Osamělost v zahraničí

1280
25.4.13 09:48

Osamelost v zahranici

Ahoj, nevim, jestli je tady nekdo v podobne situaci, treba se nekdo najde a da par tipu, jak se vyrovnat s pobytem v zahranici, kde je vsechno najednou uplne cizi. Manzel byl pracovne vyslan do Asie a ja jsem jela samozrejme s nim, protoze to muze byt az na nekolik let. Neumim mistni jazyk a vzhledem k tomu, ze zijeme tak izolovane, neni moznost, ze bych se s nekym seznamila. Akorat se dostaneme jednou tydne na vetsi nakup do mesta, ale jinak je manzel porad v praci nebo na firemnich akcich s praci spojenych, takze ja jsem doma s nasi mesicni dcerou. Ne, ze bych se nudila, ale rodina a pratele jsou daleko, nemam si s kym nekam zajit a popovidat si. Je mi jasne, ze osamele se muze citit plno maminek doma s malym ditetem, kdyz najednou vypadnou z pracovniho prostredi nebo se jim najednou zuzi kontakty a mne se do toho pridava ta izolovanost v cizi zemi. Nejake tipy, cim by se dalo efektivne zabavit?? :* Uz se chci vrhnout na cizi jazyk, jenze zase jenom jako samouk, tak nevim, jestli u toho vubec vydrzim :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26173
25.4.13 09:52

A nema manzel kolegy co maji podobne manzelky jako ty? My takhle chodime s lidma od nej z prace, s nekym se pak bavim vic nebo min, jdem spolu nakupovat, pokecat.. Slavime spolu vetsi svatky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29682
25.4.13 09:53

@KlaraBoch A kde jsi? Cechy najdes skoro vsude :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
25.4.13 10:04

@KlaraBoch
no s mesicni dcerou to neni jednoduche, to je vetsina izolovana i „doma“ v CR. spis te obdivuju, ze uz bys nekam vyrazila, ja jsem prvni 2 mesice mela problem vyjit z domu :lol:
jinak hodne zalezi kde jsi konkretne, zeme i misto, jestli tam jsou nejake moznosti aktivit s detmi - tam se pak maminky pobavi i mezi sebou.
neco studovat je fajn napad, jestli myslis, ze sama se nedokopes, tak zkus nejake online kurzy, dneska toho je dost po netu. to cloveka vic motivuje, kdyz si neco zaplati ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
25.4.13 10:51

Jsme v Armenii, kde urcite Cesi nejaci budou, ale v nasi lokalite ne. Ja zase nejsem moc spolecenska za kazdou cenu a ty manzelky kolegu meho manzela jsou spis ve veku moji mamy, co tak vim a to bych se stejne necitila moc dobre mezi nimi. Spis takhle nejaka zajimava aktivita, ktera by se dala delat z domu? Uceni jazyka furt odkladam, protoze armenstina ma i jine pismo :D Ale nejake ty online kurzy jsou dobry napad ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.13 10:56

@KlaraBoch já bych se přihlásila do kurzu, kde bych docházela, potkáš tam nové lidi, já taky žila v zahraničí (sice Evropa),ale v kurzu jsem poznala spoustu skvělých lidí. Ty manželky kolegů můžeš využít jako chůvy ;)
A pak pokud jste ve větším městě, tak občas i ambasáda pořádá různé akce pro krajany, chce se poptat. No a nejlíp se prostě adaptovat, chodit mezi lidi, naučit se aspoň trochu jejich jazyk, podívat se, jestli tam není nějaký krajanský spolek, jestli umíš nějaký jazyk, tak bych se „cpala“ i k jiné národnosti
Jinak je to skvělá zkušenost a určitě budeš ráda vzpomínat
Na jak dlouho tam jsi?

• Citovat
  • Nahlásit
1280
25.4.13 11:09

Tak jsme tu nejmin na rok, spis bohuzel asi dyl…Ale bydlime v takove p.deli, kde je spatne spojeni a ja nemam ridicak :roll: Takze cekat do vecera na chlapa a pak se dozadovat, aby nas uz unaveny nekam vyvezl, to je mi takove blbe. Jinak jako zeme to je hezka, zdravotni peci maji taky vcelku dobrou z toho, co jsem poznala, aspon ze tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
25.4.13 11:12

@KlaraBoch
tak se dej na to samozvdelavani. a casem ti mala taky zamestna vic a vic - zacnes ji varit prikrmy atd.
ja jsem treba ve stredne velkem meste, vsechny vymozenosti relativne blizko. ale auto jedno, tim jezdi manzel do prace, vraci se po 8hod vecer a s kocarem dojdu tak do pekarny. takze izolovana muzes byt, i kdyz nejsi p.deli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10561
25.4.13 11:14

Zakladatelko, tvoji situaci ti vubec nezavidim, popravde ja jsem zvykla hodne na kamaradky a takle by mi mrdlo.Ale kdyby nebylo zbyti, tak bych se ucila jazyk, chodila hodne na vylety, cetla bych knizky a tak a hlavne bych se snazila poznat tam nejake lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.13 11:17

@KlaraBoch za rok se obstojně naučíš jazyk, neboj, já jela do zahraničí, neuměla ani slovo a po roce se francouzsky domluvím, jsi mezi domácíma, tak to jde rychleji, psát pořádně neumím dodnes… Jestli je to nějaký zapadákov, tak místní třeba budou rádi za „exota“ a ženský tě mezi sebe přijmou.. zkus se zeptat na místním úřadě, škole jestli tam nemají nějaké aktivity, kurzy, cvičení, cokoli co by mohlo být zajímavé a dostat tě mezi lidi, mají sice jinou kulturu a proto je to výzva ji poznat, jindy pro to nebudeš mít příležitost… :potlesk:
No a co jako první si udělat ten řidičák, abys byla samostatnější :?:
Já jsem dobrodruh, prostě bych to tam prošmejdila, jak by to šlo
Pokud budeš sedět doma, tak se budeš cítit odstrčená a malá pak bude taky ráda za kamarády

• Citovat
  • Nahlásit
26173
25.4.13 11:22

Ja neumim jazyk ani po dvou letech :mrgreen:
Nastesti mam auto k dispozici, jinak bych se tu asi ukousala a manzel neni zrovna nakupni typ, takze kdyz chci sednu a jedu kamkoliv, obcas vozim nekoho za prachy na letiste ;)
Ja se teda moc druzit nepotrebuju, jsem samotarsky typ, uvidim jak ted s ditetem budem bojovat bez babicek k pomoci, nastesti manzel je kousek a hodne mi pomaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14624
25.4.13 11:24

Jak velká je ta p…l? Je mi Te opravdu lito, ale, ze nemáš ridicak by tolik snad nevadilo. Domluvis se anglicky? Jak drahé tam jsou taxiky? Co místní doprava? Sice mas dcerku malickou, ale byt Tebou, chodila bych hodně ven, na někoho určitě driv nebo později narazis. Chápu, ze může byt problém seznámit se s místními lidmi - jsou moc uzavření? Ziju v Litvě a tady jsou lidi uzavření hodně, ale když už se Ti povede k nim dostat, rozdali by se a jsou perfektní pratelé.

Jinak holek v cizine nás je asi tady celkem dost, takže psát si s námi taky muzes, myslím, ze Te chápeme víc než si myslíš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
25.4.13 11:28

@Ali-Ali :mrgreen:
Jako nemyslela jsem si, ze to bude az tak strasne.. Rodila jsem tady sama, malou ukazujeme rodine a znamym pres skype, takze na me doleha asi jeste nejaky poporodni splin :nevim: Jinak za exota tady prave byt nechci, nemam to rada, jak se kazdy vyptava, navic s tou jaz. barierou bych se bala takovych tech falesnych usmevu, jako ze me berou vedle sebe a pritom jsem pro ne exotka odnekud z Evropy, ne ze by to bylo na navazani nejakeho pratelstvi. Navic tu jsou jako sousedi stejne sami duchodci a mi je 25 ;) Aspon ten jazyk je vyzva..na dceri to snad taky zanecha nejake stopy, kdyz bude v cizojaz. prostredi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.13 11:41

Já toho exota myslela pozitivně, prostě, že budou rádi a budou se zajímat taky o jinou kulturu, co si najít třeba soukromou učitelku / učitele z té pr… nebo z okolí. My měli skvělou profesorku a to Švýcaři jsou hrozný národ a na konci kurzu pro nás uspořádala krásný večírek, ochutnávali jsme tam místní speciality a každý z nás si taky něco připravil Fakt to zkus, lidi dokážou překvapit :mavam:
Není tam nějaké hřiště, nebo tak? Určitě se tam aspoň jedna mladá ženská najde, vím, že to není jednoduché, ale začíná to tím, že člověk chce a otevře se okolí. Ono, jestli to bude jen povrchní známý, nebo se z ní vyklube dobrá kamarádka, to nevíš ani v Čechách

• Citovat
  • Nahlásit
11132
25.4.13 11:50

@KlaraBoch
taky myslim, ze v tom bude jeste i „poporodni blues“, ja jsem v tu dobu brecela dvakrat denne ;)
chapu, ze armenie je hodne jina, neda se to moc srovnavat s evropskymi narody, v ramci evropy jsme si vzdycky trochu bliz, co se tyka mentality i stylu zivota.
jsou zeme, kde proste clovek nezapadne, i kdyby se na hlavu postavil. ja mam treba zkusenosti s Indii a vim, presne jak to myslis s tim, ze nechces byt za exota. kdyz je clovek hodne „jiny“, tak mistni jsou na nej sice zvedavi, radi si prijdou popovidat, vyzvidat, ale proste je to jiny svet a po nejake dobe si neni moc co rict a jejich zivot je tak jiny, ze neni co sdilet.
i kdyz Armenie snad neni zas az tak silena :lol:
ber to tak, ze v tuhle dobu, bys byla odsouzena k domacimu vezeni, tak jak tak. muzes se soustredit na dceru, plne se ji venovat (i kdyz je to taky nekdy na palici). kdybys tam byla v dobe, kdy uz chodi do skoly, tak by ses doma teprve uzirala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat