Osamělé maminky?

127
26.2.16 21:23

Osamělé maminky?

Ahoj holky, mám doma dvouměsíčního chlapečka a jsem na něj sama, byla jsem sama prakticky i celé těhotenství… Být na všechno úplně sama je občas hodně náročné, ale my baby jsme bojovnice, je tu někdo v podobné situaci? Ráda pokecám, ta samota je občas šílená, i když to nejhorší období, tj. šestinedělí už mám naštěstí za sebou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

609
26.2.16 21:31

@zusaf zdravím, moc dobře ten pocit znám. Já mám dvě holčičky a taky jsem vlastně pořád sama. Moc času nemám, ale ráda popovídám :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
26.2.16 21:33

@zusaf já mám děti větší ale dokáži se do toho vžít v době kdy jsem měla tak malého chlapečka jako ty tak nám to s mužem neklapalo a rozvedli jsme se po čase. Nepíšeš nic o tatínkovi není vůbec nebo jak to máš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
26.2.16 21:40

No my máme tatínka ve vězení… Věděli jsme to už v době, kdy jsem otěhotněla, že na to budu sama, ale rozhodla jsem se, že se prcka nevzdám a že to prostě zvládnu… Po porodu mě to docela zlomilo, první tři týdny jsem byla psychicky úplně v háji a měla jsem pocit, že to nikdy nemám šanci zvládnout.. :? ale pak se to začalo srovnávat a teď už si prďouska užívám a jsem moc šťastná, že ho mám ;) Ale občas na mě ta samota padá v kombinaci s nekonečnou únavou a představuju si, jaké by to bylo mít muže doma a mít občas i trochu času pro sebe… že by ho brával ven a já si mohla odpočinout… nebo ho pochoval, když já už padám na hubu.. ale možná je lepší se takovým myšlenkám vyhýbat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
26.2.16 21:48

My máme tatínka doma, dokonce máme tatínka, který nás velmi dobře finančně zajistí. Jen ho nikdo nenaučil empatii a milovat v pravém sova smyslu. Máme takového sólo hráče, který nechápe, že rodina je tým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
26.2.16 21:51

@Bobule151 tak to mě mrzí… oni to někteří chlapi prostě nedovedou, dávat najevo city a myslí si, že pokud budou rodinu finančně držet, jejich úloha tím končí… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.16 21:51

Já jsem sama na dve deti (7 a 2 roky)…sama jakože uplne bez partnera…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
26.2.16 21:52

Ja sice chlapa mela, ale na dite jsem byla sama od porodu prakticky doted (5 let), takze se dokazu vzit. Ted uz jsem uplne sama (s ditetem), uz jsem si na vsechno zvykla a jsem v podstate stastna i bez chlapa. Jedine, co mi chybi, je blizkost, obcas obejmuti a tak. Doopravdy na hubu padam az ted, vycerpani, zdravi v haji, mam pocit, ze nestiham poradne nic, nakupy, domacnost, vychovu, praci, dojizdeni, finance. Nemam zadne hlidani, babicky, tety, musim si platit chuvu, takze to je jen na vyzvedavky ze skolky, ale jinak ani tak nemam cas sama pro sebe. Tatinek posledni dobou nefunguje ani na vikendy…

Snad jednoho dne bude lip :srdce: A hlavne, dite vsechno vynahradi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
26.2.16 21:52

@EvulinkaB18 a jak to zvládáš? obdivuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
26.2.16 21:55

Já vím, že malý mi leccos vynahradí, ale právě ta blízkost člověku někdy hrozně chybí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
26.2.16 21:55

@zusaf tak to je hodně smutný příběh a dost těžká zkouška a ty špatné chvilky ještě přijdou až mu porostou zuby nebo bude nemocný nebo uvidíš spokojenou rodinu v parku co si tak najít kamarádku ve tvém okolí klidně si můžeš zadat na e miminu třeba také která má mimi nebo společné bydlení s nějakou holkou a co rodiče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
26.2.16 21:57

Já mám 6 a 1 rok. Naštěstí mám oporu ve svých rodičích a sourozencích. Se švagrem jsme vybírali kočárek, s bráchou tento týden sporťák. Jen všichni pracují, času málo. Ale těším se na jaro. Říkám si, že přejdou zimní chmury a bude líp. A veseleji. Ted koukám na 13. komnatu Veroniky Žilkové, jak jí umřel syn. Úplně mě to vzalo. Mám dvě zdravé kočenky a ostatní se třeba vylepší časem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
26.2.16 21:59

Holky, máte můj obdiv :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.16 21:59

@zusaf Tak zvládám to, musím:-)Jsem na to už nejak zvyklá delat vsechno sama..od uklidu po péči o deti, delání ukolu se synem, chození ven..porad sama..Ale myslim, že je to fakt o zvyku. Já mám nastesti extremne hodné deti, takže i to mi vse usnadnuje, nemám s nema žádné starosti, v 20h oba jdou spát a já mám pak večer pro sebe..No a teda mám volné vikendy, když jsou deti pryč, takže to vetsinou nabiju energii.-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
26.2.16 22:01

@loulek je pravda, že rodiče mi psychicky hodně pomohli, mamku jsem měla i u porodu, to mě podrželo… ale jsou pracovně hodně vytížení, takže se nemáme šanci zrovna často vídat… no pohled na ty spokojené rodinky a tatínky s kočárkama mi dává zabrat… ale rozhodla jsem se takto a jsem za to ráda, pouze mám někdy pocit, že mi všechno padá na hlavu. kamarádky s miminkama mám, ale potřebovala bych asi někoho, kdo by mě pochopil no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama