Opora v manželovi

Anonymní
12.8.20 23:54

Opora v manželovi

Ahoj,

zajímalo by mě jak důležitá je pro vás opora v partnerovi. Pořád častěji vidím, jak můj manžel mi není oporou. Když jsem smutná, něco se děje s dětmi, mám to náročnější, ještě je na mě naštvaný, že nejsem v pohodě. Oporu musím hledat jinde.

Naopak pokud jsem v pohodě, je i náš vztah naprosto ok, ale nemůžu se o něj opřít, to je pak snad ještě sám v depresi a abych ho utěšovala já..

Jak to máte vy?

Díky!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1075
13.8.20 00:02

Manžel je pro mě velkou oporou, což jsem si potvrdila jak při úmrtí v rodině, tak v těhotenství. Pro mě je tohke ve vztahu důležité - ten pocit, že se o toho druhého můžu opřít, když potřebuju. Předtím jsem měla partnera, u kterého jsem právě při úmrtí v rodině zjistila, že mi oporou být nedokáže. Jediné co dokázal, bylo mě ignorovat. Byl to už takový ten poslední impuls k rozchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
13.8.20 00:03

Manžel je můj nejlepší přítel :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišu G
13.8.20 00:07

Partnerovu oporu potřebuji. Stejně tak jsem pro něj opora já. Pokud má partner potíže třeba v práci a trápí se tím, nemůžu se hroutit taky, to by nešlo. Někdo zvládá partnera v těžkých chvílích podržet, soucitně a empaticky, někdo zhrouceného milovaného člověka vidět prostě nedává a hroutí se také. Podle mě záleží na vnitřním založení každého jedince. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
264
13.8.20 00:21

Každý vztah se vyvíjí, jen je k tomu zapotřebí komunikace. Co je pro jednoho samozřejmou potřebou, nemusí být pro druhého vůbec zjevné. Je důležité partnerovi ŘÍCT, co potřebuješ, co právě teď potřebuješ.

Píšeš, že „je na mě naštvaný, že nejsem v pohodě“, jak se to projevuje?

Dále: „Oporu musím hledat jinde.“ Kde? Jak? Šlo by tyto způsoby „aplikovat“ na manžela? Tady zase narážím na to, co píši na začátku. Komunikace. Mnohdy umíme své pocity lépe vylíčit úplně cizím lidem než těm nejbližším. To je obrovská škoda, takový vztahový masochismus s předurčenou roli trpitelky.

Ještě mne zarazil tenhle Tvůj poslední odstavec: „Naopak pokud jsem v pohodě, je i náš vztah naprosto ok, ale nemůžu se o něj opřít, to je pak snad ještě sám v depresi a abych ho utěšovala já..,“

zdá se mi to, nebo je v tom až naštvání? Znechucení? Rezignace? Ta je toxická, na to pozor. Připadá mi to pomalu jako začarovaný kruh, ve kterém si navzájem vysáváte energii. Ale to může být unáhlený soud, fakt nevím. Myslím to jen jako podněty k zamyšlení.

Shrnu to. Na Tvém místě bych si s partnerem promluvila. Snažila se mu racionálně vysvětlit, co mi vadí a jaké pro nás navrhuji řešení. Už na základě jeho ochoty bych viděla, zda to má vše vůbec ještě cenu.

Některým věcem se musíme ve vztahu prostě naučit. Pokud se mají partneři alespoň rádi, pro někoho je to i víc než zneužívaný slovo láska, mělo by to jít. (Předpokládám, že není patologická osobnost, to by pak nemělo smysl žádné snažení.)

U nás to bylo o vzájemném učení se. Nebylo to vždy snadné, ale stálo to za to. Kdybys nás viděla na začátku našeho vztahu, nevěřila bys, že jsme to my… Zbytek ani nebudu popisovat, působilo by to, že se chlubím. Co Ti chci říct je to, ať to nevzdáváš, pokud Ti to teda za to stojí, pokud Ti on za to stojí.

Držím Ti palce, ať situaci rozklíčuješ a vše se vyjasní, třeba si Tvůj partner ani neuvědomuje, že něco dělá špatně. S tím bych na Tvém místě pracovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60097
13.8.20 00:41

Bez opory partnera by spousta věcí nefungovala.. Neumím si to představit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 00:43

Manzel mi oporou bohuzel neni. Naopak, kdyz jsem potrebovala pomoci, tak sel a udelal veci, na ktery nikdy nezapomenu…

• Citovat
  • Nahlásit
4012
13.8.20 02:07

A mluvila si s ním o tom? Třeba to pramení z nějakých nedorozumění. Třeba neví co potřebuješ a pomohlo by třeba říct. Potřebuji obejmout atd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1849
13.8.20 04:31

Muž mi je oporou v praktických věcech života (péče o děti, domácnost, finance). Nicméně když mi je blbě nebo smutno nebo mám problémy, tak se mu nesvěřuju a skrývám si to pro sebe. Jeho reakce na to byla v minulosti velmi podrážděná, svaluje to na ženský cyklus a mě nebaví se obhajovat, že fakt mám právo se někdy necítit OK. Oporu už hledám jen sama v sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 06:29
@Anonymní píše:
Ahoj,

zajímalo by mě jak důležitá je pro vás opora v partnerovi. Pořád častěji vidím, jak můj manžel mi není oporou. Když jsem smutná, něco se děje s dětmi, mám to náročnější, ještě je na mě naštvaný, že nejsem v pohodě. Oporu musím hledat jinde.

Naopak pokud jsem v pohodě, je i náš vztah naprosto ok, ale nemůžu se o něj opřít, to je pak snad ještě sám v depresi a abych ho utěšovala já..

Jak to máte vy?

Díky!

Mám to stejně, stojí to za houby :nevim: Na jeho obranu musím říct, že dlouho jako opora fungoval, ale měli jsme delší dobu větší problémy, a taky už asi nemůže…

• Citovat
  • Nahlásit
18110
13.8.20 06:39

A na co bych s ním jinak byla, kdyby v něm neměla oporu a podporu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 06:52

Tak u nás je to bohužel podobné. O manžela se můžu opřít v praktických věcech, co se týče financí, něčeho zařídit apod. Ale co se týká citových věcí, když mě něco trápí, třeba na něm, nebo i na někom jiném, tak místo aby se mě třeba zastal, nebo mě psychicky podpořil, tak od něho jenom slyším, že je to prostě tak a že se s tím musím smířit.
A když mu řeknu, že se s tím smířit prostě nechci ale chci to řešit, tak se většinou pohádáme a místo toho, aby to řešil, tak čeká, až to moje naštvání a zklamání prostě vyšumí. Takže pár dnů kolem mě jen opatrně chodí a snaží se komunikovat a čeká, až mě to prostě přestane bavit a vše se vrátí do starých kolejí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 06:54

Mně přijde, že tohle je taková klasika u chlapů. Já teda neměla v příteli oporu ani jak v citových věcech (když někdo zemřel, nebo jsem byla ve stresu z nakupených věcí atp…), tak i v těch běžných, když jsem potřebovala zařídit či pomoc s něčím praktickým, nedej bože když jsem byla nemocná, to byl totální ignor a čekání, až budu opět ready. Vždycky jsem to byla já, co se musela snažit komunikovat, jak je zde řečeno…došlo to tak daleko, že jsem i sledovala, kdy přesně to říct, jak to přesně říct, jen aby panáček tomu věnovat pozornost a nebyl zpruzelý, že opět něco řeším…Ale že by třeba on přišel za mnou sám od sebe, když vidí, že nejsem ok/něco není ok a komunikoval teda? Nebo sám přišel s řešením, když vidí problém v domácnosti/jinde, jak to vyřešit? Všechno to byly mé problémy, které si mám nějak vyřešit…ale jakmile on měl nějaký „problém“, tak se samozřejmě svěřoval a byl rád, že mu pomáhám…samozřejmě šel takový člověk po letech vztahu do oběhu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 07:51

Mám chronické onemocnění a tak to se mnou obcas není jednoduché. Partnerovi jsem se svěřovala s tim, co mne trápí, bolí apod. Štvalo ho to a podpora nebyla. Ani soucit, slova útěchy se mi nikdy nedostalo. On jen mlčel a poslouchal. Bylo mi to líto. Ale pak jsem se naučila chapat, že není dobré se svěřovat s tím špatným. Otráví to vztah i náladu tomu druhému. Dnes to velmi filtruji a snažím se soustredit na to, co mám. Chlapa, co sice není empatický, ale je silný, sportovec, co mne táhne…díky němu žiji aktivní život ke kterému bych se sama nepřemluvila. Jezdíme na kole, k vodě, týdně několik výletů. Kromě toho nemusím vůbec řešit finance. Super sex, domov, přátelé. A taky úžasný syn i díky němu. Málokterej tata se takhle věnuje dítěti. Můj ex mne taky neuměl podpořit a vlastně jsem ho kvůli tomu opustila. Ale tam to bylo z toho důvodu, že byl sám slabej a hlavně línej a neschopnej. Manžela si vážím, i když emočně na tom není nejlíp. Beru ho s láskou takového, jaký je a snad i on mě.

• Citovat
  • Nahlásit
280
13.8.20 08:09

Tak je opora a opora…je rozdíl občas mít potřebu se o někoho opřít a tím, kdy má někdo potřebu valit na partnera informace o veškerým diskomfortu kterej ten den prozil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama