01.18 10:23

Taky mám první miminko a neptala jsem se co koupit a co ne na víc teď je plno věcí co naši rodiče neměly atd…
Celkem nechápu proč tě do toho nezapojuje když máš zájem.. asi bych si sní o tom promluvila protože když to neudělaš tak to spíš bude horší

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 22.01.18 10:26

Tak ja myslim, ze Tvoje pani si jen proziva a uziva sve prvni tehotenstvi a jsou to jen takove zenske plky. Kdyz se budes tesit na dovolenou k mori, taky budes mluvit o tom, co kde snis a navstivis a treba to tak vubec nebude. A s jakou jinou zenskou to sdilet, nez s vlastni maminkou?!

Az se dcerka narodi, cim vic se zapojis do pece, tim vic Te zena zapoji do rozhodovani. Ty si taky asi uplne nehovis v dlouhych debatach s pritelkyni o tom, jak jsi rozebral a slozil motorku a sel nekolikadenni zimni pochod pres hory se spanim v zahrabu.

A stejne, nakonec vsechno bude jinak, nez si to zena za pomoci maminky vysni, uvidis.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19024 příspěvků 22.01.18 10:31

Mně to přijde normální. Má pravdu, oba víte prd. Tak o tom mluví s tou, která je jí nejbližší a zkušenosti má. Jako popravdě málokterý nastávající otec je s to a má zájem řešit oblečení a pod. Max tak technické věci a holt ty finance.

ivašot.
Kelišová 6015 příspěvků 22.01.18 10:34
@Inalo píše:
Píši sem s dotazem, který mě trápí a nevím co si o tom všem, mám myslet. S přítelkyní čekáme první miminko, oba jsme mladí a milujeme se. Poslední dobou sem si ale všiml, že všechny věci co se týkají našeho miminka, řeší pouze se svojí maminkou. Týká se to třeba věcí jako „Co bude nosit na ven za oblečení, co si nechat na nošení dom, jak často budeme koupat, čím atd..“ přijde mi, že jsem odstrčený. Je to přeci i moje miminko. Proč zamnou se chodí jenom s tím, co mám zaplatit. Přeci rozhoduji i já o tom, jak často budeme koupat, co bude nosit, jak se starat, v kolik bude chodit spinkata tak. Přítelkyně tvrdí, že oba víme stejné prd a mamka vychovala dvě děti. Ale přeci jsme rodiče my. Trápí mě to. Moje otázka zní: je to normální? Přehráním to s tím, že se cítím odstrčený a že mě neberou takto? Mám se spíš nad tím povznést a neřešit to, nebo je lidské, že mě to trápí. Poraďte mi, řekněte co si o tom myslíte a co to může znamenat z jejich strany. Děkuji :nevim: :zed:
:lol: :lol: :lol:

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 22.01.18 10:38

Já bych taky hlavně řekla, že tvoje přítelkyně to řeší úplně zbytečně předčasně. Tyhle věci se nedají naplánovat. Kdy, kde a jak bude spinkat, si minimálně prvního půl roku bude rozhodovat ditě samo celkem bez ohledu na představy maminky, tatínka i babičky :mrgreen: Co bude nosit nejspíš stejně zjistíte teprve až ho budete mít a vyzkoušíte si, co je vám i miminku pohodlné. Představa, že u novorozence rozděluju věci na ty „na ven“ a „na doma“ je úsměvná :andel: Poblité bude stejně všechno a převlékat mimino před a po každé procházce je zbytečný opruz pro rodiče i pro dítě. Koupání nejspíš taky vyplyne spíš samo, jsou děti, které ho milují a pak taky takové, které ho prořvou a zoufale se mu brání, tak je nesmysl je do té vody denně cpát. Pokud je tvoje přítelkyně normální zdravě sebevědomá holka, a ne puťka pod vlivem matky-manipulátorky, tak po porodu velmi brzy pochopí, že plány neplány, je potřeba pružně reagovat na dítě a že řešila fakt zbytečnosti.
Ty se nenech odstrčit z důležitých věcí, řekni přítelkyni, jak se cítíš, a že bys do toho taky chtěl mluvit, ale bacha, ať to zas nedotáhneš do extrému na druhou stranu a nevyvoláš zbytečnou žabomyší vojnu o ptákoviny. Protože to, jestli bude tohle zelené bodýčko mimino nosit doma nebo venku JE ptákovina a pokud bude s dítětem doma tvoje přítelkyně, tak si to stejně bude rozhodovat po svém a nebude se tě na každý jednotlivý krok ptát. Spolu řešte ty velké důležité věci, které se týkají provozu celé rodiny, výchovy a zdraví dítěte - jestli bude mít dítě svůj pokoj nebo bude spát s vámi, jak ho budete vychovávat, jakou mu zajistíte zdravotní péči, zda a jak budete očkovat, kdy a čím začnete přikrmovat… Ne barvu bodýček.

Aradhell
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 22.01.18 10:38

@andelka83
ale resit to s matkou mohou oba dva ne? zajit na kafe nebo ji pozvat domu, vse probrat a pak dal to resit spolu jako rodina ne?

ejhle
Závislačka 2789 příspěvků 22.01.18 10:39

@ivašot. Ano ano, zejmena po zkusenosti s poslednim vejlupkem, nespavym se taky chechtam

ejhle
Závislačka 2789 příspěvků 22.01.18 10:44

Tak ji to rekni, ze chces spolurozhodovat, planovat. Ale jsi vyjimka. Vetsinou otcove netouzi planovat oblecky a rezim miminka. Treba muj manzel mel postoj, ze ho to uplne nezajima, ze je to vec primarne matky a toho mimina a ze on se proste zapoji az to bude aktualni. Nebadal, nepatral, aktivne nenakupoval (pouze ty vetsi veci), mame dve deti a body koupil snad jedno a i tak- je to ten nejlepsi tata na svete, deti ho zboznuji a altivne s nimi travi veskery volny cas. Dokonce u jednoho ditka jsem byla v dusledku poporodnich komplikaci totalne mimo provoz, takze on prvni prebaloval, staral se, v noci vstavala mrne mi podaval na kojeni…to, ze nenakupujes hadriky, neznamena, ze nebudes tata a pro miminko dulezity.

ivašot.
Kelišová 6015 příspěvků 22.01.18 10:47
@Aradhell píše:
@andelka83
ale resit to s matkou mohou oba dva ne? zajit na kafe nebo ji pozvat domu, vse probrat a pak dal to resit spolu jako rodina ne?

Tak to určitě. Znám plno chlapů, co touží řešit výbavičku na miminko nejen doma ale i s tchýní.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9186 příspěvků 22.01.18 10:53

Řešila jsem si vse sama. Manžela fakt netankovalo v čem budou mrnata doma a v cem venku. Když te to zajímá, tak to s ní začni řešit sám. Nebo si kup nějakou knížku a zkuste si nad tím večer sednout. Tohle jsou spíše holcici řeči, je prirozene je řešit s mamkou. Hlavně bych si to moc neplanovala, ať ten šok pak není takový :lol:

Kakika
Extra třída :D 14803 příspěvků 22.01.18 11:08

@Inalo nech je plánovat, ono jim to to miminko vysvětlí. Víš, na jednu stranu má pravdu…oba víte prd, nechá si poradit. Navíc nevím, jak bych si v tomhle s chlapem pokecala. „táto, povídej, kolik dupaček a overálků koupíme?“ Na druhou stranu je strašně bláhové si myslet, že jak to naplánujete, tak to bude. Jak se říká: „chceš-li Boha rozesmát, sděl mu své plány“. Neřeš, že se ženský baví o počtu koupání. Až přijde na věc, tak budete doma vy dva (tedy tři) a budete režim zajíždět podle aktuální situace, ne podle půl roku starých plánů.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Martina Jiránka opustila milenka: Sex jednou týdně jí nestačil, hrál videohry

Martin Jiránek měl dostat od své krásné přítelkyně kopačky. A důvod vás... číst dále >

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama