Operace myomů a otěhotnění

20.1.20 16:59

Operace myomů a otěhotnění

Dobrý večer, v listopadu jsem byla na operaci, při které mi odstraňovali myomy (5 kousků, jeden měl přes 5,5 cm) a ložiska endometriózy. :poblion: Nejdříve mě operovali laparoskopicky, ale nakonec stejně přistoupili ke klasickému řezu, aby odstranili všechno. Po operaci jsem už relativně v pořádku. Jen bych chtěla vědět kolik žen se stejnou nebo podobnou diagnózou otěhotnělo přirozeně? :roll: Bojím se, že mě IUI nebo IVF nemine… 8o 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1646
20.1.20 17:38

Nevím, jestli se to dá srovnávat. Mně myom objevili, když jsem byla těhotná. Celé těhotenství jsem byla sledovaná. Problém je, že jak je děloha vyživovaná, tak on roste taky. Před porodem měl průměr 9 cm. Přesto jsem porodila přirozeně. (Sice hodně těžký porod, ale vcelku OK). Rok po porodu jsem šla na myolýzu (tím se tmu myomu odejmou zdroje výživy a on se zapouzdří a už neroste). Asi půl roku po tom zákroku jsem otěhotněla podruhé. Sice to už byl porod císařem, ale proto, že miminko mělo krk omotaný pupečníkem - s tím myomem to nesouviselo. A do roka se mi podařilo otěhotnět potřetí. Tam už to byl naplánovaný císař, protože doktoři nechtěli nic riskovat, ale také vcelku bez problémů. Tzn., v mém případě otěhotnění naprosto bez problémů, těhotenství a porody v podstatě také. Chodím pravidelně na kontroly - ten myom má teď nějakých 6 cm. Neroste, nepřekáží, nevím o něm. Moc přeju, ať to všechno šťastně dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 18:55

@carsa Děkuju, snad se konečně žadaří. Mě právě doktoři řekli, že ty myomy jsou hlavní důvod, proč nemůžu otěhotnět. Přítel je totiž naprosto v pořádku (spermio má ukázkové). Takže ta porouchaná jsem já. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
20.1.20 19:16

Mam myom 3,5 cm velký u děložního hrdla. Dr mi na něj přišel v ranném těhotenství. Fakt je že jsme se s přítelem snažili o miminko rok než se zadařilo, myom jsem už zřejmě nějakou dobu mela, flakala jsem pravidelné prohlídky takže nevím jak dlouho ale rok určitě. Teď mi prý jen může delat problémy při porodu, tak uvidíme, sama jsem zvědavá jestli poroste a jak to celý bude vypadat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama