Odtok plodové vody a co pak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 24.11.17 20:42
Odtok plodové vody a co pak?

Ahoj, mám pár týdnů do porodu a vrtá mi v hlavě otázka ohledně prasknutí plodové vody. Když vám voda praskla, jak jste pak jely do porodnice? Mam si dát pod sebe v autě ručník, nebo do kalhot plenku? Mam hrůzu z toho, že pojedu v mokrých kalhotech. Mam to víc jak půl hodiny cesty do porodnice. Jak jste jely vy do porodnice když vám odtékala voda?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
petule9
Echt Kelišová 7574 příspěvků 24.11.17 20:47

Mně stačila porodnická vložka, maximálně se cestou stavit na benzínce a vyměnit..

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1929 příspěvků 24.11.17 20:48

@Lucimiminko mezi nohama dvě porodnické vložky a na sedadle jednorázovou podložku.

Příspěvek upraven 24.11.17 v 20:49

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 24.11.17 20:49

@Lucimiminko Vložky, pod sebe ručník a pod to nepropustnou podložku na sedačku v autě ;)

Carly
Kecalka 153 příspěvků 24.11.17 20:56

V pohode stacila 1 vlozka, do porodnice to mame 10 min jizdy.

Včelička992
Závislačka 3421 příspěvků 24.11.17 20:58

Me teda vlozka nestacila, musela jsem si tam dat dva male rucniky. Jakmile mi praskla voda, sla jsem se jeste sprchnout a jeli jsme do porodnice, bylo to taky 30 minut cesty, ale na ceste nikdo nebyl, bylo to ve 3 rano.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 44 inzerátů 24.11.17 21:04

Ja mela vlozku a stejne to proteklo. Rucnik jsem nemela, protoze jsem netusila, ze plodovka jeste tak dlouho tece. Do porodnice jsem dorazila hodinu po prasknuti a cca 7 minutovyma kontrakcemi.

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 24.11.17 21:05

Ja treba měla kontrakce po 4 minutach a voda držela. Praskli mi ji az na sale, kdyz uz bylo vse pripravene k porodu :mrgreen:

axlpol
Závislačka 2741 příspěvků 79 inzerátů 24.11.17 21:09

@Lucimiminko Mě praskla voda nad ráne po cestě ze záchodu. Takže jsem po sobě uklidila, vytřela zrovna i celý byt, uklidila, sbalila si a chlap se mezitím díval na net, co dělat po prasknutí vody :lol:
Pak jsme jeli do porodnice, měla jsem pod sebou jen přebalovací podložku a nic už neteklo. V porodnici po mě chtěla vložku, takže jsem nechápala jakou, s žádnou jsem nejela:nevim: tak mě nějakou dali a čekala jsem. Potom mě zavolali a tu vložku chtěli, vůbec jsem netušila, že to polívají tekutinou, aby to reagovalo.
Sestřička mě to potom vysvětlila, že je to jako s menzes, jak se chvíli sedí, tak potom při vstanutí toho vyteče daleko víc. Takže jsme se nakonec dobrali výsledku :lol:

LucsynkaR
Kelišová 7396 příspěvků 24.11.17 21:11

2 porodnické vložky a pod sebou pro jistotu ještě nepromokavou podložku. Vložky byly tak „akurat“, cesta cca 20min. A po příjezdu tam jsem hned po vyšetření dávala novou. Překvapilo mě, kolik té plodovky bylo, odtikala pak pořád 8o

Šmoulice
Kelišová 6815 příspěvků 24.11.17 21:12

Měla jsem vložku, i ručník pod sebou. A bylo mi úplně jedno zda budu mokrá nebo ne. Rodila jsem předčasně a pořád jsem tomu nemohla uvěřit, že už. Měla jsem úplně jiný starosti, než řešit, že budu mít mokrý kalhoty.

Věř, že až to přijde, tohle vůbec řešit nebudeš ;)

bublinek
Kelišová 5177 příspěvků 24.11.17 21:18

Mi praskla voda, dala jsem si obyč vložku s jeli jsme, kontrola jestli je na vložce plodová voda a já si opět dala obyč vložku. Když mi točila sestra monitor, tak to prasklo naplno a já ležela v louži. Pak jsem si na radu PA dala tu porodnickou a jelo se na sál.
Nějak jsem nedomýšlela co by kdyby. :roll:

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 24.11.17 21:19

To záleží, jak moc miminko naléh. Syn byl nahoře, u něj prdla voda, měla jsem 2 vložky, cesta hodina a půl a byly durch, jenže další den a půl čekali co teda bude a pak vyvolávali, kdykoliv jsem se zasmála, kýchla, změnila polohu, tak to vyšplouchlo. U dcery prdla voda, vytekla tak decka, ale byla hezky dole, takže si tu prasklinu hlavičkou „zašpuntovala“, za hodinu přišla první kontrakce, cesta do té samé porodnice, na příjmu jsem odevzdala lehce navlhlou vložku, spíš jen jak kdybych byla víc zpocená. Pak jsem čučela, když se narodila, kolik vody vychlejstlo ještě za ní :roll:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1143 příspěvků 24.11.17 21:50

Ahoj :mavam: ja mam termin porodu za par dni. V aute mam nachystanou prebalovaci podlozku v kastliku na kterou si kdyztak sednu. Doma mam nachystany poporodni vlozky, ktery si kdyztak doma dam plus jeste maly rucnik pod sebe. V tasce do porodnice mam nachystany jedny cisty rifle ve kterych kdyztak pojedu z porodnice, kdybych si ty ve kterych pojedu do porodky zaspinila. Taky jsem nad tim premyslela

Mari.G
Závislačka 4777 příspěvků 24.11.17 21:57

Já jela v -10 stupních ve sněhové kalamitě v noci 50 km do porodnice. Měla jsem porodnickou vložku a s sebou ručník. Ve finále vlastně nevím, zda mi to proteklo nebo ne :lol:, rodila jsem pak ještě 2 dny, tak si to už nepamatuju. A věřte, že oni tam jsou zvyklí na všechno a žádné mokré kalhoty tam nejsou výjimkou :lol:.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >