Opožděná ovluace = opožděná menstruace?

162
2.8.20 12:44

Opozdena ovulace=opozdena menstruace?

Ahojky holky:) normálně mám cyklus 29dni, někdy 27 aj 28. Ovulaci mám pravidelne 14 nebo 15 den. Tenhle cyklus jsem ji podle testu měla o 5 dni déle což normlne nemivam, je teda pravidlo ze budu mít i déle menstruaci nebo by měla přijít normlne v termínu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5998
2.8.20 13:05

Ta luteální fáze je stejná, takže když se posune ovulace, posune se menstruace. Luteální fáze nesmí být krátká, to je pak špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
2.8.20 13:07

@bartsch takže se mi to posune…:/ no tak to si test dělat nebudu:) já myslela ze jsou i případy co mívají bezne i ovulaci třeba týden před ms ale ms jim normlne dorazí v termínu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5998
2.8.20 13:13
@sportyM píše:
@bartsch takže se mi to posune…:/ no tak to si test dělat nebudu:) já myslela ze jsou i případy co mívají bezne i ovulaci třeba týden před ms ale ms jim normlne dorazí v termínu

LF, která by trvala jen týden, je špatná. LF je dlouhá 12 - 16 dnů, hraniční je 10 dnů. Při krátké LF nemá dostatek času se oplodněné vajíčko uhnízdit. Pokud jsi měla posunutou ovulaci o 5 dnů, testuj dva týdny po ovulaci. Vždyť mezi oplodněním a nidací taky uplyne nějaká doba - 6 až 9 dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
2.8.20 13:17

@bartsch dobře, tak test udělám ve čtvrtek, to bych měla být 14dpo. Dnes jsem měla mit termín ms, jsem 29. DC a 10 DPO. Tak uvidíme jak to dopadne:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5998
2.8.20 13:26

Tak držím palce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23454
2.8.20 13:32

Já mám ovulaci podle plota, někdy dřív a někdy později, ale lf stále průměrně 12 dní. Je to tak obvyklé. První fáze může být různě dlouhá, ale druhá bývá konstantní. 14 DPO už by měly být // pěkně vidět. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama