Ona chce dítě, on nechce

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
15
18.4.21 09:50

Ona chce dite on nechce

Ahoj vsem maminkam i nemaminkam. Stojim pred nejdulezitejsim rozhodnutim meho zivota a uprimne mam strach. Prectete si muj pribeh a vyjadrete nazor. My chlapi nemame takove forum, na nasem foru muzu resit jake dam sroubky na motorku…
Jsem muz a rikejte mi Mrazak, osud tomu chtel a ja dostal do zivota zenu kterou sem si vysnil, mame spoustu spolecnych vlastnosti neresti i zalib. Jsme skoro jako dve kopie. Byl jsem velmi stastny, opravdu velmi stastny muz. I nas vztah casem trochu ochladl, uz nejsem tak neskutecne pozorny muz jako jsem kdysi byval, ale stale si uvedomuji ze ji mam tak rad a je jedinecna, nechtel bych ji ztratit. Udelala by pro me vse co mi na ocich vidi, je to ztelesneni hodne zeny.
Tahne nam na 30 obema, ona vyhledove nadhodila otazku, ze do roka do dvou by chtela zacit pracovat na diteti, chce jedno.
Ja to nikdy neresil, jsem flegmatik, vzdy jsem mel nazor ze deti ano, ale nekdy v budoucnu az se zabezpecime neco zazijeme a otazku deti jsem probirali tak mozna minutu..doufal jsem tajne ze treba zmeni nazor, stacilo kdyz mela delsi dobu bratrovy hlidat deti - nejlepsi antikoncepce..
Jenomze ten cas se velmi priblizil a ja si uvedomuji, jak velmi by se muj zivot zmenil do podoby, z ktere mam husi kuzi na zadech. Doslo mi ze sam ze sve svobodne vule dite nechci, s malymi detmi to neumim, nefascinuji me, nejsem z nich namekko, neumim se s nimi hrat ani byt na jejich komunikacni vlne, nemam si s nimi vubec co rict. Rozumel bych si s normalnim nezkazenym ditetem tak 15+.
Uvedomuji si kolik casu a penez dite stoji, mam spoustu snu, mam rad i svuj klidek a mit dite mi do toho moc nezapada.
Nechci nikomu ublizit a musime to s moji partnerkou probrat.
Jsem si na 99%jist ze pokud ji sdelim muj ciry nazor na to mit dite, se slzami v ocich se oba rozejdeme. Ta predstava me nici, miluji ji. Mrzi me, ze by me byla schopna vymenit za nekoho jineho, treba i horsiho partnera jen kvuli tomu ze on by dite chtel.
Pokud by jsme dite meli, jsem si zcela jist ze by to negativne ovlivnilo nas vztah z me strany asi bych byl podrazdeny nervozni a zavidel bezdetnym kamaradum, ze muzou neco na co ja uz nemam cas nebo penize.
Urcite znate pripad zeny co ma muze - 80%dobrych vlastnosti vymeni ho za jineho muze co ma tech 20%, zda se ji uzasny ma to co ex nemel, ale casem zjisti ze to byla chyba a ex byl lepsi. Nemuze to byt tak i zde? Vse nam klape, ale tady tech rekneme 20% (dite) je problem.
Neexistuje nejaky kompromis?
Nejde to zene logicky vysvetlit? Dite prinasi i stastne momenty, neco se nauci v zivote dosahne, ale je za tim neskutecne mnoho prace, obetovani, financi, odrikani,…a tech stastnych momentu je velky nepomer!
Chteli jsme se brat, ale zacinam se bat uz i svatby, protoze cekam ze potom kazdy v okoli i v rodine bude tema dite probirat a bude se ode me zplozeni potomka brat jako automaticka povinnost.

Rekne mi nektera z vas radu nebo doda nadeji ze muj pribeh neskonci nestastne, muzu pro to neco udelat? Lze nejak spravne vest nasi debatu o tomto tematu a logicky ji ukazat i negativa toho mit dite?
Prijde mi ze spousta zen je slovem mit dite uplne zaslepena nebo posedla. Nejde mit plnohodnostne manzelstvi a zit zivot se vsim jen bez deti?
dekuji za nedelni cas vsem maminkam i nemaminkam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5988
18.4.21 09:54

Ale pro většinu žen není mít dítě 20%, ale mnohem víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6965
18.4.21 09:56
@mrazak píše:
Ahoj vsem maminkam i nemaminkam. Stojim pred nejdulezitejsim rozhodnutim meho zivota a uprimne mam strach. Prectete si muj pribeh a vyjadrete nazor. My chlapi nemame takove forum, na nasem foru muzu resit jake dam sroubky na motorku…
Jsem muz a rikejte mi Mrazak, osud tomu chtel a ja dostal do zivota zenu kterou sem si vysnil, mame spoustu spolecnych vlastnosti neresti i zalib. Jsme skoro jako dve kopie. Byl jsem velmi stastny, opravdu velmi stastny muz. I nas vztah casem trochu ochladl, uz nejsem tak neskutecne pozorny muz jako jsem kdysi byval, ale stale si uvedomuji ze ji mam tak rad a je jedinecna, nechtel bych ji ztratit. Udelala by pro me vse co mi na ocich vidi, je to ztelesneni hodne zeny.
Tahne nam na 30 obema, ona vyhledove nadhodila otazku, ze do roka do dvou by chtela zacit pracovat na diteti, chce jedno.
Ja to nikdy neresil, jsem flegmatik, vzdy jsem mel nazor ze deti ano, ale nekdy v budoucnu az se zabezpecime neco zazijeme a otazku deti jsem probirali tak mozna minutu..doufal jsem tajne ze treba zmeni nazor, stacilo kdyz mela delsi dobu bratrovy hlidat deti - nejlepsi antikoncepce..
Jenomze ten cas se velmi priblizil a ja si uvedomuji, jak velmi by se muj zivot zmenil do podoby, z ktere mam husi kuzi na zadech. Doslo mi ze sam ze sve svobodne vule dite nechci, s malymi detmi to neumim, nefascinuji me, nejsem z nich namekko, neumim se s nimi hrat ani byt na jejich komunikacni vlne, nemam si s nimi vubec co rict. Rozumel bych si s normalnim nezkazenym ditetem tak 15+.
Uvedomuji si kolik casu a penez dite stoji, mam spoustu snu, mam rad i svuj klidek a mit dite mi do toho moc nezapada.
Jsem si na 99%jist ze pokud ji sdelim muj ciry nazor na to mit dite, se slzami v ocich se oba rozejdeme. Ta predstava me nici, miluji ji. Mrzi me, ze by me byla schopna vymenit za nekoho jineho, treba i horsiho partnera jen kvuli tomu ze on by dite chtel.
Pokud by jsme dite meli, jsem si zcela jist ze by to negativne ovlivnilo nas vztah z me strany asi bych byl podrazdeny nervozni a zavidel bezdetnym kamaradum, ze muzou neco na co ja uz nemam cas nebo penize.
Urcite znate pripad zeny co ma muze - 80%dobrych vlastnosti vymeni ho za jineho muze co ma tech 20%, zda se ji uzasny ma to co ex nemel, ale casem zjisti ze to byla chyba a ex byl lepsi. Nemuze to byt tak i zde? Vse nam klape, ale tady tech rekneme 20% (dite) je problem.
Nejde to zene logicky vysvetlit? Dite prinasi i stastne momenty, neco se nauci v zivote dosahne, ale je za tim neskutecne mnoho prace, obetovani, financi, odrikani,…a tech stastnych momentu je velky nepomer!
Chteli jsme se brat, ale zacinam se bat uz i svatby, protoze cekam ze potom kazdy v okoli i v rodine bude tema dite probirat a bude se ode me zplozeni potomka brat jako automaticka povinnost.Rekne mi nektera z vas radu nebo doda nadeji ze muj pribeh neskonci nestastne, muzu pro to neco udelat? Lze nejak spravne vest nasi debatu o tomto tematu a logicky ji ukazat i negativa toho mit dite?
Prijde mi ze spousta zen je slovem mit dite uplne zaslepena nebo posedla. Nejde mit plnohodnostne manzelstvi a zit zivot se vsim jen bez deti?

No obavam se, ze to ti neklapne, touhy na dite se urcite nevzda. Takze dve moznosti, budto budes chtit byt s choti dal a dite se narodi s uvidis co dal. Nebo se rozejdete a ty si najdes bezdetnou nebo uz s vetsimy detmi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35424
18.4.21 09:57
@mrazak píše:
Chteli jsme se brat, ale zacinam se bat uz i svatby, protoze cekam ze potom kazdy v okoli i v rodine bude tema dite probirat a bude se ode me zplozeni potomka brat jako automaticka povinnost.Rekne mi nektera z vas radu nebo doda nadeji ze muj pribeh neskonci nestastne, muzu pro to neco udelat? Lze nejak spravne vest nasi debatu o tomto tematu a logicky ji ukazat i negativa toho mit dite?

Bud k ní upřímný a rozhodnutí nech na ní. :kytka:

Pro mě by to byl konec, dítě mám na pořadníku před chlapama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16153
18.4.21 09:58

Cizí děti taky nemusím, ale svoje bezmezne miluji. Tohle řešení nemá. Buď budeš nešťastný ty, nebo ona. Dej ji šanci si najít někoho kdo rodinu chce a ty nějakou co děti nechce. Já žádný nevýhody toho, že máme děti nevidím. Jo, něčeho jsem se musela na čas vzdát, ale oni mě to tisíckrát vynahrazuji svou láskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27578

Plnohodnotné partnerství bez děti lze vést, pokud to tak chtějí oba. Ona evidentně po dítěti touží, takže na tuhleeventualitu zapomeň. Místo toho, aby jsi pracoval na tom, jak partnerce vysvětlit, že dítě je fuj, začni pracovat na sobě, aby jsi přestal být takový sobec. Kompromis v tomhle prostě není, takže buď partnerce dopřeješ být mámou nebo pápá. Chlapů po světě běhají miliony, ale za to, aby se kvůli nim žena vzdala mateřství po kterým touží, jen kvůli jejich “klídku”, nestojí ani jeden z nich.

Příspěvek upraven 18.04.21 v 10:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33737

Dej jí svobodu, ať si děti pořídí s jiným mužem dokuď má ještě čas. Ty teď děti nechceš ale za pár je můžeš chtít a tvoje partnerka už ti je nebude moct dát. Co potom? Pošleš jí do háje a pořídíš si děti s jinou. I toto se stalo a stává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13774
18.4.21 10:02

@mrazak můžu ti dát radu někoho, kdo před xx lety řešil podobné. A mít děti nakonec nelituji. Ano, nemám čas na svoje koníčky co jsem měl tehdy, nemám absolutně peníze co měl tehdy :D ale najednou mám ten život o tolik veselejší, že mi to vůbec nevadí. A taky cizí děcka bych hnal klackem, ale u tvých je to úplně jiný pocit. Taky se mě do toho nechtělo, měl jsem strach a nakonec supr. ;)

Ale pokud ses na 100% přesvědčený, že nikdy děti nechceš, že chceš zestárnout bez nich a vnoučat, tak si za tím stůj a hledej jinou partnerku, která to bude mít na 100% jako ty. Jinak uděláš svou nynější partnerku v životě VELMI nešťastnou a to nechceš určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
18.4.21 10:04

Komprosis asi zadny neexistuje. Budes sobec, jestli ji to nereknes, jak to citis a reknes treba dite az za dva roky.
Nezapomen, i kvuli veku, je lepsi ji to rict ted. Asi ji tim zlomis srdce, ale mysis rict, jak to citis.
Osobne si myslim, ze i kdyz se bojis mit ditete, jestli chce jen jedno, tak to zase takove omezeni neni. Preji hodne stesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12301
18.4.21 10:04

Zadna zena, ktera po nem touzi, se v teto otazce neprizpusobi a pokud ano, dolehne to na ni casem.
Ty ho nechces. Chapu. Ale chtit to po partnerce je sobectvi. Tohle je v partnerstvi snad jedina vec, kde kompromis neexistuje.
Vztah muze byt naplneny i bez deti, ale pouze tehdy, maji-li na tento naprosto zasadni bod partnerstvi oba stejny a nicim/nikym neovlivneny nazor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
18.4.21 10:06

Mít dítě není ve vztahu žádných 20 %, pokud po nich touží, tak je to alfa a omega všeho. Jestli ji tak moc miluješ, tak ani nepřemýšlej nad tím, že ji o možnost stát se matkou připravíš. Nikdy by pak nebyla šťastná. Jestli ty nechceš být otcem a jsi si tím 100% jistý, tak jedině rozchod a hledat každý štěstí jinde. To nemá žádné správné a šťastné řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2807
18.4.21 10:07

Dočetla jsem jen do půlky. A řeknu ti jedno - ohledně chtění/nechtění dětí neexistuje žádný kompromis. Ty už teď víš, že pokud ustoupíš, negativně to váš vztah ovlivní. No a co ona?? Když ustoupí ona?? Napadlo tě, že pro ni tento ústupek může znamenat negativní ovlivnění vztahu, tak jako pro tebe??

Jooo hochu to si musíš rozmyslet co chceš. Jsou v životě situace, kdy nemůžeš mít všechno a musíš si vybrat… :nevim: Teď si pro sebe srovnej co je lepší pro vás oba - jestli to že jeden ustoupí a s největší pravděpodobností to bude znamenat rozchod, nebo se rozejít rovnou protože oba máte rozdílný pohled na život - ty chceš bezdětný, ona dětný.

A jen taková otázka - máš pocit, že je jsi pro ni princ na bílém koni? Když ji několik let taháš za fusekli, že dítě ano, ale až…, a pak přijdeš se studenou sprchou - holka já dítě nechci, tak se s tím smiř.. :nevim: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19661
18.4.21 10:10

@mrazak a kde si vzal ze dite je 20%, kdyz to na ženskou prijde je to 100% a nic jiného neexistuje. Mezi tím, že ty dítě nechceš a ona chce jedno kompromis neni, at ustoupis ty nebo ona, šťastní nebudete.. buď fér a řekni jí pravdu ať si může najít chlapa, který to bude mit stejně jako ona, navíc tedy to od tebe vidím jako podraz, několik let lhát, ze děti jednou ano, i když si věděl že ne

Příspěvek upraven 18.04.21 v 10:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1409
18.4.21 10:11

Je mi líto, ale není šance. Pokud žena dítě chce, neumím si představit, že by kvůli muži přistoupila na dobrovolnou bezdetnost. Tvoje partnerka bude o to víc nešťastná, žes ji roky vlastně udržoval ve vědomí, že děti budou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16143
18.4.21 10:16

No, pokud jsi tak nevyzraly chlapec, co ve třicet není ochoten založit rodinu, nech ji jít!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat