Ohrivani mleka

2
22.11.04 17:33

Ohrivani mleka

Ahoj, chtela bych se zaptat zkusenych maminek na to zda je mozne pripravit umele mleko za studena a nasledne ohrat v mukrovlnce?? Pri mem pobytu v porodnici sestricky vzdy pripravily studene mleko do lahvicek do lednice a ta maminka ktera prikrmovala si ho ohrala......... Je to mozne?? Jelikoz uz svemu diteti davam Hamilon na noc rada bych si ho take takto pripravila. Nebo radeji Nutrilon??, dekuji ........Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
22.11.04 21:13

Ahoj,
ohřívání mléka v mikrovlnce se nedoporučuje z důvodu snadného přehřátí a zničení určitých složek mléka + při nepravidelném promíchání s e mimko může spálit. Když ohřeješ vodu pokojové teploty, dobře ji rozmícháš a když je teplota OK a dáš do ní mlíčko, tak zjistíš, že je to rychleji ohřáté, než ohřívat úplně ledové mléko + výrobci nedoporučují dělat mléko do zásoby. Mléko se má konzumovat prý vždy čerstvě připravené, protože po smíchání s vodou začíná mléko pracovat a pak může mimku způsobovat zbytečné problémy při trávení.
Takže fakt si čas neušetříš + manžel při „noční“ směně určo do teplé vody zvládné odměrky taky odpočítat :-)
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
22.11.04 21:33

Ahojky,

na toto tema tady probehlo mnoho diskuzi. Nam taky v porodnici davali ohrate mleko, vozili jim ho jiz namixovane a skladovali ho v lednici. Kdyz jsem se na to ptala, tak jak v porodnici tak doktorka mi potvrdili, ze mleko se muze uchovat v lednici a do 24 hodin spotrebovat. Ze zacatku jsem to tak praktikovala, ale ted mi pripada lepsi si dat do flasticek odmerenou vodu a v noci ji ohrat v ohrivaci popr. ve vodni lazni, mikrovlnce ap. na teplotu rovnou k piti. V lekarne jsem si koupila davkovac od Aventu, je to takova krabicka se tremi chlivky a otocnym vickem s hubickou. V noci se pak nemusim bat, ze usnu mezi 3 a 4 odmerkou a po probuzeni nebudu vedet kolik jsem jich dala :roll:
Fakt to nasypani a zamichani zabere 00 prd casu, takze i pro klid duse radsi delam mlicko vzdy cerstve.
Monca a moncicaci 5,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
25.11.04 13:08

Ohřívání mlíka

Čauko Andry,

zatím jsem těhule, ale už teď vím, že mlíko v mikrovlnce ohřívat nebudu. Manžel se hodně zajímá o životosprávu a techniku. Zjistil, že mikrovlnka odbourává bílkoviny :( , takže normálně není vhodné na tento způsob ohřívat ani hotové jídlo. Raději si pořídím ohřívač s vodní lázní. Na trhu je jich dostatek od levných až po drahé a na cesty jsou výborné i s káblíkem do auta, v případě, že máš před sebou dalekou cestu s miminkem jako my.
Jinak, jak už psaly holky, to zamíchání nikoho na čase ještě neurval!
Zdraví Tě
Iva a Michael 26tt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.11.04 08:20

ohřívání mlíčka

Ahoj,

mlíčko dáváme miminku už dlouho a v mikrovlnce je taky neohříváme. Navíc u Nutrilonu přímo píší, že po hodině by se mělo mlíčko vylít a už neskladovat. Mamka mi poradila uchovávat si převařenou kojeneckou vodu v termosce. V noci pak nemusíš usínat při ohřívání, pokud vaříš na sporáku. Beru si ji takhle i na cesty a mlíčko je namícháno za pár minut. Problém je trosku s vápníkem, který má tendenci se v termosce ukládat. Musí se často odstraňovat. Mějte se hezky. Ahoj Myš

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama