Odvolání proti pokutě

Anonymní
9.3.20 19:43

Odvolání proti pokutě

Dobrý večer, ráda bych se zeptala zda je možné podat odvolání proti pokutě. Jedná se o pokutu za údajnou krádež v obchodě. Osoba nebyla přistižena, pouze při nákupu byla obviněna ze 8 dní staré údajné krádeži. V prodejně byla zadržena a posléze policií bez jakéhokoliv předložení důkazu pokutována vysokou částkou, plus byla instruována že část pokuty, která nebyla zapsána v bločku, má uhradit na prodejně. Pokutu pod tlakem situace podepsala, ale nezaplatila..Zítra bude s,,chladnější hlavou"kontaktovat právního zástupce, nicméně je to osoba velmi blízká, nedá mi to spát..prosím ne odpovědi ve smyslu Já si myslím že…spíše pokud má někdo přehled nebo zkušenost. Prosím o anonym, velmi citlivé, jsem pravidelná uživatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
9.3.20 20:06

Ahoj, tak podle zákona je příkaz na místě (dříve bloková pokuta), po jeho řádném vyplnění a podpisu oprávněné osoby (policisty) a přestupce formou pravomocného rozhodnutí, které nabývá právní moci ihned. Žádný opravný prostředek přípustný není. V tomhle případě se dá pouze dát návrh na provedení přezkumného řízení, kde se přezkoumává zákonnost rozhodnutí, tj. v případě blokovky jestli je vše správně vyplněno. Pro doplnění, přestupce svým podpisem na blokovce stvrzuje svůj výslovný souhlas se spáchaným přestupkem..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama