Osklivy konec

Anonymni
13.11.07 08:38

Osklivy konec

Vcera jsem dostala svoji „zivotni ledovou sprchu“. Pred narozenim nasi dcery, jsem jejimu tatinkovi rekla, ze miminko cekam s nekym jinym. Lhala jsem s jejim tatinenkem jsme meli nekolikalety vztah, ale takovy trosku zvlastni (dnes to tak vidim, on mne ale pry miloval, ja jeho take), spise hodne pratelsky a mene milenecky. On tvrdil, ze mne moc miluje, ale vzdy mne neco odrazovalo od toho, do toho „spadnout“ vic. Stavalo se, ze cekal pred nasim domem v aute … dodnes nevim, zda mne sledoval nebo zda mne opravdu tolik miloval a proste na mne jen cekal. V roce 2006 jsem si rekla, ze to preci jen zkusim, ze je to urcite fajn chlap, pomilovali jsme se nekolikrat, upozornuji, ze on se chranitnechtel, miminko si se mnou pral, a ja se tomu nakonec taky nebranila, protoze po diteti jsem ve svych skoro triceti letech prala. Miminko z toho bylo hned asi napodruhe. Jeste jsme pak spolu jeli na dovolenou, a ja jsem tam ze zacatku tehotenstvi krvacela, a byla nemocna, mela jsem desny strach o dite, ale jelikoz jsem si jeste nebyla jista, ze to"miminko" opravdu vyjde nic jsem nerikala, a on se na mne zlobil, proc se na dovolene nemilujeme … mne bylo ale fakt zle, to na mne bylo videt. V te dobe jsme si vymenili spoustu nazoru, a ja jsem najednou zjistila, ze je nejaky jiny, ze mi uz neprijde tak hodny, vstricny . Proste jsem udelala rozhodnuti, a rekla jsem mu po dalsim mesici, ze dite neni jeho. Rekla jsem mu zamerne i jiny termin porodu (asi o mesic jiny). Ja vim, jsem blba, ze jsem to udelala. Ale uz se stalo. On se mnou pak jeste parkrat komunikoval, mozna 2×, ale pak uplne prestal, miminko jsem pocali v pulce unora 2006, to, ze neni otec jsem mu rekla zacatkem kvetna. Uz v cervnu 2006 jsem si uvedomila, ze to byla pekna hloupost mu to takhle rict. Mockrat(radove 2× do mesice) jsem mu psala sms, volala, psala email, ze s nim chci mluvit, promluvit si, rict mu zivotne dulezitou vec… nikdy mi nevzal telefon, nikdy nereagoval. Jen vzdy rikal, at ho neobtezuju, respektive… toto psal smskami mym rodicum. A to prisaham, ze jsem mu nepsala nejak casto, nebo neotravovala buhvi jak, to absolutne ne. Muj dalsi pokus o kontakt byl pred vanoci 2006, to mi napsal, at ho znovu neobtezuji, ze mne nechce dosmrti videt…proste pak jsem byla uplne v soku. Tak jsem se rozhoupala od te doby az tento vikend, male uz byl rok, vzala jsem email, poslala mu, ze mame krasnou dceru, prilozila fotku, kdy je na ni dcera, jakoby mu z oka vypadla..... Zadna reakce, tak jsem zkousela volat, zkousel volat muj tatinek, zadna reakce, psala jsem sms, at se mi ozve, ze se chci rozumne domluvit. Mne jde hlavne o zapsani do RL o nic vic. Tak jsem se zavolala i jeho mamince… a to byla hruza, cekala jsem, ze bude nastvana, ze mi treba rekne, ze jsem uplna „k......“ , ze to rikam az po roce, to vse jsem cekala a brala bych to, ale ona je donekonecna opakovala, ze on uz ma jiny zivot, stastny, co od nej chci, a at ho necham na pokoji. Tak jsem se ji snazila klidne vysvetlit, ze ja mu skodit nechci, ze jsem rada, ze je stastny, ale ze chci jen, aby mala mela sveho tatinka a on ji..... ale nic..... proste zadna zvedavost na vnucku… nic… Probrecela jsem dnes noc… necekala jsem pozitivni reakci, cekala jsem zlobu, ńastvani, ale necekala jsem nezajem o dveru … a to absolutni. Navic on napsal opet jen memu tatinkovi, at ho ja neobtezuji… potom, co jsem mu napsala, ze mame dceru… Jeste jsem vcera napsala, ze ho prosim, at se ozve, ze se chci rozumne domluvit-promluvit, ze jinak to budu muset dat k soudu… ale od nej vuci me osobe ani slovo ..... Kdyby tento pribeh nekomu zde pripadal povedomy… ano uz tu jednou byl, a byl muj...... ale ja ho tenkrat nepsala…psala ho tu za mne kamaradka,,,bylo to v dobe, kdy jsem se jeste rozhodovala, zda mu to rict ci ne…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

261
13.11.07 09:00

Můj názor je,a to se nezlob, že jsi pěkně pitomá.
Jen kvůli tomu, že byl najednou trošku jinej než dřív, jsi svojí dceři vzala tátu.
Svým způsobem se mu ani nedivím. Myslím, že v tom je dost sobeckosti. Možná ses za tu dobu změnila, nevím, ale tenkrát v těhotenství jsi podle mě byla sobecká až dost.
Toť můj názor, třeba mě jiní obviní,ale fakt si to myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7366
13.11.07 09:03

Ahoj,
ono to ale není jen o tom - zapsat do RL. Myslíš, že tam bude jeho jméno a konec? A pka bude tvá dcera staršía bude tam mít otce, kterého nikdy neviděla?
To, že by se s tebou sešel, nechal se tamzapsat atd. znamená, že byste se urč. způsobem staly součástí jeho života. Pokud je s někým jiným a šťastný, nedivím se, že se mu do toho nechce. (nehledě na to, jak asi působí, že sis najednou po roce vzpomněla, že ON je otec a že mu to řekneš)

Já ho chápu a přikláním se spíš na jeho stranu. A myslete si o mě co chcete. Prostě jsi udělala obrovskou chybu a tohle jsou následky. Posílat sms, e-maily, fotku… nepřijde mi to moc hezký. Dal ti jasně najevo, že už s tebou, ani s dívkou, kterou nazýváš jeho dcerou (a tím nemyslím, že ti nevěřím) nehce mít nic společného a myslím, že bys to měla respektovat. Ublížilas mu a to, co děláš mu může zničit to, co má teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
13.11.07 09:07

Tak to máš (podle mne) dvě možnosti

1. považovat svou povinnost za splněnou - oznámila jsi mu, že máte spolu dítě, ví to, další je na něm. Nechce tě, najdi si někoho jiného, který přijme tebe i tvou dceru. Jelikož nemá dcera otce v RL, není problém aby případný nový taťka byl do něho dodatečně zapsán - a nikdy nebude potřeba jí moc zdůrazňovat, že to bylo vlastně trochu jinak… Vědět by to měla, ale to je otázka budoucnosti.

2. Pokud nechceš jít „cestou menšího odporu“ dle bodu 1., tak ho zažaluj o otcovství a alimenty. Je-li otcem, tak ti bude soudem dáno za pravdu. Dojde k zápisu otce do RL, alimenty ti bude muset platit (lépe řečeno vaší dceři) - pokud bys je nechtěla, ztratíš pak nárok na jakoukoli pomoc státu (rodičovský příspěvek, přídavky na dítě … apod. sociální dávky). Dle zákona má dítě právo na svého biologického rodiče - a onen rodič na své dítě.

Rozhodnout si to musíš sama. Nediv se, že si po tom zklamání s tebou našel nový život - jistě to pro něj nebylo lehké. Teď jsi ty ve stejné fázi, kterou si prošel on po tvém „přiznání“ v těhotenství. Možná bych ještě zkusila napsat vše dle pravdy a poslat jeho rodičům (+ fotku děcka). Ať ti znovu vzkáží, pokud naprosto nemají zájem. Dej jim ale čas na rozmyšlenou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.07 09:13

konec

Bohužel taky mám stejný názor .Jen proto ,že nejsi schopná říct chlapovi ,že s ním nedokážeš žít ,obrátíš spoustě lidem život naruby včetně sebe .Ve 30 letech by člověk čekal vyzrálejší uvažování.Vždyt ty jsi dceři vzala tátu už dávnio tak co ted vlastně čekáš ,že za tebou přiběhne a bude mít slunce v očích a jásat .
Taky popřemýšlej ,jestli ti to vůbec věří ,třeba si myslí ,že potřebuješ jen náplast a zkoušíš to na něj abys ho dostala zpět .
Vím jsem zlá ,ale tak to prostě je …myslím ,že bys to měla nechat jak to je a o malou se postarat sama .Už takhle si sebou poneseš hodně velkej balvan a budeš mít co vysvětlovat malý ,at to dopadne jakkoli.

I přes tu velkou chybu je mi tě sakra líto .....takový věci se těžko nepravují.

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
13.11.07 09:17

Já bych to tak nehrotila, a mít ho zapstaného v RL za každou cenu, proč? O peníze ti podle všeho nejde a jak zde bylo napsáno, jen aby tam byl někdo uveden? Až bude dcera velká, můžeš ji říct, kdo je otec a na to ho nemusí mít napsaného v RL. Jestli má jiný život a je šťastný, tak se nedivím, že se do toho nechce nechat v táhnout, navíc má třeba obavy, jak by to jeho nynější žena pochopila…
Podle mě to byla určitě chyba, asi zapracovaly těhul hormony a naštvala ses až tak, to je možné. Možná takys měla chtít usmíření dřív, ale být chlapem, tak bych těžko hned zase uvěřila, že to byl jen „žert“, protože většinou, když tohle někdo řekne, tak to myslí vážně :roll: a taky bych být jím neodpustila ten ukradený rok otcovství - to se prostě už vynahradit nedá…
Podle mě si myslí, že sis opravdu myslela, že to máš s jiným, a pak jsi zjistila, že ne...... :roll: Mno přeji hodně štěstí a raději bych na to uvedení otcovství zapomněla a našla nového tatínka :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
13.11.07 09:20

Anonymní (postrádám alespoň tvůj podpis),

a co zkusit bývalého partnera kontaktovat osobně a do očí mu říct jakou chybu jsi udělala? Sms a maily se odmítají lehčeji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
13.11.07 09:26

Ještě dodatek: píšeš „ošklivý konec“ - tohle není ošklivý konec! Ošklivý konec by byl, kdyby se teď s tebou začal o vaši dceru soudit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.11.07 09:28

Kontaktovat osobne nelze, nechci na nej cekat v praci pripadne pred jeho bytem … uz proto, ze ma novy vztah, proste mi to prijde blbe. Milla

• Nahlásit
  • Citovat
13.11.07 09:37

konec

Mě už by to ted po všech těch emailech a smskách taky přišlo blbý ,ale zas jde o vaší dceru .To je těžký…každopádně ,on to taky nemá jednoduchý ,muže si ted myslet cokoliv at už to ,že si myslí ,že je to jen habadura tak i to ,že by to mohlo ohrozit jeho nový život .Možná už má taky rodinu )o tom se tedy nezminuješ ),ale třeba neví jak by to přijala jeho přítelkyně či žena .Píšeš že jeho rodiče taky nijak zvlášt nadšeně nereagují a o vnučku nestojí …podle mě ti nevěří .

Kdybych byla na tvém místě ,tak bych k žádnému soudu nešla ,to ,že má dcera tátu se může dozvědět od tebe .

Já mám v rodném listě napsáno otec neuveden ,taky asi rok .moje matka dělala stejný štráchy jako ty a řekla otci ,že nejsem jeho .Pak si matka rozmyslela otce si vzala a byl tam dopsán .Nemusím ti asi psát co si o své matce myslím .

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5439
13.11.07 09:39

No tak co k tomu říct, holky už to napsaly přede mnou. Když to vezmu z druhé strany (jako být chlap), tak udělám to samý, co udělal Tvůj přítel. Ten rok otcovství je hodně a de facto, je to pro něj naprosto cizí dítě a jak tu jednou některá holka napsala, chlapovi to může připadat, tak akorát jako dárcovství spermatu.

Je mi líto Tvé holčičky, že nemá tatínka, ale tady je chyba opravdu na Tvé straně.

Najdi si nového tatínka a podobné hlouposti už nikdy nedělej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5439
13.11.07 09:47

A ještě něco, mohu se podělit s podobnou zkušeností z jiné stránky, kdysi jsem začal vztah s klukem, vše jsme si otevřeně říkali, bavili jsme se o dětech, já se ptala jestli nějaké má a on, že né, akorát, že jeho bývalá potratila při autonehodě…jojo, měsíce plynuly, my si užívali svojí novou lásku…novej život, začali zařizovat byt, mluvit o dětech…a PAK??? Madam nakráčela se skvělou informací, že tenkrát nepotratila, ale že bude vlastně každou chvíli rodit!!!!!!!!!!! Chápeš, co to pro něj bylo? A pro mě??? Dítě mu nechtěla ani ukázat, řekla, že mu jen chce říct, že porodí jeho dítě, ale to je vše, peníze nechtěla, nic nechtěla..jenom zkazit život nám…on pochopitelně chtěl svoje dítě vidět a začal se o něj zajímat…začal nekonečnej kolotoč, smsky, emaily…já jsem svého tehdejšího přítele podporovala a snažila pomoc…jenže vztah šel do kopru…a můj tehdejší přítel mě nechtěl zatahovat do svých problémů a vztah ukončil. Dneska jsem tomu ráda, mám skoro 3 roky nejbáječnějšího chlapa pod sluncem, tatínka našeho Mirečka.
Tím jsem chtěla jenom poukázat, co některý holky udělají, aniž by přemýšlely nad důsledky. Proto mě Tvůj příběh trochu rozčílil, já i když moc nepíšu příspěvky k podobným tématům, tak tohle se mě trošku dotklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
13.11.07 10:49

Proste jsi pitoma, rozmazlena a zvykla na to, ze e z tebe kazdej po:,–(i na zadek. A najednou neni po tvym… To je smula. Nech toho chudaka chlapa na pokoji i s jeho novou zenou a smir se s tim, ze tentokrat po tvym nebude. Je to kruty, ale je to tak. Jen je mi lito tvoji dcery. Tebe ne :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
13.11.07 11:10

Ajlili , myslím, že tohle není nutný, z jednoho dopisu nepoznáš jaká dopisovatelka ve skutečnosti je, i když tak možná vyzněl… ty výčitky, co ve svém svědomí má, jsou už tak hrozný, i když si za ně může vlastně sama…téměř…kdo ví..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20091
13.11.07 11:17

… nejdřív jsem nechtěla nic psát, ale pak mi to prostě nedalo, prostě tohle je přesně případ, kdy člověk nemyslí na důsledky svýho jednnání a pak se diví, že ostatní se k němu podle toho chovají …

Nemůžu než stejně jako holky napsat, že jsi prostě udělala něco co se nedá jen tak vypustit z hlavy a říct „promiň já to tak nemyslela“. Nech ho být, nepiš mu a nevolej, pokud ti nejde o alimenty, tak prostě jen pošli dopis … ne jemu, ale jeho rodičům, jak už někdo zmiňoval - vysvětli jim, že mají vnučku a jejich syn dceru, vysvětli co se stalo, klidně se lituj, ale nic po nich nechtěj a nic nečekej, přilož fotku dcery a svou zpáteční adresu a jediný co můžeš dodat je, že prarodičům i otci umožníš se s dcerou stýkat pokud o to projeví zájem.
Pokud nehce zápis do RL a ty ano, pak jedině přes soud, ale to ti ho stejně nevrátí a dokud sám nebude chtít, pak žádný úřad z něj otce v pravém slova smyslu neudělá.

Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama